Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Rodinná kronika Veselíků-Soňa Červená, Josef L.Rosler-Ořovský, F.X.Jokel a další

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodinná kronika Veselíků-Soňa Červená, Josef L.Rosler-Ořovský, F.X.Jokel a další

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, rád bych poprosil, kam se obrátit o informaci k přibližnému odhadu knihy – kroniky, která byla sepsána na počest Josefa Ludvíka Roslera-Ořovského, který byl stálým hostem na Veselíkově u Votic. V této vesničce také trávila mnoho krásných chvil Soňa Červená a její sestra Jiřinka, jejichž výpisky a věnování, vč.fotek jsou také součástí této knihy. Rodinným archivářem, malířem a přítelem rodiny Veselíků, byl známý malíř F.X.Jokel, jehož malby a texty kroniku zdobí. Vím že, odhad těchto vzácností se provádí velmi těžce, ale třeba vaše rady kam se obrátit, pomohou. Děkuji za vaše názory

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro podobné věci se bohužel velmi těžko nachází kupec .Lidé kteří jsou zde zachyceni jsou víceméně zapomenuti a o malíře Františka Jokela,od kterého by se snad cena mohla odvíjet , je mezi sběrateli zájem mizivý. Nejlépe by bylo věc nabídnout buď je-li v blízkém místě nějaký antikvariát , případně na Aukru , ale domnívám se , že cena by byla v řádech stikorun , při obrovském štěstí pár tisícikorun. …Máteli k osobám , případně místu vztach , bude lepší si věc ponechat.
Registrovaný uživatel
Děkuji za názor a radu. Přeju příjemné adventní dny. MŠ
Registrovaný uživatel
Dobrý den Marku, zas tak bezvýznamný malíř František Xaver Jokel nebyl, jeho perokresby i malby zdobí i Pražský hrad, nicméně být Vámi obrátím se na ,,antik Mašek,, nebo mi napište kolik byste za knihu chtěl, já jsem jeho vlastní vnučka a také malujimám už doma jeho pár děl..dost málo o něm vím jen z vyprávění otce, já ho bohužel nezažila.napište mi na mail bednarovamichel@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Rodinná kronika Veselíků-Soňa Červená, Josef L.Rosler-Ořovský, F.X.Jokel a další

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1