Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodové a církevní ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Tak jsem si říkal, že jsme jaksi zapomněli na rodovky a církevní ražby ražené za vlády Habsburků. Dovolte tedy, abych se pochlubil dvěma novými přírůstky, které jistě nemusím blíže představovat ;)

Albrecht z Valdštejna
(1624 - 1634)
3 krejcar 1633
Mincovna: Jičín
Mincmistr: Šebestián Steinmüller

Jindřich Šlik
(1612 - 1650)
3 krejcar 1632
Mincovna: Planá
Mincmistr: Jan Candler z Atzenzollu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
blahopřeji Honzo ke krásné zachovalosti ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Děkuji :) Pocházejí z jedné staré sbírky. Byla tam řada nádherných kousků, jen mít finance.
Registrovaný uživatel
No kdyby v ní byly na prodej nějaké vládní či rodové početňáky, dej mi prosím vědět (případné zprostředkování odměním). :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dnes mi došel tenhle né nijak vzácný, ale motivem nádherný 1/2 tolárek, bohužel měl na sobě znečištění přesahující mez mé tolerance a i když jsem zastánce nešištění, musel do koupele :oops: Ale on časem zajde...

Nemůžu si pomoci, ale tyhle cirkevní motivy jsou bomba...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Bylo by lepší koupit podobně zachovalý kus s patinou, ty rysky na aversu jsou něco strašného :(
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
Bylo by lepší koupit podobně zachovalý kus s patinou, ty rysky na aversu jsou něco strašného :(


Ty škrábance na aversu tam sice jsou, ale okem né moc viditelné, nejsou hluboké, takže z určitého úhlu vidět nejsou vůbec, ale oběktiv je nemilosrdný :? :? :lol:
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
Bylo by lepší koupit podobně zachovalý kus s patinou, ty rysky na aversu jsou něco strašného :(

Možná patinu i měl než si ho vzal MUDrAcula do parády ;)
Moderátor
Salzburg měl hlavně postavení samostatného říšského knížectví, takže se nedá považovat za součást Habsburské monarchie a neměl by tady ani být prezentován.

Dovolím si ale udělat jednu výjimku. Mince na obrázku také patří do Říše, ale zároveň je úzce svázána s českým prostředím osobou vydavatele, a to Maxmiliána Ulricha Kaunice (1679 - 1746), příslušníka domácí moravské šlechty. Maxmilián Ulrich se roku 1699 oženil s hraběnkou Marií Ernestinou, dědičkou malého říšského hrabství Rietberg. Oficiálně vystupoval jako její spoluvladař, proto nesou tyto mince i původní znak rodu Kauniců - dva stříbrné listy leknínu v červeném poli. Rietberg neměl vlastní mincovnu. Mědené feniky (1, 2 a 4 feniky) byly raženy na zakázku v mincovně v Osnabrücku, bilonový 3 fenik 1706 pak v Münsteru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajímavé. Není to náhodou Kounic? :roll:
Moderátor
Původně Kounic, německy Kaunitz a nakonec opět počeštěně Kaunic. Setkal jsem se se všemi třemi tvary. Ale jde o jeden a tentýž rod :)
Registrovaný uživatel
Jojo, tady to je:
"Stejně jako mnohé ostatní české šlechtické rody byli i Kounicové v německých společenských kruzích známí pod fonetickým přepisem svého jména. České jméno „Kounic“ bylo v těchto kruzích psáno jako „Kaunitz“ a odpovídajícím způsobem vyslovováno."
Moderátor
Proč jsem to téma zakládal, když je tady ticho jak po pěšině? :D

Tak jo, pochlubím se novým přírůstkem. Tentokrát to není mince, ale medaile. Sice v horším stavu, ale patinu má krásnou :)

Ernst Rüdiger, hrabě Starhemberg
* 12.1.1638
+ 4.1.1701

AR medaile
Průměr: 23mm
Váha: 6,30g
Citace: Montenuovo 937

Ernst Rüdiger Starhemberg jako mladík vstoupil do císařské armády a účastnil se bojů proti Švédům a Francouzům v 60. a 70. letech 17. století. Největší slávu mu ale přinesla 60ti denní obrana Vídně během obležení města Turky v roce 1683. Při útoku na Löbelovu baštu byl vážně zraněn (v době zranění a nemoci jej musel zastoupit Zdeněk Kašpar Kaplíř ze Sulevic), ale sotva se trochu zotavil, nechal se nosit na nosítkách po hradbách a v nejprudší palbě řídil obranu. Účastnil se pak i dalších tažení proti Turkům, měl podíl na dobytí Budína. Zemřel v hodnosti prezidenta dvorní vojenské rady ve Vídni.

Medaile určitě nebyla ražena roku 1683, jde o pozdější upomínkovou ražbu z 18. století.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 20. 6. 2013, 10:56. »
Registrovaný uživatel
Dnešní přírůstek. Je to tentokrát sice jen moderna, ale ke starším šlechtickým svatebním žetonkům co také sbírám se celkem hodí a výtvarné pojetí je víceméně tradiční. Ostatně má i vztah k našemu území a nebyla cenově drahá. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Moc dlouho se u tebe neohřála ;)
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 10. 3. 2014, 16:26. »
Moderátor
Oni Starhemberkové neměli mincovní právo a ani inkolát v českých zemích, proto jsem se ji rozhodl dát pryč. Ten Valdštejn ze Šlikem byli také původně koupeni na prodej a pak se mi jich nějak zželelo :twisted:
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 27. 6. 2013, 8:05. »
Registrovaný uživatel
jan322 vcera jsem jen zahledl v prodeji ze si nabizel 4 kousky, ale hned to bylo pryc :) o tom Albrechtoj z Jicina jsem uvazoval :o)
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
Dnes jsem dostal tohle, sice to nesbírám, ale radost udělal...

Lehnice - Břeh, Georgius
Lehnice - Břeh, Christian

Tak budu muset někde sehnat i toho Ludwiga ať jsou bráchové pohromadě...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Měl jsi je hodit do slezských ražeb. Na Kristiánově 3 krejcaru je patrné, že šlo o ražbu na nekvalitních střížcích. Vidí se i lepší, ale myslím, že stavy jsou slušné.
Registrovaný uživatel
jan322 napsal
Měl jsi je hodit do slezských ražeb. Na Kristiánově 3 krejcaru je patrné, že šlo o ražbu na nekvalitních střížcích. Vidí se i lepší, ale myslím, že stavy jsou slušné.


Musím souhlasit v uplně každém tvém bodě... :oops:
Registrovaný uživatel
Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit, zda se u této mince jedná o:
3 krejcar 1618
Paul Sixt I. z Trautsonu (1550 - 1621)
Děkuji.
Mám dojem, že by to mělo být toto: [url] http://www.mcsearch.info/record.html?id=1014879[/url]

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mého názoru jste tento 3 krejcar určil dobře.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Karel II. Liechtenstein, 1664 - 1695
VI Krejcar 1683 SAS
Docela pěkný IV krejcárek až na tu menší vadu.Ty církevní ražby jsou opravdu pěkné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím,

Trochu oživím téma a vložím sem 3 krejcar Albrechta z Valdštejna.
Mincovna: Zaháň (1631)
Mincmistr: Jan Jindřich Jacob

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dlouho se tu nic nedělo, doufám, že se někdo přidá na pokec o církevních ražbách. Přidávám foto posledního přírůstku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1