Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodové a církevní ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Jako ve vojenské nemocnici. První týden mi dělali vyšetření, po zbytek jsem se v podstatě nudil (neměl jsem co dělat). Celkem na nic se nepřišlo, ale po cca 10 letech to dopadlo jinak.
Registrovaný uživatel
Zdravím, nevěděl by někdo kam přesně zařadit tento olomoucký penízek, literaturu na to bohužel nemám. (foto z jedné ukončené aukce). Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to půlkrejcar Leopolda Viléma (1637-1662), mincovna Kroměříž
Registrovaný uživatel
Díky, tak nějak jsem si to myslel, ale bohužel se mi to nepodařilo nikde dohledat. :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) jara22 v 9. 11. 2021, 21:26. »
Registrovaný uživatel
a skončil ve správných rukou
Registrovaný uživatel
ta mince si zasloužila samostatnou prezentaci, ne schovat do jinak nezajímavého lotu. to samé patnáctikrejcar s kroužkovým vzorem po obvodu v lotu o dvě položky dále...
Registrovaný uživatel
Pěkná mincička. Dá se určit co je to za orlici? Svádí to vzhhledem ke kresbě na hrudi k Brandenburgu. Co Vy na to pánové. Nebo že by to vzhledem ke Kroměříži byla Moravská?
Moderátor
Měla by to být orlice knížecí, související se získání titulu říšských knížat olomouckými biskupy roku 1588.
Heraldicky správně je černá se zlatou šesticípou hvězdou na hrudi. Což se ovšem v detailu na příslušnou minci nezdařilo vmístit.
Moderátor
občas ji lze na některých olomouckých ražbách rozeznat, třeba zde, i když taky provedení nic moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) jv64 v 10. 11. 2021, 8:26. »
Moderátor
tady pěkně v detailu

http://www.nume.cz/salova-aukce/dukat-brno-75-15
Registrovaný uživatel
Děkuji.
Registrovaný uživatel
Je to OLOMVCENSIIS? Lebo punc "I" na reverze vyzerá úplne ináč.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vypadá to na zdvojené I, revrz nehraje roli, může to být ražba ze dvou razidel...
Registrovaný uživatel
P.S. zajímavá chybka, ještě jsem na tento typ nenarazil, gratulace...
Registrovaný uživatel
Podľa mňa to nie je chyba, použil punc čo mal na písmeno L, pozrite opis.
Registrovaný uživatel
Polgrajcárek 1695. Variant s krížikmi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Milé prekvapenie k priemernému 6 grajciaru...celkom pekný starý podložný lístok. V akom období sa takto písalo?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten údaj dole bude datum nabití,či zařazení do sbírky-nad ním jméno dárce či prodejce.
Asi nějaký fořt Štěpán .......

3.října 1799.
Zkratka gt před trojkou bude zřejmě zkratka pro gilbhart(název měsíce říjen v staroněmčině.
« Poslední úpravu provedl(a) Lopez1506 v 23. 11. 2021, 19:55. »
Registrovaný uživatel
No, ty si iný Sherlock. :) Mi padla sánka na klávesnicu z tej dedukcie. Ak by to tak bolo, tak to by bola pecka. :D
Registrovaný uživatel
Ok, takže ešte mi s tým prišiel grajciar, tiež s lístkom. Porovnávam "Kreuzer" a povedal by som, že to písal ten istý zberateľ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak můžeš luštit.....
Je to ze stejné sbírky, myslím, že ještě tak dva nebo tři podložní lístky někde mám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Úplně náhodou jsem otevřel toto vlákno a zaujaly mě poznámky dávného numismatika v kurentu. Hemží se zkratkami. Z opakujících se zkratek lze dovodit, že v dolní části obsahují popis aversu (německy Bildseite). Pro poslední minci: Bst (zkratka Bildsite) - Wpn (zkratka Wappen = erb) Cardinal Hut (kardinálský klobouk). Gt asi nebude obskurní Gilbhart, ale spíš zkratka pro platnost (Gültigkeit). Ale nejsem znalý těchto mincí a toto jen odhaduji. Zkratky na 15X pak jsou: Bst - Wpn (znak) Bischofs Mz (asi Mütze = biskupská čapka neboli mitra, možná taky Münzzeichen neboli mincovní značka) u(nd) Grafenkron (hraběcí koruna) a na 1X: Bst - Gekr Wp (gekrontes Wappen, tedy erb s korunou).
Registrovaný uživatel
jeden ze vzácnějších 3 krejcarů Karla z Liechtensteinu
ročnk 1676, poměrně slušný kus. Sháním foto dalších variant razidel tohoto ročníku.
Máte někdo k dispozici?
díky Leiden1

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
na aukre sa pár kusov predávalo.
Registrovaný uživatel
měl jsem jich asi 5 -2 varianty.Tento a dělený letopočet

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1