Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Sběratel 2016 aneb Jak jsme všichni ztratili soudnost

Vykupminci.cz
Numisargo

Sběratel 2016 aneb Jak jsme všichni ztratili soudnost

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Len tak mimochodom , zda sa mi , že sme poriadne odbočili od povodnej temy.
_______________
Registrovaný uživatel
to vis, cesi at se bavi o cemkoliv, tak do pul hodiny se bavi o hovne :-D nicmene, ja jsem zbantoval uz pred Sberatelem dva nejmenovane uzivatele, ze po nakupu probehne exkurze po prazskych minipivovarech, kde jsme pak rezebrali nakupy a dalsi veci okolo filatelie ... pivo bylo vyborne a pokec take fajn, co rikas raje ? :-)
Registrovaný uživatel
a s tim aukrem mate pravdu, ja jsem tam uz prakticky prestal kupovat, protoze ty lepsi veci, ktere mi chybi do sbirek koupim uz jen jinde a to vetsinou na delcampe a za podstatne lepsi peniz
Moderátor
Na pražskom zberateli som v živote nebol. Na bratislavských zberateľských dňoch naposledy asi pred 5 rokmi práve z dôvodu premrštených cien za bežné veci. Ako píše al bunda väčšinou už len na zahraničných portáloch alebo v aukciach viem kúpiť niečo hodné do mojej zbierky.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Pánové a možná i dámy,
autor zde chtěl asi napsat něco více. Zatím jsme to zúžili na filatelii, ale on tam píše i ten stupeň nekulturnosti a zlodějiny, kterou na nás použili Ti, co tuto akci zorganizovali, to jste nikdo nezaregistroval. Jednají s námi velmi ošklivě s tím, že si to stejně koupíte tak proč se zajímat o občerstvení,. proč se zdržovat lavičkami a proč zapnout vzduchotechniku. To bylo o těch, kteří se na nás přiživuji a zde má pan kolega pravdu. To Vám opravdu nevadí, že s námi zacházejí jako s lidmi, kteří přijeli z pralesa??? Zatím se bavíte o něčem jiném a toto obcházíme. Což takto se vrátit k tomu původnímu tématu. Zkuste se zamyslet nad tím jak tam organizátoři jednají s lidmi, tedy sběrateli a to nejen filatelisty.
Registrovaný uživatel
No já na Sběrateli pokoupil pár ZT ČSR I. V pátek už hodně přebrané, vedro na padnutí, chudáci dědoušci :roll: . Pivovary a pivo dobrý a pak furt nějakej al_bunda s taškama a baťohem, který měl plný albumů a katalogů a tahal to všude :D :D :D
Moderátor
No, po několika letech jsem letos chtěl přijet se známým (ani nevím, kdy jsem tam byl naposledy). Spíš ze zvědavosti. I tak by si člověk musel vzít pár tisícovek, aby nejel nadarmo. Známý ochořel a samotný jsem tam přes půl republiky jet nechtěl. A jak tak čtu, chybu jsem neudělal.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Jednají s námi velmi ošklivě s tím, že si to stejně koupíte tak proč se zajímat o občerstvení,. proč se zdržovat lavičkami a proč zapnout vzduchotechniku... Zkuste se zamyslet nad tím jak tam organizátoři jednají s lidmi, tedy sběrateli a to nejen filatelisty.

Tak toto je len špecifikum Prahy. Numismata vo Viedni je organizovaná na výstavisku, BZD rovnako. Klimatizácia a dobre zásobený bufet je samozrejmosťou. V bufetoch má dokonca Bratislava navrch.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
V bufetoch má dokonca Bratislava navrch.


noooo, nooooo.....vodka, rum ,borovicka a jack daniels :P ....myslim, ze malo na taku masu ludi ..
Registrovaný uživatel
ty Bratislavske dny asi zkusim neb je v Blave pres 10 minipivovaru, ktere jsem jeste nenavstivil :-D
Registrovaný uživatel
to bych se bal, ze uz se na burzu nedoplazim, byl jsem v Blave vloni v rijnu a musim tam znovu, protoze od te doby jich otevreli pet
Registrovaný uživatel
Také souhlasím s prvním příspěvkem, neberu v potaz ,že tam pro mě absolutně nic nebylo (předznámkové období) , ale ta kultura okolo fakt hrozná.
Příště se budu sakra rozmýšlet ,jestli se tam pojedu znovu pařit a těšit se až vypadnu ,abych si mohl na benzince koupit aspon bagetu.
Registrovaný uživatel
tak pivo az potom, ikdyz pak zas hrozi riziko, ze zapomenes ty koupene veci nekde v hospode :-) me ted v patek oznacil pepahavel za pivniho filatelistu :-)

jinak slovaci zrejme zjistili, ze se i u nich da vyrobit dobre pivo a rostou tam minipivovary uz podobnym tempem jako u nas

Frantig napsal
to bych se bal, ze uz se na burzu nedoplazim, byl jsem v Blave vloni v rijnu a musim tam znovu, protoze od te doby jich otevreli pet
Registrovaný uživatel
ve chvíli kdy s tímto faktem pracují několik let už i nadnárodní pivovarnické společnosti, tak je to výkon :D
Registrovaný uživatel
Mě se ten stánek s Bakalářem líbil víc než všechny ostatní se známkama. Ta hala má jedno velké kouzlo, ať jsem šel jak jsem chtěl, vždy jsem skončil u toho piva, tak to se mi tam líbilo nejvíc :-)
Registrovaný uživatel
Vidim to tak že najlepši veltrh sberatel bude ak namiesto narodnych pošt pridu narodne pivovary a namiesto zlatych minci zlaty mok. :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Vidim to tak že najlepši veltrh sberatel bude ak namiesto narodnych pošt pridu narodne pivovary a namiesto zlatych minci zlaty mok. :roll:


účel pokecat to splní... nakoupit můžete online :P
Registrovaný uživatel
m1234> nebud pesimista, dyt pivni turistika je take krasny konicek :-) ja ze vsech svych konicku zustal uz jen u znamek a piva ...
Registrovaný uživatel
Vážení, omlouvám se, jestli jsem to nenasal dostatečně diplomaticky, jak mi bylo (v dobrém duchu) vytknuto. Diplomacie však v tomto případě není na místě! Jestli budeme vypadat jak ocasové (nebo jak to kdo napsal), nebudu se vůbec divit. Vůbec mi nevadí, že jste několikrát odbočili od tématu (upřímně - ani jsem nějakou diskuzi nečekal). Je však nutné, abych v tomto NÁZROVÉM fóru dodal následující:

1) Nemyslím si, že dostatečnou "omluvou" je to, že si za své peníze každý může kupovat co chce. Ano, v té nejobecnější podstatě dozajista ano, ale nebuďme tak krátkozrací. Zkuste myslet na to, co tady bude za dalších 100 let.................. Že vás to nezajímá? Tak už raději dál ani nečtěte! Pro ty otatní: Vezměte si jak dnes bojujeme s filatelistickými materiály, které jsou skutečnou zajímavostí a s materiály, které vznikly se záměrem být zajímavé. To, že jsme se rozhodli věnovat se známkám (dnes zálibě silně opadlé) s sebou přeci nese i určitou zodpovědnost. Nikdo nás do toho nenutil, sami jsme si to vybrali, tak podle toho by se k tomu mělo přistupovat. Filatelistických výmyslů a nesmyslů tu naši předchůdci zanechali na metráky, proč v tom pokračovat... ve finále, ti kdo z toho budou jednou nejvíc zmatení, budou právě "ti po nás" a vsadím barák na to, že si budou klepat na čelo!

2) Hodně tu píšete o úpadku burz. Já se vůbec nedivím, že tomu tak je, protože když se v hrnci smíchá dnes již extrémně masivní nabídka a stále nižší poptávka a přidáme k tomu vliv dostupnosti (internet), tak to ani nemůže být jinak. Řešení je dělat burzy tak, aby to pro návštěvníka bylo přínosnější, než přes internet. Postavit pár panelů a nechat vystavovat třebas děcka nebo do toho hodit nějakou přednášku na nějaké téma. Tohle navrhuji u nás poměrně dlouho, ale je to stále bez odezvy. A proč si myslíte, že tomu tak je? ... správně, protože když nechají jen tak vystavovat děti nebo pozvou někoho, kdo by dal na nějaké téma hodinovou přednášku, tak z toho 1) nic nekápne 2) se to samo neudělá. Prostě burzy jsou několik desítek let úplně, úplně stejné! Dnešním burzám prostě chybí něco inovativního, nového co by ty lidi přitáhlo, i nesběratele. I když... tady pozor... to každý mluví o tom jak by to chtělo více sběratelů a jediné co ti lidé poznají je, že je (viz. například i na letošním Sběrateli) maximálně někdo vezme na hůl... (No vidíte... a hned by bylo další téma. Co je více špatně - člověk, který jde něco prodat a nic o tom neví a tím na vše kývne nebo ten, kdo informace má a vy(zne)užije toho, že je někdo nemá?) :-)

Já se opravdu moc omlouvám. V původním příspěvku jsem zkrátka chtěl poukázat na to, jak orgnizačně mělké je zajištění Sběratele a taky na to, že vymýšlíme hlouposti a je to škoda. Kde kdo by mohl říct ať tam nechodím, když mi to vadí, ale to bych známek musel pravděpodobně nechat úplně. Protože chamtivost a nenasytnost, která se objevuje stále častěji je opravdu šokující. Mohl bych vám povídat co všechno se u nás dělo v souvislosti s letošními aršíky Karla IV., to byla přehlídka nenažranosti :-) věřte mi to!!!

A jen pro komplexnost věci - razítko OSN bylo dostupné v sobotu a zmíněný rozhovor, který jsem popisoval v prvním příspěvku, jsem zalechl v pátek. Ono se mi to vždycky poplete, když je to od čtvrtka do soboty :-) pak dělám z pátka sobotu a ze soboty neděli :-)
Moderátor
Velice krásná a pravdivá je poslední věta v předposledním odstavci - přehlídka nenažranosti.
Moderátor
Já soudnost neztratil, já tam vůbec nebyl. Ale jestli to je nějaká výhra, to si nésu jisté.
Moderátor
Tak jsem čekal, že se tady objeví nějaké info z letošního Sběratele a zatím nic. Byl jste někdo?
Moderátor
regula_jan napsal
Tak jsem čekal, že se tady objeví nějaké info z letošního Sběratele a zatím nic. Byl jste někdo?
No byl, ale až na pár výjimek jsem toho moc nekoupil.
Moderátor
To je jeden z důvodů, proč jsem tam už několik let nebyl
Registrovaný uživatel
regula_jan napsal
Tak jsem čekal, že se tady objeví nějaké info z letošního Sběratele a zatím nic. Byl jste někdo?


Já ano, v pátek odpoledne a nestačil jsem se divit, jak známky sběratelé masivně kupovali. Veletrh byl super.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Pokec o známkách » Sběratel 2016 aneb Jak jsme všichni ztratili soudnost

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1