Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Ryzovanie v potoku.

Vykupminci.cz
Numisargo

Ryzovanie v potoku.

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Ryžovani je zastaralý a poměrně náročný způsob, dnes se na předpokladaných lokalitách výskytu hledá detektorem
Samozřejmě vyjímaje naše země...


https://youtu.be/ezw8iu8uRcs
Registrovaný uživatel
Hmmm. nemôžeš porovnávať neporovnateľné...

Niekedy som aj ja priateľovi Minelabom v potoku označil kde má očakávať väčšie zlatinky.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
Hmmm. nemôžeš porovnávať neporovnateľné...

Niekedy som aj ja priateľovi Minelabom v potoku označil kde má očakávať väčšie zlatinky.


To je docela možné opravdu záleží kde.. Já to také zkoušel, kde se dalo i v místech kde se dříve vyskytoval, ale nedalo se při vysoké senzitivitě nastavení pro hledání zlata, jsem měl nespočet reakci na drobný materiál, drobnou železnou struzku a všemožne kovové nečistoty....
Z mého pohledu účinné pouze v nezamořených oblastech,což je v našich podmínkách problém...
Registrovaný uživatel
Austrálčania na zlato majú najväčšie skúsenosti pri výrobe detektorov vrátane vodotesnosti.

Zasa tie tisícky kilometrov pôdy kde nebola žiadna ľudská činnosť je úplne iná káva ako naše prostredie.

Tu celkom postačujú potoky a rieky na ryžovanie, prípadne kto má odvahu staré šachty a štôlne...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-jilovem-jsou-zasoby-az-7-tun-zlata-ale-ryzovat-se-da-v-jakemkoliv-ceskem-potoce-76163?dop-ab-variant=17&seq-no=2&source=hp

Přátelé, já vím o 7 tunách zlata :roll:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-jilovem-jsou-zasoby-az-7-tun-zlata-ale-ryzovat-se-da-v-jakemkoliv-ceskem-potoce-76163?dop-ab-variant=17&seq-no=2&source=hp

Přátelé, já vím o 7 tunách zlata :roll:


Prosim pekne a to je len vecer do rana to bude daleko viac...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
To já jen tak provokuji, pokud by to šlo, jsou tam tisíce lidiček.
Registrovaný uživatel
Viem o niekoľkých prípadoch od jari do neskorej jesene naryžovali od 500gr do jedného kila a len na panvici.
Nezávidím, trochu vedeli kde ryžovať a urobili sa, slušne zarobené peniaze.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
Viem o niekoľkých prípadoch od jari do neskorej jesene naryžovali od 500gr do jedného kila a len na panvici.
Nezávidím, trochu vedeli kde ryžovať a urobili sa, slušne zarobené peniaze.


Okolí kremnice může být pořád zajímavé, pro tuto činnost..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
grofik napsal
Viem o niekoľkých prípadoch od jari do neskorej jesene naryžovali od 500gr do jedného kila a len na panvici.
Nezávidím, trochu vedeli kde ryžovať a urobili sa, slušne zarobené peniaze.


Okolí kremnice může být pořád zajímavé, pro tuto činnost..


Tam je to skôr na banskú činnosť , nie na ziskové ryžovanie.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Od půl kila do jednoho kila z jedné oblasti (potoků či řeka) je docela dost, nejspíše početnější skupina hledaču...
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Od půl kila do jednoho kila z jedné oblasti (potoků či řeka) je docela dost, nejspíše početnější skupina hledaču...


vôbec nie , človek vo veku 57 a 62 rokov... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Viem o niekoľkých prípadoch od jari do neskorej jesene naryžovali od 500gr do jedného kila a len na panvici.
Nezávidím, trochu vedeli kde ryžovať a urobili sa, slušne zarobené peniaze.


nezmysel
a len na panvici ani náhodou.na sk alebo českých potokoch riekach max do pár desiatok gramov a to pri dosť velkom štastí a použití splavu prípadne vysávaču.priemer pri skvelom fleku je tak 1g/m3 a za celý den splavom premyješ možno kubík,pretože ak si bol dakedy ryžovať tak či už na splav alebo panvu sa štrk preosieva,jedine vysávačom ťaháš okrem velkých kamenov všetko a cez rošt prechádzajú len kamene pod 1,5cm,teda aspom u mna,. za 3-4 dni akcie môžeš mať 0,2-3g,ale skôr je istejší ten prvý údaj a na tom istom úseku hrona našiel kamoš za 3 hodiny 3,4g,ale to sa mu stalo raz za nejakých 10 rokov čo tam chodí
Registrovaný uživatel
caco napsal
grofik napsal
Viem o niekoľkých prípadoch od jari do neskorej jesene naryžovali od 500gr do jedného kila a len na panvici.
Nezávidím, trochu vedeli kde ryžovať a urobili sa, slušne zarobené peniaze.


nezmysel
a len na panvici ani náhodou.na sk alebo českých potokoch riekach max do pár desiatok gramov a to pri dosť velkom štastí a použití splavu prípadne vysávaču.priemer pri skvelom fleku je tak 1g/m3 a za celý den splavom premyješ možno kubík,pretože ak si bol dakedy ryžovať tak či už na splav alebo panvu sa štrk preosieva,jedine vysávačom ťaháš okrem velkých kamenov všetko a cez rošt prechádzajú len kamene pod 1,5cm,teda aspom u mna,. za 3-4 dni akcie môžeš mať 0,2-3g,ale skôr je istejší ten prvý údaj a na tom istom úseku hrona našiel kamoš za 3 hodiny 3,4g,ale to sa mu stalo raz za nejakých 10 rokov čo tam chodí


Každý vieme svoje a máme svoje skúsenosti...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
Jistě, kdyby se to rozkecalo, kde a kolik, dělal by to kde-kdo. Každý víme své, to je přesné! :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Jistě, kdyby se to rozkecalo, kde a kolik, dělal by to kde-kdo. Každý víme své, to je přesné! :mrgreen:


Pán pochopil presne; nakoniec uviedol som časové obdobie od mája do začiatku novembra spolu rovná sa cca. 200 dní x priemer 5 gramov denne, výsledok je jasný...

Ešte trochu upresním rok 1994 správa ľahko prebehla cez médiá , myslím uschovaný článok by mohli mať dvaja - traja ľudia... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
ryžujem niekolko rokov.je to hlúposť,cez panvicu to na sk nedá nikto.na liptove sa dajú nájsť pekné nugety,ale neverím ani to pol kilo,nie ešte kilo. to o rozkecaní je tiež riadna blbosť,mám kopec kamošov zlatokopov či už na sk alebo čr a je jasné že každý si tají svoje výnosné fleky,ale to je do pár gramov a občas dvojciferná váha,ale cez splav.mám rád tieto rozprávky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale ta o červenej karkulke je aj tak lepšia :mrgreen: apropo,ani vysávačom by to na slovenských potokoch nikto nedal,priemerný obsah je niekde okolo 0,3g/t a navzorkovať len jeden potok trvá 2-3týždne,kto to v živote nerobil,tak uverí o kope zlata,ktorá sa u nás nachádza
Registrovaný uživatel
Ešte trochu upresním rok 1994 správa ľahko prebehla cez médiá , myslím uschovaný článok by mohli mať dvaja - traja ľudia... ;)

Mne je to jedno, každý máme vlastné skúsenosti. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
500g až 1kg to je neskutečná pohádka. Občas si jdu zarýžovat a nějaké zlatinky jsem našel, ale o výdělku se nedá mluvit ani náhodou.Gram za den je nesplněný sen. Nemaťte tu lidi.Znám kluky co se tomu hodně věnují, ale u všech je to jen velmi prodělečný koníček stejně jako u mě.
Registrovaný uživatel
Né, že by se v Čechách nedalo najít větší kousek, ale je to jednou za hoodně let a to ještě detektorem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nofuture101 napsal
500g až 1kg to je neskutečná pohádka. Občas si jdu zarýžovat a nějaké zlatinky jsem našel, ale o výdělku se nedá mluvit ani náhodou.Gram za den je nesplněný sen. Nemaťte tu lidi.Znám kluky co se tomu hodně věnují, ale u všech je to jen velmi prodělečný koníček stejně jako u mě.


Vyprosím si také hodnotenie, mňa ani moje vedomosti a skúsenosti vôbec nepoznáte pán kolega.
Nevidím jeden dôvod prečo by som mal zavádzať.

Znovu opakujem od jari do neskorej jesene na panvicu ryžované jedným človekom, My s Ivanom Križanom, mnou a ešte jedným priateľom (nemám súhlas napísať meno) čo pracoval na Geologickom Ústave, momentálne prednáša na jednej univerzite sme chodili priebežne pozerať postup, nás zaujímal pri tom vedľajší produkt rulit...

Doplním vedomosti pánom kolegom na 95% ČR a 70% SR je vhodné len banská ťažba zlata, občas čo sa dostane do rieky, potoka, rybníka je len odrobinka spôsobené prírodnou udalosťou zo skutočného množstva existujúceho zlata v kopci viď posledný prípad Detva.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik, prosím, ještě nějákou pohádku
Registrovaný uživatel
Páni v kľude, určite teraz nevklznem do polemiky; neveríte tam to bolo a toto bolo tam... :D

Situácie za posledné desaťročia je úplne iná hlavne pre chránené územia , národné parky atď...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
mam zaujem o kupu ceskeho granatu od 5mm vacsie ak niekto ma napiste mi mail
dady2@centrum.sk
dakujem
Registrovaný uživatel
Ahoj
Pomohl by mi někdo určit co jsem to vyrýžoval?
Je to z jedné pánve a toho černého tam bylo podstatné více, vybral jsem jen ty největší kousky na magnet nereagují.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Minerály » Ryzovanie v potoku.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1