Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodové a církevní ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak sigure, kde je ten špíček? Hladových krku je to dost 😉
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Ešte by som rád vedel, ako to myslel Lopez. Špíček je tiež VI grajciar a to podľa mňa najzaujímavejší variant.
Registrovaný uživatel
No opačné postavení orlic na oněch mincích ve středovém štítku.
Na mincích jde heraldicky nesprávně(z levého"rohu"nahoru doprava)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Že sú tie orlice na štítku miniatúrne a štylizované, tak pre mňa vyzerajú ako krížiky. Musím to lepšie popozerať.
« Poslední úpravu provedl(a) Guldiner v 2. 2. 2023, 8:49. »
Registrovaný uživatel
Okraje pruhu a prípadné šrafovanie je ryté, orlice vyzerajú byť puncované. Či sú správne otočené, nedokážem posúdiť, keďže sú štylizované a miniatúrne. Do úvahy prichádzajú 2 možnosti:
- rezač mal pri výrobe razidlo otočené o 90 stupňov, čo vzhľadom na oválny tvar štítku nie je pravdepodobné
- rezač si pri štítku neuvedomil, že ho na razidle musí zrkadlovo obrátiť. Táto možnosť mi príde ako viac pravdepodobná.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
OtravnyKomar napsal
Tak sigure, kde je ten špíček? Hladových krku je to dost 😉

Štítok číslo 3, pracovný názov "salzburský typ". Viac sem z neho nedám, nemienim riskovať ďalšie primitívne komenty pseudomoderátora.
Registrovaný uživatel
Ale no tak, preci nepodlehnes takovy blbosti, vsak o tomhle to forum je tak to sem dej, je to prave to co sem patri ,.)
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Ok, presvedčil si ma. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Á to poznám i já. 6ti krejcar Whistlerovy matky
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
:lol:
Ok, tu je teda foto aj s reverzom. Čo je na minci zvláštne, je snáď zrejmé na prvý pohľad. Takto usporiadané som si to všimol napríklad na Colloredových 20 grajciaroch, tak preto ten pracovný názov. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo a OLOMCEN to nie je, aj keď aj to je celkom zaujímavá chyba.
Registrovaný uživatel
Paul napsal
Ten Lichnštejn by mě zajímal.

Ročník 1670 má zo všetkých najviac variantov, je ich pravdepodobne viac ako 100 a spočívajú najmä v rôznych prevedeniach reverzu. V tomto roku prišlo aj k podstatnej zmene portrétu a toto je práve starší typ. Môže sa zdať, že mica je veľmi opotrebovaná z obehu, ale na druhý pohľad sa v obraze dá nájsť veľa detailov, ktoré napovedajú, že je to spôsobené hlavne odfláknutou prácou rezača a opotrebovanými puncami alebo razidlom.
Na averze dávam do pozornosti už spomenutý perlovec, kde sa rezač márne snažil trafiť do kruhu vyrezaného kružidlom, až to nakoniec vzdal.
Na reverze dávam do pozornosti mincmajstrovskú značku, orlice, mitru, berlu, preriahnuté linky mimo štít, roztancované písamenká...
Na druhú stranu ale po dnešnej debate ohľadom Valdštejna si už nie som úplne istý, či je minca pravá. :)
Kúpil som ju triezvy a to na silvestra o 23:15. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky jsem ho měl v hledáčku...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
sigur - ta mitra vypadá jak vodnickej klobouk. :)
Registrovaný uživatel
No, je to celé tak obskurné, že som neodolal. :D
Registrovaný uživatel
Kúzlo nechceného...keď som prechádzal fotky, objavil som, že mám aj takýto variant. Neviem, či ho literatúta uvádza. Tak schválne, kde je pes zakopaný?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vévoda Frýdlantský v jarním slunci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě jeden ať nežeru. S pěknym sluníčkem s lidskou tváří :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ale mi nakladáš. :)
Registrovaný uživatel
Ještě Zaháň, horší portrét, ale sehnat pěknej je těžký.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zaháňsky mám, ale s iným reverzom, ak si dobre spomínam. Portrét je na ňom oveľa slabší ako na tomto.
Registrovaný uživatel
Je škoda, že sem (aj do iných vlákien) nedáva viac stálych členov fotky pekných a zaujímavých mincí. Bolo by na čo pozerať a hlavne o čom diskutovať.
Registrovaný uživatel
sigur nj, nevím proč. I já, barbarem vyháněnej z numismatickejch vláken, jsem musel něco na pochlubení dát. A to už je co říct. :D

Kdyby někdo měl třeba Šlika pěknýho, mohl by nahodit.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Dávno tu nebol Šlik, tak jeden aj s peknou Candlerovou značkou. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Aj Šlikov som tu zopár dal. Tento je moj najkrajší.
Registrovaný uživatel
Alebo som sa tu nedávno pýtal na početňáky. To sú pekné a zaujímavé razby z oblasti exonumie. Ale reakcia bola, že nikto. Mám zopár celkom pekných...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1