Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Rozdiel v hodnote 4-blokov

Vykupminci.cz
Numisargo

Rozdiel v hodnote 4-blokov

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den, chcem sa opytat, aky by bol rozdiel, vlastne strata hodnoty, keby som odstranil z okrajovych 4blokov znamok okraje. Ide o znamky Osterreich cca 1960-90. Z mojho subjektivneho pohladu mi proste tie okraje pripadaju strasne neesteticke. Ale neviem nejak dohladat ako sa to ocenuje. Zas aby som si nenarobil zbytocnu skodu na peknej zbierke.
Registrovaný uživatel
na to je těžké odpovědět jed noznačne.
v zasklenem albu se ani moc pěkné nevyjímaje známky s okrajem, já pokud to jde používám systémy, kde si mohu na další stránky doplnit známky v sériích, rohy ctyrbloky, nebo dva,VV,
tak to mám i z Rakouska.
esteticky je hezčí pokud je strana zasklená tak jak má předtištěné rámečky.
na druhou stranu je jasne že jakákoli známka ma technický vyšší hodnotu pokud je s okrajem, rohová, nebo ctyrbloky,
rozhodně má ctyrbloky s okrajem lepší paritu

tak si vyberte.
shrnutí, v některých příkladech může neesteticke umisťování známek, kdy nejsou již vidět popisky dopad na celkovou možnou obchodní cenu

k ocenění pak slouží dedukce. ve specialkach starších známek jsou hodnoty s okraji uváděné
u novějších známek to nemá smysl.
já bych odhadl navýšení hodnoty o 1/5procent hodnoty znamky
« Poslední úpravu provedl(a) koolabs v 13. 3. 2023, 7:43. »
Registrovaný uživatel
Vdaka za odpoved.

Drzim sa akehosi mojho pravidla, ze znamky do roku cca 1960 nechcem zasahovat a nechavam ich tak ako sa mi dostanu do ruk. Po tomto datume su znamky bezne, hromadneho vyskytu, a az na vynimky nizkych hodnot. Tam uz by som uprednostnil tu akusi osobnu estetiku zbierky.

Pripadne kompromis, zahnut okraje...ale to uz je prakticky znehodnotenie.
V tomto pripade sa jedna o bezne zasobniky, nie special albumy.

...v podstate ma brzdi len fakt, ze na Osterreich znamkach su na tych okrajovych poliach numera hodnot. A je to sucast filatelistickej grafiky. Len... mne sa na to zle pozera ked polovica stranky v zasobniku su biele kusky okrajov
« Poslední úpravu provedl(a) Peter Altzohl v 22. 3. 2023, 12:35. »
Registrovaný uživatel
ahaaa
zásobníky,
no tam není co řešit.
já mám třeba po zasklení ČR, nebo SR, zásobníky, kde
mám známky bez archu a pl,
v řazení známky na řádku, pak okraje, čísla, barvy,
selektivně k tomu mám obálky A5 kam dávám
když je větší množství přebytku, nebo velké skupiny známek.
já odpovídal s představou že otázka je zda li dávat známky v jiné než hole podobě do zaskleného alba.

z tohoto pohledu dnes kupuju výhradně předtištěná alba státu, které dávám do fólií a eurodesek na 4 kroužky.
je to sice mírně neluxusni, třeba s dvojité zasklivanymi alby Labe a podobně
ale.ma.to výhodu, že se člověk kdykoli vrátí doziskne další strany a může doplňovat právě třeba 4bloky, archy a.podobne....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Rozdiel v hodnote 4-blokov

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1