Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodové a církevní ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nikdo se ničím nepochlubí,tak sem dám tolar Schrattenbacha,ročník 1636 ,na averzu se značkou rytce J.J.Dobka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krasny kus. Olomouci se nevenuju ale znacka je taky paradni a zajimava, vidim zrejme prvne :-)
Registrovaný uživatel
Díky,má čestné místo ve sbírce :)
Moderátor
Ty si ho vypucoval :shock:
Taková krásná stará patina a je pryč... 👎
Registrovaný uživatel
Barbare, to neni vypucovany domnivam se, jen vic osviceny svetlem pri foceni :-)
Registrovaný uživatel
Barbar v tých červených brýloch vidí červený prd a nie vypucovanú patinu...jeden Šratenbach odo mňa... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A menší brácho...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Otravnykomar napsal
Barbare, to neni vypucovany domnivam se, jen vic osviceny svetlem pri foceni :-)


Kulové, voda mýdlo,obyčejná guma, nebo huř zubní pasta a katastrofa je na světě.. Chudák šratenbach :lol:
Moderátor
Sigur ty jsi mu také zahulil, nebo to za tebe udělali, předešli majitele, ale časem trocha dojde..
V minulosti sběratele často gumovali na stříbře tmavou patinu, někteří to dělají dodnes..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Otravnykomar napsal
Barbare, to neni vypucovany domnivam se, jen vic osviceny svetlem pri foceni :-)


Kulové, voda mýdlo,obyčejná guma, nebo huř zubní pasta a katastrofa je na světě.. Chudák šratenbach :lol:

Ale prd, to je svetlem, ver mi. Fotka me zivi..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Sigur ty jsi mu také zahulil...


Štratenbachovi by som nikdy nezahulil. Mám aj Lotrinského, ale asi bude mať tiež gumovanú patinu, tak ho sem nedám, aby som sa nestrápnil. ;)
Moderátor
Otravnykomar napsal
barbar napsal
Otravnykomar napsal
Barbare, to neni vypucovany domnivam se, jen vic osviceny svetlem pri foceni :-)


Kulové, voda mýdlo,obyčejná guma, nebo huř zubní pasta a katastrofa je na světě.. Chudák šratenbach :lol:

Ale prd, to je svetlem, ver mi. Fotka me zivi..


Možná, ale rozdíl je docela výrazný.. 👍
Registrovaný uživatel
Sigure, krásné kousky máš. Pro Barbara-v žádném případě není čištěný, na bílém podkladu je jasně vidět krásná tmavá patina :)
Moderátor
Dirgas666 napsal
Sigure, krásné kousky máš. Pro Barbara-v žádném případě není čištěný, na bílém podkladu je jasně vidět krásná tmavá patina :)


Tak to jsem rád Dirgasi, že to tak je. Rozdíl na fotkách je značný.
Tolary Šratenbacha jsou pěkné, líbí se mi na nich zejména výrazné šrafovani okrajového lemování včetně provedení hrany u některých kousku jsou opravdu dominantní což je super....
Registrovaný uživatel
Sigure, mohl by jsi mi napsat na email B.tupy@seznam.cz.Díky,mám dotaz ohledně mincí. ;)
Moderátor
Nějaké kousky s dominantním okrajovým lemem.. Krása

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na rozdiel od barbara sa pochválim vlastným perím...trošku zaujímavejší Liechtenstein...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opět krásný XV.krejcar, můžeš mi prosím napsat na email B.tupy@seznam.cz. Děkuji
Moderátor
Sigure... Ano obrázky jsou převzaty s aukce Chaurovy sbírky.
No ale uznej, že to výrazné lemování okrajů není nádherné...
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Na rozdiel od barbara sa pochválim vlastným perím...trošku zaujímavejší Liechtenstein...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Ten letopocet nema chybu, divim se ze to proslo, uplne vidim nasi praxi ve skole, jak tam obcas nekoho mene kreativniho napadlo kdyz to neslo tak to zprznit a vecpat to tam at to stoji co to stoji.
Treba je tohle taky prace nejakeho ucne za kterou dostal za usi od mistra.
A nebo si mistr nalozil vic nez bylo zdravo :lol:
Registrovaný uživatel
barbar napsal
No ale uznej, že to výrazné lemování okrajů není nádherné...


Ale jasne, že sa mi páčia, ale zatiiaľ nemám. Ale radšej by som chcel toliar Karla Lotrinského.
Registrovaný uživatel
Sledujete aureu? Dnesni vysledky rodovek jsou prinejmensim dost kuriozni. Nedavno se dal za 10 000e koupit 2 tolar sliku, dneska bezny tolar. A o cene 3krejcaru nemluve... Mam takovy pocit ze investorska loby brzo zatlaci zajimavejsi numismatiku do kouta pro bezneho sbberatele a nezbude nez sbirat bezny statni mince.
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 5. 9. 2020, 12:21. »
Moderátor
Otravnykomar napsal
Sledujete aureu? Dnesni vysledky rodovek jsou prinejmensim dost kuriozni. Nedavno se dal za 10 000e koupit 2 tolar sliku, dneska bezny tolar. A o cene 3krejcaru nemluve... Mam takovy pocit ze investorska loby brzo zatlaci zajimavejsi numismatiku do kouta pro bezneho sbberatele a nezbude nez sbirat bezny statni mince.


V numismatice to je v posledních letech všeobecná záležitost. Faktem je, že tolary šliku byly ostré ražby, docela v luxusních sběratelských stavech, což je ojedinělé..
Moderátor
Krása, gratuluji majitelům..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já je sleduju bedlivě, byli pěkný a ta 48ka se nevidí často i Jáchymov je lepší věc. Ale za 10k euro se nedávno dal koupit krásný dvoutolar. 3krejcar 1635 v dost podobny zachovalosti mám za 4000 z roku 2016, včera 22000+% chtěl jsem si pořídit 1630 norimberk, říkal jsem si tak 5-6tis,prodano za 12.a tolary ošklivé po očku, za 40000 tě ještě nedávno byla téměř cena tolaru krásného. Podobná situace jako u posledního macha. A v Německu ještě hůř, 10dukat Salzburg odhadní cena 40k eur, konečná 200k eur+%

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1