Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Vykupminci.cz
Numisargo

Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pánové, mockrát děkuji za rady. Hezký den
Registrovaný uživatel
Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda tento malý groš je z budějovické mincovny, nebo jde o nějakou jinou. Bohužel nejsem takový odborník, abych byl schopen to bezpečně určit. Za případné vyjádření děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Sbírám produkci budějovické firmy L. & C. Hardtmuth
http://www.cbhardtmuth.cz
Moderátor
Kutná Hora - Jiří Dominik
Registrovaný uživatel
... tak jsem ještě před pár dny velmi vážně přemýšlela, že prodám veškerou svou drobotinu. Jsou to tak drobné mince, že se člověk bojí, aby se mu v ruce nezlomily, takže na prohlížení na nic. Navíc čím hůře vidím, tím jsou pro mne lepší větší mince, ne?
No, zatím jsem to neudělala a naopak zase jeden drobáček koupila. Není to sice žádný zázrak, přesto potěšil. Předchozí majitel jej čistil dost nešetrně a poškrábal jej, ale i přesto je docela slušný.

Rudolf- černý peníz

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Veľmi pekný. Takéto "škrabance" by mi na ňom vôbec nevadili. ;)
Registrovaný uživatel
Tak děkuji :-) Tento drobáček si určitě nechám, ale ostatní asi stejně půjdou do světa... :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 26. 3. 2022, 9:47. »
Moderátor
Korunka taky už na to nevidím. Takže je sbírám taky spíš po paměti. :P

Pokud bys poslala nějakou hromadnou fotku těch drobáčků, třeba bych Ti od něčeho pomohl. Jinak v nabídce jsem si už vybral.
Registrovaný uživatel
Dobrý den. U tohoto malého groše, poradil by mi prosím někdo, jak poznám, o jakou mincovnu se jedná? A dále bych se chtěl zeptat na váš názor ohledně stavu. Jedná se mi konkrétně o to nečitelné písmenko L, ve slově MALEY. Je to způsobeno oběhem nebo spíše vadou razidla? Děkuji předem za vaši pomoc a názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jedná se novodobou kopii z konce 20.století
Registrovaný uživatel
Ok, díky. Málem jsem si naběhl. Vzhledem k tomu, že toho období nedělám, tak v tom trochu tápu. Netušil jsem, že se objevují falsa i u těchto celkem běžných mincí.
Registrovaný uživatel
není to falzum ale filmová rekvizita.Chcete maley groš.Mám nějaké navíc
Registrovaný uživatel
Vie sa, v ktorom filme sa to objavilo?
Registrovaný uživatel
helborn321 napsal
Ok, díky. Málem jsem si naběhl. Vzhledem k tomu, že toho období nedělám, tak v tom trochu tápu. Netušil jsem, že se objevují falsa i u těchto celkem běžných mincí.

Človeče, toto nie je tápanie ale úplné topenie. Kúp si pár originálov a po pár rokoch sa budeš smiať čo si to kedysi chcel kúpiť.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Vedel by mi, prosím, niekto vysvetliť, čím je vzácna táto minca, že dosiahla takú cenu? Dík
https://livebid.cz/auction/aurea_38ea/detail/854
Registrovaný uživatel
Pravdepodobne len numizmatická hra "Kto má väčšieho pipíka". Tiež si ju na aukcii občas zahrám a potom mám doma krabičku mincí, ktoré som vlastne ani nechcel vydražiť. Len ma hrozne sralo, že ma niekto furt prebíja. Alkohol na aukcii býva veľmi zlý radca... :lol:
Alebo nové razidlo pre zberateľov čo po razidlách idú ako po údenom a sú ochotní vzájomne sa dohrýzť až na kosť. :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pýtam sa, lebo mám podobný (nie z rovnakých razidiel) a teraz neviem, či si teda k nemu mám napísať "R".
Registrovaný uživatel
Dnes sa na aukre predal dukát 1583 Praha za 51.500 Kč / 2.120 EUR
https://aukro.cz/zlaty-dukat-rudolfa-7024269956
Popis mince: Mince pochází z dědictví. Pouze osobní prodej v Praze. Za pravost ručím vrácením peněz.
Predajca: "nováčik" mrhalj (0) hodnotení, ale cenu si poistil príhodom 45.000 Kč. Ja osobne by som ho nechcel. Čo vy na to?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
První dva fota..Aukro, M&Ch
Třetí Aukro ,M&Ch,frühwald všechny nesou společný znaky razidla ..
U Macha kladivo 5000eur

Fidzi nevím co se ti na dukátů nelíbí🤔

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tato mince byla necelý rok zpět nabízena na FB(podobný nick na Aukro) a pán nechtěl minci samozřejmě předat osobně i když jsme byli ze stejného města,také se zdráhal odpovědět zda je to originál či ne,celkově působí jako falzum ale zhodnocení bych nechal znalejším.
Moderátor
Označil jsem shodný znaky..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vkládám na dvakrát, problém s načtením..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je cerstva napsal
Tato mince byla necelý rok zpět nabízena na FB(podobný nick na Aukro) a pán nechtěl minci samozřejmě předat osobně i když jsme byli ze stejného města,také se zdráhal odpovědět zda je to originál či ne,celkově působí jako falzum ale zhodnocení bych nechal znalejším.

Takže dukát sa rok nepodarilo predať? Ajka-krajka. Tak to asi blbo hľadáme spololočné znaky. A možno hľadáme tie rozdielne. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Zpochybnit se dá všechno,to je to nejjednodušší...
Pro cerstva vždy je dobré své tvrzení doložit, včetně fotografií mince,za mne je mince v pořádku..
Prodejce má sice nulové hodnocení,ale tohle tady nehodnotíme , navíc ve stejnou dobu prodával ještě jeden dukát Leopolda i, navíc krásný exemplář..
https://aukro.cz/zlaty-dukat-leopolda-7024269186
Registrovaný uživatel
Nabízel ještě jeden dukát a to Leopoldův, tuším 1689 K-B, který vypadal poměrně zdařile ale jeho pravostí bych si nebyl jist.(tuším že tyto dukáty zde byli již řešeny a ten nabízený kus měl některé markanty falz)
bohužel fotografie se mi nepodařilo dohledat, příspěvek byl asi odstraněn.
Moderátor
Tak to vypadá,že dotyčným vyrábí docela zdařilé au padělky jeden za druhým,ke všemu střídá panovníky dle libosti..
Já už k tomu nemám co říct a nerad bych byl domýšlivý..
Dobrou noc...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1