Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Sádrová soška signováno cca 30. léta, signace?

Vykupminci.cz
Numisargo

Sádrová soška signováno cca 30. léta, signace?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den poprosil bych pokud by někdo věděl co znamená signace CG nebo OG, přiloženy fotografie sošky i se signací, děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Signace

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
0:0-to je výsledok.... :D
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
0:0-to je výsledok.... :D
-s-


Díky, já bych řekl, že to spíš vypadá na remízu...
Registrovaný uživatel
PS: foceno na umělém světle, na denním je červená červenější atd. prostě soška je poměrně hezká.
Registrovaný uživatel
Je pekná,len som tak zasrandoval.. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Je pekná,len som tak zasrandoval.. ;)
-s-


Rozumím, já jen že bych se o ní alespoň něco rád dozvěděl.
Registrovaný uživatel
http://www.oldgolfshop.cz/cenik/892-fotbalista-stara-soska-30-leta.html
Tento sa podobá,viac neviem.Niekde sa to myslím riešilo,neviem kde.
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
http://www.oldgolfshop.cz/cenik/892-fotbalista-stara-soska-30-leta.html
Tento sa podobá,viac neviem.Niekde sa to myslím riešilo,neviem kde.
-s-


Děkuji, přiznám se, že tuhle jsem našel také. Původně jsem si myslel, že jsou stejné, ale při podrobnějším zkoumání tam rozdíly nalézám a nemyslím, že je to pouze barvami. Dokonce mi ta má připadá o něco originálnější :)

Tím že se to tu řešilo, myslíte, že se řešila taková barvená soška, kterou mám nebo jiná? Koupil jsem ji nedávno a tak ji tu zde mohl řešit předchozí majitel.
Registrovaný uživatel
Neviem či to bolo tu,ale niekde som debatu okolo sošky futbalistu videl.
Skutočne si nepamätám,kde to bolo.
On sa niekto ozve. ;)
Možno. :roll:
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Neviem či to bolo tu,ale niekde som debatu okolo sošky futbalistu videl.
Skutočne si nepamätám,kde to bolo.
On sa niekto ozve. ;)
Možno. :roll:
-s-


Děkuji počkám a uvidím, docela by mne zajímalo i co je to za fotbalistu na sošce (zkusím se kdyžtak poptat někde mezi fotbalisty) a třeba i jestli nemohla být nějakým vyznamenáním.
Registrovaný uživatel
Riešila sa tu v minulosti soška futbalistu, ale to bol bronz.
Mohol by to byť asi druhý najslávnejší ČSR futbalista 30. rokov Antonín Puč. Franta Plánička bol asi No. 1
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Riešila sa tu v minulosti soška futbalistu, ale to bol bronz.
Mohol by to byť asi druhý najslávnejší ČSR futbalista 30. rokov Antonín Puč. Franta Plánička bol asi No. 1


Děkuji, myslím, že soška nezobrazuje ani Antonína Puče (hodně mu odstávali uši) ani Frantu Pláničku (měl široká ústa). To už bych to spíš tipoval na Josefa Bičana. Ten kluk, kterého zobrazuje soška může mít podle mne kolem 20 roků max 25 let bych tipl. V odkazech jsem se dočetl, že by jeden z diskutujících zařadil dle dresu a kopaček fotbalisty i do 20 tých let. Já nikde nenašel takový míč, který je na mé sošce (tedy v historii kopané). Napadlo mne i, že by ten kámen za hráčem mohl symbolizovat počátky kopané.
Registrovaný uživatel
Brett - nechtěl jsem urazit a děkuji za Váš tip, jen mi ti pánové nepřipadají podobní tomu chlapci ze sádry. Nevěděl by někdo co je to za míč, tedy z kterých let je?
Registrovaný uživatel
Reltek napsal
Brett - nechtěl jsem urazit a děkuji za Váš tip, jen mi ti pánové nepřipadají podobní tomu chlapci ze sádry.

:) nie, nie, prečo by som sa mal urážať.
Existuje aj tá možnosť, že tá tvár je len "fantáziou" tvorcu a nemal v úmysle stvárniť nikoho konkrétneho. Ak tá soška má stvárňovať niekoho konkrétneho, nezostáva nič iné, len pátrať ďalej ;)
Registrovaný uživatel
Tak jsem našel v diskuzi, že podobné sošky vyráběl Bernard Bloch.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/znaceni-porcelanu-8729
Registrovaný uživatel
To nemá s BB nic společnýho.........................aušus
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
To nemá s BB nic společnýho.........................aušus


Dobrý den, bobinku, děkuji vám za odborný posudek. Mohl byste se podělit s tím, co ještě o obdobných soškách víte. Děkuji
Registrovaný uživatel
Bernard Bloch 1836-09 vždy značeno B.B. .....................tato fotbal soška není tak stará. Jinak BB na ligu ani nechodil ono se ani moc nehrál fotball v 19 stol. Byt to Bloch,tak je to jiná věc ale toto je ??????
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Bernard Bloch 1836-09 vždy značeno B.B. .....................tato fotbal soška není tak stará. Jinak BB na ligu ani nechodil ono se ani moc nehrál fotball v 19 stol. Byt to Bloch,tak je to jiná věc ale toto je ??????


Rozumím, nemyslel jsem si, že by se jednalo o práci Bernarda Blocha, jen je to zatím jediné něco podobné, co jsem na internetu z těch let (20 až 30 léta) našel, tedy tvar sošky. Mohlo se jednat o nějaké pokračování z podobné dílny. Zřejmě ale asi z těch válečných, poválečných a předválečných let nebude tolik informací. Soška je poměrně pěkná a propracovaná.
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Bernard Bloch 1836-09 vždy značeno B.B. .....................tato fotbal soška není tak stará. Jinak BB na ligu ani nechodil ono se ani moc nehrál fotball v 19 stol. Byt to Bloch,tak je to jiná věc ale toto je ??????


Jinak děkuji za doplnění.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Sádrová soška signováno cca 30. léta, signace?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1