Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Rudolf Štyrský

Vykupminci.cz
Numisargo

Rudolf Štyrský

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Neměl by někdo informace o malíři Rudolfu Štyrském, který by měl být současníkem slavného Jindřicha Štyrského? S povděkem bych je uvítal asi nejen já.
Registrovaný uživatel
Obraz z Aukra:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Taky bych se ráda dozvěděla více o autorovi. Jeho obrazy jsou rodinnými obrazy naší široké rodiny, ale moji starší příbuzní již nežijí a tak mám v paměti jen nepatrné útržky. Mám jen jeho portrétní fotografii. Matně si pamatuji, že by měl být známým Aloise Kalvody, bratra mojí prababičky.
Registrovaný uživatel
Paní Veras, díky za informace. Nevzpomenete si na náměty jeho obrazů vlastněných Vašimi příbuznými? Já znám
jen ten shora reprodukovaný portrét slečny s gingiválním úsměvem ...
Registrovaný uživatel
Já si pamatuji obrazy s námětem přírody, většinou v pozadí jedna, nebo dvě chaloupky, další park Lužánky v Brně, velký obraz rybník stromy, postava ženy asi shrabující seno, v pozadí chaloupka, malý obraz náves s chalupama... Od mojí maminky si pamatuji, že říkala, že některé jeho obrazy lehce časem ztmavly, protože u nich použil více ředidla do barvy (pamatuji si z dětství takové úryvky)...
Registrovaný uživatel
Vlevo mladý Alois Kalvoda, vpravo moje prababička-sestra Kalvody, uprostřed by měl být Rudolf Štyrský.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajímavé. Tipuji, že prababička byla Josefa Velanová, která zůstala ve Šlapanicích. Rudolf by mohl být Kalvodův spolužák ze Šlapanic. To by pak ale nebyl "současník slavného Jindřicha Štyrského".
Registrovaný uživatel
Paní Veras, děkuji za Vaše nové informace včetně fotografií. Snad jste při vzpomínání zažila příjemné chvíle. Je teď zřejmé, že obrazy Rudolfa Štyrského jako
realistického malíře krajin, žánrů a portrétů asi nemohou být zaměňovány s pracemi jeho slavného jmenovce a současníka Jindřicha Štyrského.
Pro jazzdra: Jestliže dvě osoby žijí ve stejnou dobu, jsou současníky, přestože zdaleka nemusí být vrstevníky - v tomto případě tato doba činila cca 40 let.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Rudolf Štyrský

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1