Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Rodové a církevní ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nie, bol to iný. Nakoniec som to vyriešil až cez PayPal.
Registrovaný uživatel
Tak sa ešte pochválim niečim pekným z poslednej doby. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jj ten je moc hezkej...
až se k tomu dostanu pošlu ti nějaký foto. Mám tuším 5 typů 3 krejcaru 1706.
Registrovaný uživatel
Ok, tak to sa teším. ;) Takže k tým XV grajciarom...
Tu máš teda tú prvú dvojičku z jedného razidla. 1712 prerytý na 1716. Táto je publikovaná. Zvláštne je použitie paelografickej značka "9" za WOLFFGANG. Kacuro snáď doplní presný terminus technikus, na ktorý si teraz neviem spomenúť. Zvláštne je to preto, lebo sa používa pri skrátených menách, napr. "Leopold 9" = "Leopoldus", ale tu ku skráteniu neprišlo, pretože Wolffgang je plný tvar jeho mena.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jsou to tachygrafické značky, objevuje se většinou 9 pro koncovku "us" a dost často hlavě u vyšších nominál§ čárka nad písmenky, která většinou supluje chybějící písmena. Myslím, že se dorývala ručně až po ražbě.
Registrovaný uživatel
Takže jeho plné meno je Wolffgangus? Pýtam sa preto, lebo Honza Videman uvádza v knihe plné znenie opisov, ale Wolffgangus tam nie je.
Registrovaný uživatel
leiden1 napsal
... hlavě u vyšších nominál§ čárka nad písmenky, která většinou supluje chybějící písmena.


Poznám a mám ju aj na 1 grajciari. EP(iscop)US

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No a ešte mám druhú dvojičku XV grajciarov z jedného razidla, ktoré bolo preryté. Nie je to publikované, pošlem ti to do mailu.
Registrovaný uživatel
sigure, nevěděl jsem, nedávno jsem toho dost prodal, achjo, škoda
Registrovaný uživatel
Jméno je převedeno do latinské formy, proto Wolffgangus. Leopold je také jen Leopold, ale na mincích, když je použito Leopoldus, je to latinská forma jména.

Stejně jako Ty jsi Sigur a kdybys měl svou ražbu, bylo by na ní Sigurus I. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Zaujímavé. :D
Tak pre úplnosť sem ešte dám VI grajciar, kde okrem EP(iscop)UP na averze, je na reverze P(rin)CEPS ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
sigure, nevěděl jsem, nedávno jsem toho dost prodal, achjo, škoda


A kdes to predával? :evil: To sem zas já nevedzel...achjo
Registrovaný uživatel
no tak pánové, mám radost, konečně se to tu v diskuzích trochu pohnulo. Jen tak dál.
Registrovaný uživatel
a mimochodem, kdyby bylo něco na prodej, tak klidně nabídněte.
mar.pavlik@seznam.cz....
Registrovaný uživatel
Sigur, u toho 6 ti krejcaru je to pěkně viditelné, u PC EPS je vidět čárka, která nahrazuje chybějící písmena u slova
PRINCEPS
Registrovaný uživatel
sigur napsal
... na averze, je na reverze P(rin)CEPS...


NO, ve%d preto som to tu dával. Týmto som vlastne myslel, namiesto (rin) je tá čiarka.
Registrovaný uživatel
leiden1:
Veľmi podobný reverz, kde klobúk zakrýva horné rameno maltézskeho kríža, len tento raz je namiesto perlovca hladký kruh. Tiež literatúra neuvádza.
sigur napsal
Obrázek vložený uživatelem


Obrázky:


Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
super, ten druhý typ mi chybí, nezvažuješ prodej nebo výměnu?
Registrovaný uživatel
Prepáč, zatiaľ nie. Len dnes mi prišiel...ešte je teplý. :D
Registrovaný uživatel
tak to chápu, je i v dost dobrým stavu. Mám cca 4 typy bez horního ramena malt. kříže ale tento typ jsem ještě nezaznamenal. Gratulace ! Pokud bys měl něco na prodej nebo výměnu, dej vědět přes e-mail:
mar.pavlik@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Toto je prvý slab, ktotý mi je ľúto rozbiť. Je to pekná vecička do ruky ale zasa blbá do albumu. No, ale mal namále, už som v ruke držal kladivo. :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mimochodom, vždy ma zaujímalo, že ako NGC a pod. posudzujú niektoré mince, ktoré sa jednoducho v krásnom TOP stave nie že neyvskytujú, ale ani neboli vyrazené (napr. pražské groše Václava IV.). Napríklad aj ten prerytý 1716 z príspevku 329 bol v slabe.
Že je slabo vyrazený a kvalitou sa nedá porovnať s tou 1712-kou, na to nepotrebujem hodnotenie NGC, to je mi zrejmé. Ale keďže ich je veľmi málo, tak možno tá 1716-ka patrí k nakrajším na trhu.
Aby to bolo objektívne, tak by tieto mince museli hodnotiť na základe percentilu. O tom ale silno pochybujem.
Registrovaný uživatel
Tu niečo nesedí. Ja byť Liechtenstein, tak sa možno aj nahnevám. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Konečně se mi povedlo sehnat VI.krejcar Karla III Lotrinského, udělal radost, i když stav není TOP.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No, za tie lóve teraz nič moc. Ale časom to bude pravdepodobne dobrý kauf.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rodové a církevní ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1