Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Rudolf II. (1576-1608)

Vykupminci.cz
Numisargo

Rudolf II. (1576-1608)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Chtel bych poprosit nekoho ze sberatelu uherskych denaru o co nejkvalitnejsi fotografii denaru Husz. 1058 (co nejhezciho) a to zaroven se svolenim pouzit tuto fotografii v zamyslene publikaci tykajici se falza uherskeho denaru Rudolfa II. (jehoz predlohou byl prave typ, o jehoz fotografii prosim). Darce fotografie v pripade zajmu samozrejme uvedu v podekovani.
« Poslední úpravu provedl(a) facctory v 1. 2. 2014, 11:53. »
Registrovaný uživatel
mám len 1059. letopočet v opise nie nad štítom.
Registrovaný uživatel
Po takmer 2 rokoch sa pokúsim oživiť toto, na príspevky veľmi bohaté vlákno :D
Denár H-1065, N-B, Veľká Baňa, 1582, jediný ročník vo variante s letopočtom po stranách štítu (8-2).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
wow..klobuk dole :) ak je tvoja, tak gratulujem :)
_______________
Registrovaný uživatel
čo myslíte, bude to falzum alebo varianta so skráteným letopočtom 90.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vzhledem ke kvalitě fotky/mince lze asi jen hádat...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
foto je stiahnuté z netu. Nemám ho reálne v ruke.
Registrovaný uživatel
tak bude to normálny denár, len tú časť letopočtu nevidieť. myslel som si, že opis by mal byť PATRONA ale býva tam skrátený PATR
Registrovaný uživatel
Keďže to tu tak tíchne novými prírastkami, tak sem pridám celkom pekný denár Rudolfa II..
Celkovo sa mi vyhýbajú zachované a pekne vyrazené Rudolfové denáre.
Väčšina z nich sú naozaj v dezolátnom stave.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sbírají se mnohem pomaleji než pražské groše, ale aspoň jeden Rudolf II., první ročník 1579 Kremnica, 3,3 gramu, navíc ze sbírky významného mor. sběratele...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
široké groše... téma sama o sebe.neni ich až tak málo, len keby neboli také drahé. ináč pekná patina i výzerâ byť celkom hrubý,gratulujem asi dobrá kúpa.
Registrovaný uživatel
Díky, ještě větší radost mi udělal ten Ferdinand II. dal jsem ho do patřičné sekce, je to moje první mince z Bratislavy.
Registrovaný uživatel
hej videl som, bežný groš je ťažko zohnať v lepšom stave a nie to ešte vzácnejšiu mincovňu, tá Bratislava je parádna!
Registrovaný uživatel
Na ukážku "pár švestiček z mé zahrádky"...nie je to vzácny ročník, ale stav ujde, nie? ;)

to petr1596:Ten bratislavský Ferdinand je skutočne parádny, to sa len tak nevidí...a v takom stave už vôbec nie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Překrásný groš, pro ty Uherské mám slabost, jak vidím snažím se koupit, ještě mě čekají ty nádherné ze 14. století....
Registrovaný uživatel
Krásná mince,gratuluji.
Registrovaný uživatel
pridám sem jednu blchu, trochu je asi obhryzený ale je celkom pekný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak jsem ho sehnal skoro stejně hezký jak má Sigur...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Akurát sa mi dostal do rúk tento denár Rudolfa. Stav je naozaj veľmi slabý, ale zopár vecí mi na tej minci nesedí.
Štít je rovný a nie hruškový. Plus na averze za RVD. II. sú písmenká D.G. Zatiaľ som nenašiel podobný denár, ani Unger takýto denár nepozná. Čo si myslíte je falzum alebo len proste nejaký zmätok?.
Myslím, že rok je 1584, škoda toho slabého stavu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
rocnik 1604 standard
Registrovaný uživatel
Presne tak. Na Rudolfových kremnických denároch sa objavujú 2 typy štítov. Jeden je hruškovitý, ktorý je prevzatý od Maximiliána. No a po roku 1600 sa začal používať tento ako máš ty.
Registrovaný uživatel
Díky za pomoc páni, pozrel som lepšie Ungera a je to tam predsa, ako typ 812. Aj keď unger mohol lepšie nakresliť perokresbu toho štítu :D
Registrovaný uživatel
Pridám sem jeden drobák :) obol 1578 KB. Zaujímalo by ma hlavne po čom chodia takéto oboly.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
od 30-50 eur
Registrovaný uživatel
Dula77 díky za pomoc aj pri Leopoldovi :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Uherské mince » Rudolf II. (1576-1608)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1