Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » RRR

Vykupminci.cz
Numisargo

RRR

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Děkuji pánům, kteří mi odpověděli na můj dotaz stran literatury o keltských mincích - už jsem si na uvedených stránkách nějaké knihy objednal...
Tentokrát bych se dotázal na věc, která mi - coby začínajícímu numismatikovi - není příliš jasná: jaké je kritérium pro značení některých mincí v aukcích značkami R, RR a RRR?
Například 1/8 Athena Alkis se v aukcích vyskytuje zcela běžně, přesto však bývá označena "R" (viz 18. aukce Aurea) - proč tedy?
Registrovaný uživatel
R - vzácný, RR - velmi vzácný, RRR - velmi málo se vyskytující se kus Někdy je to označení přehnané - tím se vůbec neřiďte, lepší jsou zkušenosti získané z minulých aukcí - viz vámi zmiňovaná osminka.
Registrovaný uživatel
Je to označení, které si prodejci rádi přidají aby byla mince prodejnější :) Ne, žertuji, je to tak jak píše vassi. Někde je znaménko oprávněně, někde neoprávněně. Dnes si člověk nemůže být ničím jistý, pokud nemá statistiku s čísly před sebou a musí vycházet ze zkušeností.

Osobně nechápu jak někdo může označit minci, o které neví v jakém byla ražena nákladu a kde všude se vyskytuje, jakýmkoliv označením. A to bude asi kámen úrazu. Protože to ve skutečnosti vlastně ani nikdo nemůže vědět, proč si tam znaménko nepřidat.

Toho by se měli profi prodejci vyvarovat. Ale upřímně... když může Dukát a Nummus nabízet falza 1 Kčs 1947, 5 Kčs 1951 a pod. s tím že jde o origoš a protifalzová komise ČNB jim jen vesele přihlíží.... už se fakt ničemu nedivím.

Takže pozor na to.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 5. 5. 2007, 8:02. »
Administrátor
Robbie nechces na tema podvodnici jsou i mezi sberateli minci napsat prispevek pro sberatel.net? Rad zverejnim jako varovani. Rozhodne je to dulezite tema.
Registrovaný uživatel
Něco spatlám, až budu mít čas :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Vím, že Vás nové mince moc neberou, ale teď na aukru každou chvilku běží aukce na 10h,20h 1993 hamburk označené jako R hledaná mince. např. http://www.aukro.cz/item194248412_10h_1993_r_hledanejsi_mince_0_0_hamburg.html s cenou kup teď 500,- Kč. Co mi uniká? V čem je to R.
Registrovaný uživatel
vladik napsal
Vím, že Vás nové mince moc neberou, ale teď na aukru každou chvilku běží aukce na 10h,20h 1993 hamburk označené jako R hledaná mince. např. http://www.aukro.cz/item194248412_10h_1993_r_hledanejsi_mince_0_0_hamburg.html s cenou kup teď 500,- Kč. Co mi uniká? V čem je to R.


Njn, lidi se dneska snazi "triskat prachy" ze vseho a vcelku me mrzi, ze jim na to sem tam nekdo skoci. Docela zabavny je, ze tech 10hal z Hamburku bylo vyrazenych vic nez tech z Jablonce :) Nekdy se mi z toho, co se na aukru objevuje obraci nejen oci, ale i zaludek. Jeden priklad za vsechny :

http://www.aukro.cz/item192608936_lev_ma_hunatejsi_ocas_nez_je_obvikle.html
Registrovaný uživatel
To je docela síla. Je to fakt lepší než moje 100.000.000 rarita. Ale možná je to tím, že je to tak obviklé.
Registrovaný uživatel
Tak, aukro by melo mit opatreni proti takovym idiotum (omlouvam se, ale je to ten nejmirnejsi vyraz, ktery me napada). To je jako by tam nekdo dal inzerat ve stylu :

Prodam Trabanta, tento nema vyjmecne plechovou kapotu, ale z bakelytu.. Je to prototyp vojenskeho obojzyvelneho vozidla. Jen znalec pozna... :)
Registrovaný uživatel
rihav napsal
vladik napsal
Vím, že Vás nové mince moc neberou, ale teď na aukru každou chvilku běží aukce na 10h,20h 1993 hamburk označené jako R hledaná mince. např. http://www.aukro.cz/item194248412_10h_1993_r_hledanejsi_mince_0_0_hamburg.html s cenou kup teď 500,- Kč. Co mi uniká? V čem je to R.


Njn, lidi se dneska snazi "triskat prachy" ze vseho a vcelku me mrzi, ze jim na to sem tam nekdo skoci. Docela zabavny je, ze tech 10hal z Hamburku bylo vyrazenych vic nez tech z Jablonce :) Nekdy se mi z toho, co se na aukru objevuje obraci nejen oci, ale i zaludek. Jeden priklad za vsechny :

http://www.aukro.cz/item192608936_lev_ma_hunatejsi_ocas_nez_je_obvikle.html



Jáááááj, tohohle jsem si ani nevšiml, ale je to maras :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
No taky jsem koukal na toho lva s huňatejším ocesam :D ale řek bych, že je uplně normální.... Na aukru se někdy i docela pobavím. Třeba když tam byla 10Kčs 1990 TGM varianta D (podle Novotnýho) asi za 1500 :D
Registrovaný uživatel
rihav napsal
Njn, lidi se dneska snazi "triskat prachy" ze vseho a vcelku me mrzi, ze jim na to sem tam nekdo skoci. Docela zabavny je, ze tech 10hal z Hamburku bylo vyrazenych vic nez tech z Jablonce :) Nekdy se mi z toho, co se na aukru objevuje obraci nejen oci, ale i zaludek. Jeden priklad za vsechny :

http://www.aukro.cz/item192608936_lev_ma_hunatejsi_ocas_nez_je_obvikle.html


Ale pozor, on má ešte aj pri cene 150.000,- vyhradenú cenu ! :D Takže aj keby ste ju chceli kúpiť za tých 150T, pripravte si väčší balík peňazí :P
Registrovaný uživatel
Matej napsal
Ale pozor, on má ešte aj pri cene 150.000,- vyhradenú cenu ! :D Takže aj keby ste ju chceli kúpiť za tých 150T, pripravte si väčší balík peňazí :P


Ale zas na druhou stranu, kdyz je rucne razena :D
Registrovaný uživatel
rihav napsal
Matej napsal
Ale pozor, on má ešte aj pri cene 150.000,- vyhradenú cenu ! :D Takže aj keby ste ju chceli kúpiť za tých 150T, pripravte si väčší balík peňazí :P


Ale zas na druhou stranu, kdyz je rucne razena :D


No tak to pochopitelně... mincovník vyndal jednu minci ze stroje, vzal razidlo do ruky a jednu minci si ručně takhle hezky sám vyrazil pro radost :D Ale předtím ještě ručně upravil razidlo, aby měla huňatější ocas :D

Ach jo... já padnu fakt... tady vyloženě hraje na lidskou blbost, ale asi mu napíšu pěkně sprostýho maila jestli tu aukci dá znova obnovit :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
http://www.aukro.cz/item192608936_lev_ma_hunatejsi_ocas_nez_je_obvikle.html
Pozor chlapi blíži sa koniec. Naozaj, ak je tá minca ručne razená a má lev huňatejší chvost, osobne by som neváhal. Tých 150 000,-Kč nie je problém, na takú raritu by mi manželka peniažky s radosťou dala. Vadí mi tá vyhradená cena, to by sa mohlo vyšplhať aj na 150 250,-Kč a čo potom. Treba sledovať tú aukciu aby nás nikto nepredbehol. Ak by som ju kúpil, určite by som mal najraritnejšiu mincu vo svojej zbierke.
Keby som niekomu povedal čo som za ňu dal, každý by ma opatrne potľapkal po pleci a snažil by sa nahodiť sústrastný pohľad. A vtom by bolo počuť z diaľky akúsi sirénu, to sanitka by opäť prišla pre jedného chudáka, aby ho preliečili v Psychiatrickej liečebni Sokolovce na izbe č. 5 v sieťovej posteli.
Administrátor
Archy to je presne to co mne na aukru vadi. Mam pro Vas novinku. Jelikoz vse toto co pro sberatele delam sberatel.net, sberatel.com, filokartie.cz, infofila.cz, mince.info a dalsi stoji hodne penez tak prichazim s novym projektem. Udelam pro Vas aukci, kterou budeme hlidat! Nechci nic typu aukce vse prodavame i Vasi manzelku, hlavne kdyz je za to provize. Neco poradneho kde pokud se objevi smejd bude smazan nebo upozornen at aukci ukonci. Jiz brzo prozradim vice a budu rad, kdyz to bude aukce predevsim pro sberatele.
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Archy to je presne to co mne na aukru vadi. Mam pro Vas novinku. Jelikoz vse toto co pro sberatele delam sberatel.net, sberatel.com, filokartie.cz, infofila.cz, mince.info a dalsi stoji hodne penez tak prichazim s novym projektem. Udelam pro Vas aukci, kterou budeme hlidat! Nechci nic typu aukce vse prodavame i Vasi manzelku, hlavne kdyz je za to provize. Neco poradneho kde pokud se objevi smejd bude smazan nebo upozornen at aukci ukonci. Jiz brzo prozradim vice a budu rad, kdyz to bude aukce predevsim pro sberatele.


Mňam mňam :) To se rád zapojím :)
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Robbie v 16. 5. 2007, 10:25. »
Administrátor
Vice Aukce - revoluce :-)
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Vice Aukce - revoluce :-)


Více aukce, více dobré nálady :D 8) Ježiš... konečně si koupím to Ferrari... Kolik mám přispět na spolupráci ? :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Administrátor
Podivej se na diskusi Aukce - revoluce :-). Pojdme presunot diskusi na toto tema tam. https://www.sberatel.com/diskuse/topic.php?post=4733#post4733

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » RRR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1