Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » sada čs. bankovek

Vykupminci.cz
Numisargo

sada čs. bankovek

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Před lety jsem v ČNB koupil sadu čs. bankovek od r. 1953 do r. 1992. Vše ve stavu UNC, běžné série. Dal jsem za to tehdy několik tisíc (asi 5, ale přesně si nevzpomínám). Uvažuji, že je pustím dál (bankovky nesbírám), nechci je dávat jednotlivě. Kolik bych mohl žádat za komplet (celkem 32 ks)? Děkuji za radu.
Registrovaný uživatel
Asi to bude chtit kolego fotografii konkrétních sérií, aby se k tomu mohl někdo adekvátně vyjádřit. I když v těch sadách byly obvykle jen ty nejběžnější...!
Registrovaný uživatel
Nějaký zajímavý nárůst cen je bohužel jen u některých hodnot...!
Registrovaný uživatel
Měl jsem kdysi (2015) v té sadě nějaké Goznak série/1953, ale to zas takový "vývar" oproti nejlevnější variantě není. Nevím, jestli prodávat celou sadu dohromady je dobrý nápad...
Registrovaný uživatel
Mám k dispozici starší vydání Bajera (1999); tam udaná hodnota bankovek je cca 8000 Kč. Zajímalo mne, zda se za těch více než 20 let cena někam posunula.
Registrovaný uživatel
Dovolím si přidat scany sérií. Na 100 Kčs na posl. obrázku je kolek nalepený přes sérii (M14).
Registrovaný uživatel
Dovolím si přidat scany sérií. Na 100 Kčs na posl. obrázku je kolek nalepený přes sérii (M14).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
v mojí sadě byly 1953ky jenom 1x, tohle je nějaká VIP sada, kde je i Goznak i STC :-)
Registrovaný uživatel
Psal jsem, že jsem koupil kompletní sadu, tedy český i sovětský tisk.
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
v mojí sadě byly 1953ky jenom 1x, tohle je nějaká VIP sada, kde je i Goznak i STC :-)

Tyto sady byly několik let na prodej v každé numizmatice (a nikdo to skoro nechtěl). Prodávalo se
- 1953 STC
- 1953 Goznak
- kolkované ČR
- komplet vše od 1953
Člověk si mohl vybrat, co chtěl. A postupně se to vyprodávalo, takže samozřejmě ke konci už byly jen některé z těchto sad.
Registrovaný uživatel
to by odpovídalo...kupoval jsem to někdy ke konci roku 2016 a nabídek na trhu už bylo jen pár...no každopádně, sice to ondyno "nikdo" nechtěl, ale už se to všechno vyprodalo :D
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 8. 2. 2021, 9:59. »
Registrovaný uživatel
koukal jsem taky na web ČNB a v zásobě už jsou jen 500/1973, 1000/1985 a totéž kolkované. Všechny nižší nominály už jsou fuč...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » sada čs. bankovek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1