Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodové a církevní ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Skutečnost je taková, že ročník 1708 je dosti, nebo hodně, vzácná nince, čemuž i nasvědčuje můj přehled aukcí, vždyť se od roku 1997 se nikde na aukci neobjevil, ovšem na straně druhé jeho katalogová cena je pouze o 100 % vyšší než ostatní ročníky, což asi nebude odpovídat skutečnosti.
Registrovaný uživatel
Já sice nejsem jv64, ale dovolím si tvrdit, že je to opravdu přeražba, gratuluji k získání tohoto ročníku.
Registrovaný uživatel
docela bych chtěl vidět ten katalog, který jak píšeš udává na tyto ražby katalogové ceny... :twisted: :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
numismatik-fji napsal
Já sice nejsem jv64, ale dovolím si tvrdit, že je to opravdu přeražba, gratuluji k získání tohoto ročníku.

souhlas, ta úprava razidla je viditelná
kauto star: dobrý přírůstek a finanční hodnotu bych ani nebral jako hlavní měřítko
Registrovaný uživatel
Diky za dourceni a gratulaci, prisel jsem k nemu docela nahodou. Je to dokonce muj prvni krejcar tohoto biskupa a vzhledem k tomu, ze pochazim z Olomouce udelal mi velkou radost.
Registrovaný uživatel
Pro "Dracek" - rád pomohu, vždyť každý nemůže přece znát všechno :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
na tak to už chápu(čekal jsem odkaz na citaci nějakého nového kvalitního katalogu), toto je ale knížka kde velice často ceny u mincí(často zcela smyšlené) mají s realitou i rozdíly několik tisíc procent(a někdy snad více), tedy nehrají vůbec roli a i mince známé jen v několika kusech mají nejednou směšný záznam několik dolarů... :|
Za katalog jej lze pokládat velmi orientačně snad jen na novodobé ražby cca od roku 1820(mimo Asii a Jižní Ameriku, kde mají mnoho chyb a nepřesností i ve 20.století), na starší věci je to zbytečné a hodně jich tam i zcela schází.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Mám takovou zajímavost a to ročník 1701 s vadou střižku.
Za kvalitu fotek se omlouvám,foceno před chvílí při žárovce :?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Jako vždy pan Dracek má pravdu, přece nemůže připustit, že on něco nezná :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Pěkně rozšklebený střížek... Žeby šroubovací krejcar na tajné přenášení dukátů? :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Copak World Coins :) Před pár lety jsem zvažoval zakoupení, ovšem po zjištění, že nejvzácnější 3-krejcary Ferdinanda II. jsou z Vídně a Vratislavi a nejobyčejnější mincovny jsou Nisa a Mikulov, jsem investoval peníze jinde....
Registrovaný uživatel
Já jsem nikdy netvrdil, že výše zmiňovaný katalog je stoprocentní, pouze jsem odpovídal na dotaz
"docela bych chtěl vidět ten katalog, který jak píšeš udává na tyto ražby katalogové ceny"
takže jsem tazateli poskytl informace, ve kterém katalogu je najde, i když připouštím, že ceny tam uvedené nejsou reálné a to hlavně u vzácného ročníku 1708.
Registrovaný uživatel
Tyhle katalogy mám a pokrývají mi období 1601 - 1995. Samozřejmě je nemám kvůli cenám (fakt bych chtěl desetikorunu 1933 za deset dolarů apod.), ale kvůli přehledu, co všechno se razilo, a co mi ještě chybí. Na druhou stranu si v něm můžu udělat aspoň přibližný obrázek o vzácnosti mincí, které nedělám a nějak se ke mně dostanou (cizina). Kamarádovi jsem takhle určil jako vzácnou minci nějaké italské dvaceticentesimo ze dvacátých let (zápis v katalogu pro danou zachovalost 50 dolarů, což bylo mezi těmi centovými položkami jako pěst na oko). Na Auree udělalo v aukci 10 tisíc, a to jsem ho měl předtím na aukru za dvě stovky a neprodalo se - naštěstí. :twisted: Takže investice do těchto tří "telefonních seznamů" se mi už vrátila jenom na provizi od této kamarádovy mince, na první pohled pětikorunové položky.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, narazil jsem na něco, co jsem ještě neviděl.

Salzburg - arcibiskupství, Paris Lodron, 1/2 Tolar 1628 - na svěcení dómu, ale je pozlacenej. To bylo oficiálně pozlacováno, nebo je to nějaká "partizánská" úprava?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pokovit si Ag minci není nijak těžké...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Mám dotaz ohledně značky (číslice) na reversu např. téhle mince...Všiml jsem si těchto číslic na různých mincích průřezem různých období...Je to něco jako značka "numismatika", sběratele, který nešetrně popisoval mince? Co to může být?

Ukázka:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je to evidenční sbírkové číslo .... lhostejno, zda ze soukromé sbírky nebo muzejní ..... takhle se to dělávalo v 19. a první polovině 20. století
Registrovaný uživatel
Nebo tady u Leopolda I. - jako by to bylo pořadí...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kekule napsal
je to evidenční sbírkové číslo .... lhostejno, zda ze soukromé sbírky nebo muzejní ..... takhle se to dělávalo v 19. a první polovině 20. století


to jsem si myslel, i že to dělal někdo z pravěku... :roll:
Registrovaný uživatel
to Drakula:
zajímavá otázka - díval jsem se do Šmerdy (Solnohradské mince a medaile), rok vydání 1987 - vycházel hodně ze sbírky olomouckého arcibiskupství a na zobrazeních mincí se to čísly jen hemží. Napadlo mně, jestli ty čísla nebudou odstraňovat, ale drží si je tam (což ze všech možných důvodů chápu).
Ale pokud někdo má knihu doma tak například obrazová položka 107 ve Šmerdovi a:

http://coins.azz.cz/showmince.php?GroupID=7&MinceGroupNr=649&lng=1

líbí se mi, že to dokonce reflektují v signatuře :)
Registrovaný uživatel
Krásné ránko a zdravím všechny na sběrateli.
Přináším také něco do mlýna: Rakousko. Salzburg. Paris von Lodron (1619-1653). Tolar (1624). :shock: :shock:
Biskup má trochu rozpláclý nos ale jinak gutt. :roll: :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V opisu. PARIS.D.G je z boku malá 3. Neví někdo co to znamená? Nikde jsem to na těchto mincích neviděl.... :(
Registrovaný uživatel
a ta trojka je tam vyražená nebo dodatečně vyrytá do plochy ? ... nemůžu to z fotky poznat ... pokud by byla vyražena přímo z razidla, tak je to docela zajímavé, protože jsem právě prošel asi 30 obrázků tolaru Parise z roku 1624 a nikde jsem tam tuhle trojku neviděl ..
Registrovaný uživatel
Je vyražená tak nevím??? Nikde jsem to ještě neviděl... :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1