Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Vykupminci.cz
Numisargo

Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
tu je ešte jedna minca, podľa mňa sú z rovnakej formy, držím stranu Fidžimu v tomto prípade.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Dula ano je to možné že razidla jsou totožné..
V případě dukátů Aukru,M&Ch, frühwald viz mé fota to vypadá na již opotřebené , zanesené, možná i prasklé razidlo(opis) s porovnánim fota tvého dukátů

Fotografie tvého dukátů a dukátů M&Ch

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 7. 12. 2022, 22:00. »
Registrovaný uživatel
Pokúsim sa diskusiu posunúť. Toto je fotka matky (Macho & Chlapovič #27/71, 15.10.2021), podľa ktorej bol dukát predávaný na aukre vyrobený.
Dukát predávaný v aukcii Pešek je z iného páru razidiel.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi nechápu kde tím směruješ a ani nerozumím tvému kličkování..
Střížek je v pravidelnosti mírně odlišný (viz.okrajovy perlovec) ostatně jako každá ražba těchto dukátů, což i tento podstatný fakt dokazuje jasnou originalitu a né jakousi tvou po dvou dnech smyšlenou kopií, už evidentně nevíš co by tě napadlo..

Znovu posílám fota první čtyři fotografie k porovnání aukro dukát a M&Ch dukát je jasně patrné , že pochází se shodné raznice..
Další foto jsou všechny pohromadě Aukro,M&Ch a dukát z aukce frühwald stejně tak nese všechny znaky totožného razidla,mohu dohledat další..
Není pochyb, že se jedná o originál

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 8. 12. 2022, 0:35. »
Registrovaný uživatel
Netvrdím že prodejce je původcem těchto mincí, ale případů kde byli vědomě prodávány falza jsou kvanta.
Možná výhodně koupil a bohužel nevědomě skončil s falzy která se pak snažil posunout dále aby netratil, chtěl jsem jen dodat informace které se mi zdály příhodné a mohli někomu napomoci.
Děkuji a přeji pěkný den.
Moderátor
Je cerstva napsal
Netvrdím že prodejce je původcem těchto mincí, ale případů kde byli vědomě prodávány falza jsou kvanta.
Možná výhodně koupil a bohužel nevědomě skončil s falzy která se pak snažil posunout dále aby netratil, chtěl jsem jen dodat informace které se mi zdály příhodné a mohli někomu napomoci.
Děkuji a přeji pěkný den.


Tak samozřejmě, možnosti je plno ,ale nejedná se zrovna o tento konkrétní případ...
Mince je bezesporu originál.,..No neumím si představit situaci, kdybych začal zpochybňovat některé dukátové ražby vyskytující se na aukcích M&Ch a vymýšlet si nespočet důvod , které jsou jasně nespochybnitelné...
Registrovaný uživatel
To bezpochyby souhlasím,napsal jsem proto že jsem minci postřehl na FB a proto jsem na možnost falza upozornil, bohužel v AU ražbách se neorientuji tak jsem chtěl znát názor zasvěcených.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
..No neumím si představit situaci, kdybych začal zpochybňovat některé dukátové ražby vyskytující se na aukcích M&Ch a vymýšlet si nespočet důvod , které jsou jasně nespochybnitelné...

Namiesto hry "nájdi 5 rozdielov" radšej trénuj čítanie s porozumením.
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 8. 12. 2022, 10:21. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
...tento podstatný fakt dokazuje jasnou originalitu...
...Není pochyb, že se jedná o originál...
...Mince je bezesporu originál...

Mince je bezesporu originál.,..No neumím si představit situaci, kdybych začal zpochybňovat některé dukátové ražby vyskytující se na aukcích M&Ch a vymýšlet si nespočet důvod , které jsou jasně nespochybnitelné...

Barbar, vieš na čo sa najviac teším? Ako v noci zase budeš upravovať svoje staré príspevky a vymazávať tie hlúposti čo v nich píšeš. Prispievať do vlákien kde si moderátorom je skoro strata času. A prosím ťa NEDOPLŇUJ moje príspevky svojimi komentármi. To už je fakt vrchol drzosti.

K tvojmu poslednému príspevku - NIKTO nie je neomylný. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Pokúsim sa diskusiu posunúť. Toto je fotka matky (Macho & Chlapovič #27/71, 15.10.2021), podľa ktorej bol dukát predávaný na aukre vyrobený.

.....
.....

Dukát bol vyrobený podle předlohy m&ch, nesmysl Fidzi ,nejen že jsou rozdíly v střížku a perlovci,ale i v zachovalosti viz.fota což jasně, znovu podotýkám vyvrací tvé hloupé teorie..
Posílám fota k porovnání zachovalosti, včetně onoho střížku (perlovce), které jsou individuální u každých ražeb těchto dukátů..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sorry, oprava. Radšej trénuj "nájdi 5 rozdielov". :lol:
Registrovaný uživatel
Vedel by mi niekto vysvetliť zmysel dvojbodky, ktorá sa v slove MALEY objavuje nad Y? Nemá to niečo spoločné napr. s fonetikou tohto českého slova?
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Sorry, oprava. Radšej trénuj "nájdi 5 rozdielov". :lol:

Hail To The King, Baby ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Napríklad na tomto českobudejovickom 1578. Mám to aj na pražskom 1596, ale nie je taký pekný.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Něco málo k dvojtečce nad Y naleznete v publikaci V. Hanibal / E. Novák: Malé groše, viz:
https://1iq.cz/img/tgH6W/drC4d.JPG
Registrovaný uživatel
Ďakujem.
Registrovaný uživatel
Nič extra vzácne, len taká zaujímavosť, ktorá poteší. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Sigur pekná bohemika, tie dve O vyzerajú zaujímavo :)
Mne prišiel tento 2 grajciar s titulom Rudolfa II. Stav nič moc, ale tých dvojok sa moc neukazujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Musel som chvíľu googliť, než som to určil. Už minule si mi hovoril, že sa ti tieto mince páčia a pozerám, že sa to nezmenilo. :)
Registrovaný uživatel
Pěkná výběrová mouka. :D
Registrovaný uživatel
Jeden kolega koupil někde na burze. Zřejmě velice povede falzum budějovického tolaru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Přidám taky nějaké fotky vcelku zdařilých falz tolarů Budějovice a Jáchymov, nedávno dražené jako falza na Aukru..
Ať je tady máme pod dohledem napořád ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Mohl bych poprosit o bližší určení tohoto Rudolfa, jako např. mincovna, mincmistr, typ, varianta a podobně? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jáchymov, Pavel Hoffmann
Registrovaný uživatel
jeden Tolárek , volný k prodeji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17

Sběratel.com » Mince Habsburků » Rudolf II. (*18.7.1552 +20.1.1612)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1