Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » rozeznání papíru

Vykupminci.cz
Numisargo

rozeznání papíru

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím Vás, existuje nějaký návod, pomůcka na rozeznávání druhů papíru na našich známkách? V katalogech nic nenacházím, UV vlastním. Ale jak třeba rozeznat OZ a BP? Děkuji za reakci, případně odkaz
Registrovaný uživatel
Papír bp je tmavý, známka s opticky aktivní přísadou (oz) se pod UV lampou "rozsvítí" bíle s namodralou barvou. Papír fl1 svítí žlutě a papír fl2 žlutozeleně. Nejlepší je používat stolní lampu a známky položit vedle sebe, rozdíly jsou snadno rozpoznatelné.
Registrovaný uživatel
Já chápu, že to chce cvik a zkušenosti. Mě to prostě s tím uv moc nejde.
A používat stolní lampu- jako obyčejnou lampu??
Pokud dám takto dvě známky pod obyčejnou lampu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Používám "UV lampa tester 3v1 s osvětlením a lupou Leuchtturm". Je to stolní lampa - položí se na stůl a zapojí se do el. zásuvky. Existují přenosné pouze s bateriemi, vhodné například na burzu. K rozeznání papíru nepotřebujete žádný cvik ani zkušenosti, pokud vedle sebe vložíte známky z rozdílného papíru a použijete UV záření (modré světlo) nejlépe ve tmě, rozdíl ihned uvidíte. Známky a bankovky se vkládají dovnitř do samotné lampy, je tam dost místa. Bílé světlo se používá pro zkoumání průsvitek. Na internetu si vyhledejte obrázky tohoto přístroje a princip hned pochopíte.
Registrovaný uživatel
Děkuji, myslím, že se trochu posouvám. Pravděpodobně jsem si koupil nekvalitní uv jako baterku, koupím tedy stolní lampu.
Ještě poprosím, u známek čr je to ještě horší s druhy lepu podle země výroby. Zkusím se zeptat, zde mám z pozustalosti nějaké dv známky 200 a 201, papír anglický, nebo španělský,
pokud se zde uvádí namodralý, rozumí se rovněž pod uv světlem?
případně nemohlo by v tomto případě vyplývat s označení u známky, kde je popis vady a slovo "NUK" ?
nevím, jestli jde o zkratku determinátora, nebo třeba United kindom...
děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a ještě poprosím,
vidím, že v nabídce je například leuchtum s šikmým světlem asi za 500, pak ta samá firma i s lupou a spodním světlem asi za 800 a pak nějaká multifunkce i s testem magnetismu, to je asi spíše pro bankovky, ne|?
Já sám mám na prusvitky signoskop, tak nevím, jestli bych měl koupit ? poradíte který přístroj je slušný?
děkuji
Registrovaný uživatel
Kdysi jsem si používal přenosnou lupu, která byla vylepšená UV světlem. Známky oz jsem podle ní poznal, papíry fl1 a fl2 jsem už od sebe nedokázal rozeznat, proto jsem si koupil stolní lampu a určování papíru už bylo hračkou. Asi těžko poradím s výběrem toho nejlepšího přístroje, se svým jsem spokojen a o jiných nic nevím.
NUK bude nejpravděpodobněji zkratka pro nový anglický papír, ale naše známky vydané po roce 1993 nesbírám. Zkuste dát do vyhledávače "anglický papír a španělský papír", určitě na internetu narazíte na nějaké články s informacemi.
Registrovaný uživatel
děkuji
přesto prosím, můžete mi poradit svůj typ stolní lampy?
Registrovaný uživatel
Já jsem koupil "Leuchtturm Multi-Tester 3 funktionen in 1 Gerät No 340 357". Prodává se zhruba 600 až 800 Kč.
Registrovaný uživatel
dobry den preji chtel zeptat jestli to ma nejakou cenu cenu ohodnotit nebo prodat dekuji aladar

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » rozeznání papíru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1