Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodové a církevní ražby

Moderátoři: jan322, Kucera.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jak jsem psal, je to v posledních letech samozřejmostí. Každoroční velké aukce naše i zahraniční je to rok od roku v kvalitě materiálu mizernějš a ceny rostou. Pokud se něco zajímavějšího vyskytne, tak pro běžného smrtelníka je to prakticky nemožné něco získat ... Např. Tolary Ferdinanda, pražské a kutnohorské ražby v pěkně zachovalé, ostře ražené minimální výskyt.. Všeobecně tolary Habsburských panovníků a to ražby u nás v takových stavech je umění získat..
Také to sleduji. Žasnu, když si otevřu staré katalogy např. ČSN Praha do roku 2009 a chce se mi,, plakat,, :) když vidím nabídky takových kousků, co dnes prakticky neuvidíte a jejich dosažené ceny. Některé katalogové kusy jsem za poslední léta vůbec nepostřehl.. Či mi nějak unikly... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 6. 9. 2020, 15:49. »
Registrovaný uživatel
No je to jako se vším .Obrazy , známky , starožitnosti…vše se stalo hůře dostupné .Ale nabídka je ve skutečnosti obrovská , zvláště v zahraničí , taková o které se každému před 30 lety mohlo jenom zdát …Hodně lidí zbohatlo , už se vyřádilo a jak bohatí stárnou ,už je nebaví utrácet aby se jenom předvedli…Tak si nechali poradit ,našli něco , co je hodnotné , hezké a někteří k tomu získali i vztah a stali se z nich poučení sběratelé , vůči nimž však nemají holt sběratelé ze staré školy ,i s relativně slušným příjmem moc šancí…Lepší už to nebude a vyřešit se to nedá ….Tak buď uzavřít sbírky a případně se štěstím občas získat něco menšího k doplnění a nebo……přejít na druhou stranu , také zbohatnout a vesele pokračovat dál .. :-) )
Registrovaný uživatel
To o cem pisete pokladam za standartni jev, ale aby se ceny behem pul roku zpetinasobyli i vice neni jen tak prirozeny vyvoj. Ja bych to pro zmenu pripsal na vrub prave covid 19 a hysterie okolo toho, zlato nejde koupit protoze je vyprodane, a lidi kteri maji velke cilsa na bankovnich uctech maji strach z mozne nadchazejici krize a inflace tak kupuji vse v cem se da hodnota relativne dobre uchovat a je to prakticke z pohledu mobility. Taky moderni fenomen art/numismatic banking tomu moc neprida. Uvidime kam to dojde. Soulasim s PoradnyDest ze v zahranici je nabidka vyborna a dost casto ceny privetivejsi.
Registrovaný uživatel
No a včera sa už bili aj u najbežnejších mincí v pološrotových stavoch.... A jak som si všimol, tak takmer nič nešlo na limity, kde si každý tak nejak rozmyslí, kde je strop, ale pokaždé to bolo prelomené internetom. Takže buď sa to nejak časom ukludní, alebo ak budem chcieť niečo kúpiť, budem si musieť upraviť svoje "cenové predstavy" :?
Registrovaný uživatel
Možná to bude s tématem trochu souviset . Moc nerozumím tomu , že v Aurea vydražené mince –pol. 3001 a 3004 se dnes objevily na Aukru …. :- ))
https://aurea.livebid.cz/auction/aurea_25eA/category/all#
https://aukro.cz/uzivatel/malachl/nabidky?categoryId=8317
Registrovaný uživatel
XDD jeste mu ani neprisli domu a uz to vali na aukro :-), kde mu myslim udelaji tak pod 40k tak si to sam trosku posune a pak je da za pevnou cenu :-D Ale proc ne, tu moznost ma kazdy. Taky si obcas prilepsim nejakou korunou kdyz mam moznost levne koupit a vim kolik to dela na nasem trhu.. I kdyz bych veril ze zrovna u tehle polozek by mohl byt ucinnejsi opacny postup.
Registrovaný uživatel
Myslim ze admin by nam ale tuhle tlachacku mohl presoupnout do kecarny, neb tady plevelime vlakno a aspon by to nebyla v kecarne takova politikarina :-D
Registrovaný uživatel
Pochlubím se nedávným přírůstkem do sbírky,6 krejcar 1680 Karla II.Lichtensteina s krásnou patinou a ostrou ražbou :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Registrovaný uživatel
Tak ten je!
Registrovaný uživatel
Komáre díky,mám z něj radost :)
Registrovaný uživatel
Máš krásne mince, ale z týchto fotiek nevieme poriadne oceniť ani razbu a ani patinu. Je to škoda.
Registrovaný uživatel
Sigure, co je na fotkách špatného? Když na ní klikneš, dá se krásně zvětšit
Registrovaný uživatel
Jde o to, že ta mince zabírá sotva nějakých 15% plochy fotky. Kdybys jí oříznul a vložil fotku stejné velikosti, bylo by potěšení z pohledu na tu minci mnohem mnohem lepší.

Obrázky:

Registrovaný uživatel
Myslel jsi takhle? ;)

Obrázky:

Moderátor
👍
Registrovaný uživatel
Ano, tahle pěkně velká je super. Jen by to chtělo ostřejší fotku :)

Jinak je to ale opravdu moc pěkná ražba.
Registrovaný uživatel
Teraz je to krásna minca. ;) Verím, že ti nebude vadiť, keď sa skúsim pohrať s tvojimi fotkami...
Registrovaný uživatel
No nič, výsledok radšej nezverejním. Keď som mincu orezal, bola to pomerne malá fotka a zväčšenie, zosvetllenie a zaostrenie tomu moc nepomohlo.
Registrovaný uživatel
delší dobu se tu nic neděje, tedy dávám foto pro potěchu oka....

Obrázky:

Registrovaný uživatel
a ještě.

Obrázky:

Registrovaný uživatel
tak tieto dva sú super, ak by boli náhodou na predaj alebo výmenu mám záujem.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal

Dula77 ja se musím už smát, člověče jseš jak žid (myslím to samozřejmě v dobrém).
Kolega to vystaví, aby se zde pochlubil a ty bys mu to hnedka vzal... 😀
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 25. 10. 2020, 20:35. »
Registrovaný uživatel
áno, mám to v krvi, :) už som raz taký.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
áno, mám to v krvi, :) už som raz taký.

👍
Ačkoliv ja někdy taky a to v podstatě často ;)
Moderátor
dula77 napsal

Správná volba, domluvíme se a já vezmu ten třetí (první) :)
Pro srovnání : ty dva jsou vzácností asi jako kutnohorský Leopold a ten první jako jáchymovský
leiden1: gratulace, tuším, že asi hned tak do světa nepůjdou ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1