Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Vykupminci.cz
Numisargo

Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dovolil jsem si založit téma Rudolf II. a přikládám pro začátek dva bílé groše z Jáchymova.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 8. 5. 2013, 6:51. »
Registrovaný uživatel
Krasotka.
Registrovaný uživatel
Jozino89 napsal
Krasotka.

Souhlasím, moc pěkné fotky....co fotky....mince! :oops: :twisted:
Registrovaný uživatel
Mmmm, tichá závist ;)
Moderátor
jj krasne kousky
Registrovaný uživatel
Ještě štěstí že toto nesbírám, jinak bys mne otrávil. Moc pěkné.
Registrovaný uživatel
Třeba takový? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ČB lékárna 1911.
Moderátor
Mám tu jeden nájdený kremnický Rudolfov denár, stav žiadna sláva, rok neviem, ale má krásnu patinu, ktorá je viditeľná najmä na reverze s madonou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No, mám tedy o pěkné patině zcela jiné představy...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Dracek napsal
No, mám tedy o pěkné patině zcela jiné představy...


Fotka dosť skresľuje a inak som sa stavil s manželkou, že ty budeš prvý, ktorý (negatívne) ohodnotí túto mincu, resp. patinu. Vysvetľoval som jej, že čakáš na moje príspevky a baví ťa negatívne komentovať moje mince (z dôvodu tvojich antipatií voči mojej osobe) - čo ju dosť pobavilo. :) Tak som stávku vyhral, apropo, stále som zvedavý napríklad na tvoj krásny anonymný arpádovský denár, keď si môj ohodnotil ako nie pekný. Tenzor aspoň ponúkol fotografiu svojej mince, ty si nakydal a ostal si ticho - čo je pre teba typické. Ani ja sa nevyjadrujem k tvojim minciam v Chlubírne, možno by si si mohol zobrať príklad. Ak sa ti moja odpoveď zdá útočná, tak to tak neber, nesnažil som sa útočiť, len som doma vyhral stávku, tak som sa chcel podeliť s úspechom. V podstate tu máš takmer neobmedzenú moc, môžeš to predsa vymazať... Pozdravujem Draku! :twisted:
Moderátor
Možno by sa mohol viac páčiť tento toliarik v nálezovom stave...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
moc pěkný ;)
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Fotka dosť skresľuje a inak som sa stavil s manželkou, že ty budeš prvý, ktorý (negatívne) ohodnotí túto mincu, resp. patinu. Vysvetľoval som jej, že čakáš na moje príspevky a baví ťa negatívne komentovať moje mince (z dôvodu tvojich antipatií voči mojej osobe) - čo ju dosť pobavilo. :) Tak som stávku vyhral, apropo, stále som zvedavý napríklad na tvoj krásny anonymný arpádovský denár, keď si môj ohodnotil ako nie pekný. Tenzor aspoň ponúkol fotografiu svojej mince, ty si nakydal a ostal si ticho - čo je pre teba typické. Ani ja sa nevyjadrujem k tvojim minciam v Chlubírne, možno by si si mohol zobrať príklad. Ak sa ti moja odpoveď zdá útočná, tak to tak neber, nesnažil som sa útočiť, len som doma vyhral stávku, tak som sa chcel podeliť s úspechom. V podstate tu máš takmer neobmedzenú moc, môžeš to predsa vymazať... Pozdravujem Draku! :twisted:


Tak blahopřeji k výhře, doufám že stojí za to. Je veselé sledovat jak trpíš stihomamem(svědčí o tom Tvá představa, že čekám na Tvé příspěvky jen abych se mohl negativně vyjádřit). Ostatně pokud nechceš, abych hodnotil negativně různé mince co na forum vládáš, na to je jednoduchá rada: Vkládej sem jen kvalitní mince, kde si negativní reakci nezaslouží a ne průměrné či někdy možná i horší ražby. Jinak já žádné uherské ražby nesbírám a nemám nyní ve sbírce(tedy se ani svým nemohu chlubit), ale relativně často je vídám v nabídkách, zejména zmiňované běžné anonymní ražby. Ostatně i Tenzor tuším psal, že mám sám ve sbírce několik lepších kusů a při pečlivém hledání by se našly i v nabídkách na netu(ale tomu ať věnuje čas ten, kdo tuto droboť sbírá).
Též neber tuto odpověď nijak útočně, ale to víš že nemohu zklamat Tvé očekávání, kdy se zase ozvu a třeba vyhraješ i podruhé. :)
P.S. Není to sice Rudolf II., ale slušnou patinu si představuji třeba takto…(i když znám i hezčí, zbarvené až do namodralého nádechu, zejména u starších ražeb)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Pěknou patinu co se mi líbí má třeba ten první bílý groš 1580 od Milstra... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Hádam nemusím vkladať len krásne mince, hlavne keď mince nezbieram a do rúk sa mi dostávajú iba nálezy mincí. Sám dobre vieš, že veľmi výnimočne sa v náleze nájdu kúsky vhodné do zbierky a v perfektných stavoch (aj keď v poslednej dobe som aj také nálezy mal v rukách a mohol by som sa pochváliť). Ty si zberateľ, pokiaľ viem, tak nepracuješ s nálezovými celkami, tak (ako rád hovorievaš) porovnávaš neporovnateľné.
P.S. Možno by si mohol dať obrázok nejakej starej mince s peknou patinou.
Registrovaný uživatel
Ze staršího období sbírám většinou jen ražby ze slitin mědi, ale jeden drobný kousek tu mám zrovna po ruce se slušnou patinou, tak proč ne... ;)
(velikost 20mm)
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Hádam nemusím vkladať len krásne mince, ....

Archy kašli na Draka a vkládej sem všechny mince. Nemůžeme se na mince stále dívat jen ze sběratelského hlediska, předně musíme hledět i na vědecké hledisko a zde má každý kousek svou historickou a vědeckou cenu! Takže ignoruj všechny kritiky a nenech si jimi kazit náladu ;) máš mou plnou podporu !!! ;)
Moderátor
K těm arpádovským denárům - pak jsem se díval na zbylé kousky, co mám a také to nebyla žádná sláva - pokud byl hezčí revers, tak horší avers... a také je to pro mě naprosto okrajové téma, jako takový doplněk k různým ražbám našich panovníků. Nicméně občas sleduju aukce a nabídky v obchodech a ty denáry jsou často v rozumných stavech za cca 15 EUR, řekl bych proto že ten Archyho není nijak vyjímečný (i když podprůměr bych neřekl), samozřejmě kousky co vypadají jak po vyražení stojí poněkud více. V každém případě jsou ty stavy běžně daleko lepší než u českých/moravských denárů z té doby.
Také bych řekl, že Dráček nečeká jen na některé lidi, co sem dají, on shazuje všechny asi podle nálady :) Jednou mi řekl nic moc o denáru, který jsem vyhrál u Raucha a který byl s popisem Vorzüglich, jen s malou vadou razidla.. k tomu asi není co dodat :)
Moderátor
archy ja nemam ani taketo :-)
_______________
Moderátor
Zdravím,mám denár 1584,je běžná věc když je letopočet pod madonou a ještě obráceně? Dík.
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Registrovaný uživatel
Jo, to je v pořádku, Huszár 1059.
Moderátor
Dík.
_______________
Igni probatur aurum, virtus miseria...
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
Pěknou patinu co se mi líbí má třeba ten první bílý groš 1580 od Milstra... ;)
Nebude umělá? Možná...
Registrovaný uživatel
Archy pěkná mince nenech se odradit a ty draku nech už toho to jseš takovej pruderní i v životě! :evil:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1