Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » Ruské rubly

Vykupminci.cz
Numisargo

Ruské rubly

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím vás, nevíte někdo, které 5 rubly z roku 1909 jsou vzácnější? Jestli ty se 3místným číslovačem (+ 2 písmena), nebo ty s 6místným číslovačem (+ 2 písmena) liší se na nich podpis guvernerů. V aukcích jsem ten první tp viděl málokdy. Já osobně mám oba.
Registrovaný uživatel
P.S. chtěl bych se zeptat, zda byly v roce 1961 tištěny v SSSR 200, 500 a 1000 rublové bankovky nebo ne. Někdo mi říkal že ano a někdo že ne, ale ještě jsem je nikde neviděl. P.S. 2: omlouvám se za chybu, měl jsem na mysli ,,typ´´ ne ,,tp´´.
Registrovaný uživatel
P.S. bankovky z 1961 neobsahují vyšší niminály než 100 Rublů ty byly až v roce 1991
_______________
Pár, opravdu pár přebytků naleznete zde:
www.bankovky.ic.cz
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď. Těm, co mi říkali, že byly i 200 rubly (a vyšší) v roce 1961 jsem to také říkal (to, co jste mi napsal vy), ale hádali se se mnou tak přesvědčivě, že mne samotného zmátli. P.S.ta první otázka mne zajímá také a za odpověď na ní bych byl vděčný.
Registrovaný uživatel
Rád bych znal odpověď na tuto otázku: Prosím vás, nevíte někdo, které 5 rubly z roku 1909 jsou vzácnější? Jestli ty se 3místným číslovačem (+ 2 písmena), nebo ty s 6místným číslovačem (+ 2 písmena) liší se na nich podpis guvernerů. V aukcích jsem ten první tp viděl málokdy. Já osobně mám oba. /žedem děkuji za odpověď, s pozdravem M. JUNG .
Registrovaný uživatel
S 6-místným číslovačem ( Коншин).
Registrovaný uživatel
Děuji za odpověď a ještě bych rád věděl, o kolik jsou cennější ty se šestimístným číslovačem oproti těm s třímístným. (Co znamená nápis ,,Коншин´´), uvedený na konci Vašeho příspěvku? P.S.Omlouvám se za chyby v mém posledním příspěvku. (Místo ,,tp´´ jsem chtěl napsat ,,typ´´ a místo ,,/žedem´´ jsem chtěl napsat ,,Předem´´)
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
,,Коншин = Konšin" je podpis úředníka
To už se ve škole ani neučí azbuka? To je úpadek, ale počkejte, ono se brzo zase začne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Tobě se stýská? :roll:
Registrovaný uživatel
Jen počkejte žádná angličtina a němčina, ale ruština a čínstina.....dejte na má slova dojde :mrgreen:
Aneb jak řekl klasik obchod je obchod...
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
,,Коншин = Konšin" je podpis úředníka
To už se ve škole ani neučí azbuka?


to som si prelozil ale co to je som nevedel :D dikes ;)"
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Na tu důležitější otázku jste zapomněli, i když děkuji za odpověď na tu druhou. Připomínám tedy původní hlavní dotaz: ,, Děuji za odpověď a ještě bych rád věděl, o kolik jsou cennější ty se šestimístným číslovačem oproti těm s třímístným.´´ P.S. Azbuka se ve škole opravdu neučí ;)
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Aku odpoved ocakavate ? Predsa je tam este aj podpis pokladnika, co je zaujmave u bankovky sestimestnym cislovacem, a taktiez 6-nu v dobrom stave (UNC) na rozdiel 3-j asi nemate. S 3-m cislovacem cca 50 korunn, s 6-m podla horeuvedeneho krat n (2, ...) . Zostava len doporucit zaobstarat katalog na ruske bankovky...
« Poslední úpravu provedl(a) Ivozilberman v 20. 2. 2009, 20:00. »
Registrovaný uživatel
Mám obě, tedy i se šesti i s třímístným číslovačem. Katalog ruských bankovek si pořizovat nechci, protože sbírám více jiné státy a toto starší Rusko tam mám jen tak okrajově. Proto jsem se rovněž ptal zde. Kdyby měli všichni katalogy na všechny bankovky, tak by se toto fórum mohlo zrušit (možná až na chlubírnu a tlachárnu).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Je dobre ze mate tieto bankovky v UNC (n > 2, ...) , ale konkretna odpoved je mozna zaklade skanu (vhodne pozr. na podpis pokladnika u bankovky sestimestnym cislovacem). Katalog je len info. pomocka, a nie je drahy.
Registrovaný uživatel
Inak aj v pripade 5 Rubl. s 3-m cislovacem je zaujmava bankovka, kde na jednej bankovke su uvedene dve rozne serie: YA a AY.
« Poslední úpravu provedl(a) Ivozilberman v 21. 2. 2009, 19:27. »
Registrovaný uživatel
Zájemcům scany bankovek dodám (mám už i jednu novou zase s jiným podpisem...), pokud mi napíší na MMER3@seznam.cz svůj e-mail .
Jinak měl bych další dotaz k ruským rublům, a to zda je platná bankovka v hodnotě 1000 rublů z roku 1995, vypadá stejně, jako ty platné a kdyby byla, tak mám skoro 600,-Kč.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Bankovka 1000 rublů (ako aj ine) z roku 1995, nie je platna.
Tato bankovka v UNC max 100CZK.
Registrovaný uživatel
Co sa tyka 5 Rubl. (1909r.), mozete spravit aj malu zbierku, nakolko su tam rozne podpisy, min. 27 roznych pokladnikov a 3 guvernery banky.
Registrovaný uživatel
Je nieco aj tu, viz. www.aurea.cz/Katalog27/27kat3001.htm
27. aukce dne 24. 5. 2009 - Sbírka ruských platidel Jindřicha Holny
(inak na aukro ako Elektris).
Registrovaný uživatel
Děkuji za odepsání a jinak, pana Holnu (alias Elektrise) znám. Sice ne osobně ale často si od něj něco kupuji a že má takovouto krásnou sbírku ruských rublů jsem nevěděl. Sbírám sice ze všech nabízených jen ,,jeden obrázek´´, ale je to nádhera, bohužel je to pro mne zbytečně moc peněz ještě k tomu, když již nějaké mám a tak si počkám, až to bude třeba na aukru levnější. Nebo na nějaké burze, ale stejně Vám dík.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Tak mi o víkendu přišla pod ruku tato 500, ale stav jak je vidět na obrázku v každém svislém přehybu natržená - to je ale ke vzteku.....co myslíte schovat nebo dát do partie a poslat dál???
Za několik let jsem ji viděl u vydání 1898 teprve podruhé, proto to dilema :roll:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tento druh bankovku najdete aj v lepsem stave, inak ako obycajne je to skor otazka ceny.
Moderátor
Variacie podpisov:
Obrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelemObrázek vložený uživatelem
z knihy Денисов - Бумажные денежные знаки России
Registrovaný uživatel
Hezké sice Rusko nesbírám, ale přehled se hodí mít v záloze...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Evropská papírová platidla » Ruské rubly

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1