Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » říšská mince z roku 1940

Vykupminci.cz
Numisargo

říšská mince z roku 1940

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Lenka
Host
Objevila jsem doma říšskou minci z roku 1940 v hodnotě 10 Pf?? (ta hodnota je vidět dobře, měna v náznaku). Na lícu má říšskou orlici a na rubu hákový kříž. Má však jednu tvláštnost, je v ní uprostřed díra o průměru 4mm. Díra není vrtaná, ale buď vyražená nebo byl základem disk (z obou stran je po obvodu díry razící lem). Celá ražba je nevýrazná možná i poměrně dost poškozená. Může mi někdo poradit, kde se taková mince používala a jakou má případně cenu?
davelin
Host
Ahoj tadytu minci mam taky,ale bez diry!!!!!! je tam fakt ta díra pravá?
Lenka
Host
Jsem strojař, takže razící lem poznám. Navíc tento vnitřní lem plynule navazuje na hrany hákového kříže (mimo jedné, což může být chyba kolmosti raznice a podkladu, pokud byl základem disk). Jednotlivé plochy kříže jsou uvnitř s prohlubní. Kolem kříže je nápis, který nevím co znamená - přesněji nedává mi smysl pro rok 1940 (písmena, která nevím jestli čtu správně - mají ? a za ním je můj odhad) R e i ch s ?(f) r e ?(zrcadlově přetočené sigma - asi ostré s nebo d či g) ?(f, i) t ?(f) a ?(l) ?(l) e n. Nikde na netu jsem nic o takovémto tipu mince nebo žetonu z této doby v této hodnotě nenašla. Bohužel sem není možno vložit fotku.
DAVELIN
Host
Tak to promiň vážně nevím možná bude nějaká cenná když tam má tu díru,ale zkus se jít poradit někde do numismatického obchodu jestli ho máš poblíž nebo klikni na www.mince.cz a tam můžeš tuto minci popsat a oni ti odpoví,jestli je cenná a tak....
peca
Host
je to 10 reichspfennig díra je skutecne puvodní a jedná se o dost vzácnou minci.nenajdes tam nekde znacku mincovny? melo by to byt pismenko A-J. pro orientaci 1490 D stoji podle stavu az 10.000 dolarů
ale je to zinek takze to asi nebude tvuj pripad
Lenka
Host
to peca: Díky za odpověď. Pod rokem je myslím A, ale ve švabachu si nejsem moc jistá. Navíc, kolem kříže není napsáno Reichs pfennig, ale Reischs kredit fassen - našli jsem u známých v knihovně převodní tabulku pro švabach a podařilo se nám ten nápis rozluštit. To, že je asi vzácná mi je docela jasné, když se o takové minci nikde moc nepíše. Ještě jednou díky.
Lenka
Host
nápis zní: Reichs kredit fassen ... přepsala jsem se ...
peca
Host
v podstatě je to náhradní mince pro okupovaná území v hodnotě deseti pfenigu ta varianta se značkou A je nejčastější v roce 2003 mela cenu kolem 20,-dolarů(podle tehdejšího kurzu asi tak 600,-kč)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » říšská mince z roku 1940

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1