Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Vykupminci.cz
Numisargo

Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak zájem by nás o takovou mincí mělo víc. A nejenom zde na Sběrateli. Doporučuji dát do aukce a ne se jí rychle a bezhlavě zbavovat.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Jak moooc je vzácný? Jako ta Praha která nedávno zmizela z aukra?
Registrovaný uživatel
Koncak je jen jeden😉
Registrovaný uživatel
Právě že jsem 1612 ještě nikde neviděl. Mám ještě jeden Maley gross, ale ten je starší a ten rok jsem viděl už vícekrát na netu. Rozhodně se ho bezhlavě zbavovat nechci.
Registrovaný uživatel
To je rozumne . Az budete mit predstavu o cene , ktera nebude rozhodne mala, tak bych mel zajem o koupi.
Registrovaný uživatel
Ps ročníkem 1612 se vidí jen obcas Praha .Ten Jachymov je vzacnejsi
Registrovaný uživatel
Před časem jsem chtěl mg 1612 koupit na Aurea aukci a dal jsem dolů ruku při 30-32.000 Kč. Tento je podstatně vzácnější.
Registrovaný uživatel
Z aukra zmizel malý groš 1609, Praha, mincmistara Salvarta, dle vyjádření znalce pravý, věc nevídaná, asi ho vymámil jeden loudil co tu krouží, nebo půjde do aukce? Cena kolem 200,000 Kč by odpovídala?
Registrovaný uživatel
Tolar tří císařů 1590,Jáchymov..
Prodán před měsícem s poznámkou - m.o.???
Praštilo mne do očí to rozdělovací znaménko nad hlavami orla místo obvyklé pětilisté růžice.
Jde zřejmě jen o výsledek práce zlatníka ve snaze zamaskovat stopu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pratele, da se nejak neinvazivne zjistit jestli jde o korozi do hloubky, nebo jen takovou patinu?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Tolar tří císařů 1590,Jáchymov..
Prodán před měsícem s poznámkou - m.o.???
Praštilo mne do očí to rozdělovací znaménko nad hlavami orla místo obvyklé pětilisté růžice.
Jde zřejmě jen o výsledek práce zlatníka ve snaze zamaskovat stopu?

Katz ma v aktualni aukci tenhle konkretni kus a cituji ho jako antickou kopii.
By mi zajimalo jestli toen kupujici z aukra obchod dokoncil a zaplatil 35k
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 10. 7. 2020, 14:10. »
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc s tímto malým grošem, 1592. Mince má dírku viz. foto (pravý horní roh), velikost špičky jehly. Jaký to má vliv na cenu?

Nemám zkušenosti s oceněním mincí po podobných "úpravách".

Děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pomůžete mi s přesným určením malého groše? Zajímavá je hmotnost 1,77 g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ze by dobove falzum?
Registrovaný uživatel
Bylo by na výměnu, ci prodej?
Registrovaný uživatel
falsum na 100% je zde spousty podivných odchylek
značka vypadá jako soušek ale neodpovídá
lev podivný a písmena neodpovídají
Registrovaný uživatel
Našel jsem ji při přestavbě svého domu ve volném prostoru mezi zdmi. Dosud jsem se domníval, že dům byl postavený těsně po r. 1800, tohle by jeho postavení posunulo o cca 200 let dozadu. Proto by mne samozřejmě zajímalo, jestli je to originál. Existuje nějaké pojednání o falzech?
Registrovaný uživatel
pan nechanický vydal přes pobočku Hradec králové knihu o falsech českých stavů a dalších českých mincích byl tam i jeden nebo dva malé groše musel bych ji pohledat ale dokončuji knihu o malých groších tak nemám čas
Moderátor
TomasPr napsal
Našel jsem ji při přestavbě svého domu ve volném prostoru mezi zdmi. Dosud jsem se domníval, že dům byl postavený těsně po r. 1800, tohle by jeho postavení posunulo o cca 200 let dozadu. Proto by mne samozřejmě zajímalo, jestli je to originál. Existuje nějaké pojednání o falzech?


Stáří domu se nedá s toho usuzovat... ;)
Registrovaný uživatel
Tohle nebude Burešovo falsum z Vysokého Mýta, o kterých píše Zdeněk, toto bude spíš dobové falsum imitující jáchymovské ražby. Rozhodně dost vzácná a zajímavá věc...
Registrovaný uživatel
záleží z čeho to je udělané
sám jsem vytvořil tři malé groše jeden s mým jménem ale jsou z kvalitního stříbra
pokud by byl zájem to publikovat v časopise nebráním se tomu
Jako klub malých grošů můžeme publikovat v dalším sborníku ale ten bude za rok nebo dva
Registrovaný uživatel
Jasně, pokud by to chtěl někdo použít k publikaci či výzkumu, nemám námitky. Ale zbavovat se toho nechci. Jednak bych na tom asi nezbohatl :-) a jednak to má pro mne historickou hodnotu ve vazbě na můj dům, jak jsem psal výše.
Registrovaný uživatel
Chapu , ze z 10 000 nikdo nezbohatne. Opublikovat by to mohl chtit Oliver.Jinak je to spise imitace Prahy Erckera.Mate alespon zajímavou vzpomínku
Moderátor
diky Denary, ze sis vzpomnel. o malych grosich toho moc nevim, pokud nekdo zajisti numismatickou stranku, udelam analyzy a pomuzu s clankem. klidne "jen" do Numismatickeho casopisu, kratoucky prispevek bez vetsich ambici, jen proste uvaha, fakta, vysledky a vlastne i nalezove okolnosti. jinak se do toho poustet nebudu, zapadlo by to do supliku.
Registrovaný uživatel
Prahu nepředpokládám spíše Jáchymov

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 16 17 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1