Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Náměty, nápady, připomínky » Sběratel.com

Vykupminci.cz
Numisargo

Sběratel.com

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Altmann napsal
Zapomínáte na to, že zhruba 500 lidí z 1500 leteckého personálu padlo! Zapomínáte na statečné kluky z "výsadku", zapomínáte na atentát na Heydricha. Prostě je toho více.


Nedovolil bych si ani, při nejmenším zlehčovat památku padlých a to Prosím Zdůrazňují ani NÁHODOU.
Jen sem poukázal na celkový pohled dehdejši doby, mnoho vojáků partyzánů a civilního obyvatelstva s okupovaných zemi
Dělalo v rámci možností maximum. A tehdejší doba byla opravdu krůta.
Má reakce bylo jaksi celkové pojetí a nemá smysl se navažet či dokonce zneuctit zapojení všech zemí nápadných fasistmi a to včetně Poláků.
A pokud by jste pochopil spravny smysl me reakce na vaš pohled na Poláky s panem Paul.
Ktery byl nespravny. Podotýkám ani jedna z okupovanych zemi si nezaslouží jakýkoliv kritiky.
Neumím si představit reakce na Slováky, kdybychom se měli chovat takto.
Moderátor
Já Vám rozumím, jen jsem chtěl ukázat jak složité je hodnocení historii z dnešního pohledu a jak těžké a složité je hodnocení z pohledu tehdejší člověka
Moderátor
Ano je to složíte pohled na historii a založení samotného vlákna historie, mimochodem i kladne reakce uživatele lachtana. Byla by založena na základech faktu, či poznámek, dokumentů, hodnocení pohledu a možná i samotných pamětniku či jejich pozůstalých çož považuji za nejcenějši,samozremě při debatách novodobe historie minulého stoleti.
Je faktem, že ruku v ruce s historie je politika, což je konfliktní
tema,ale při trošce šikovnosti a s určitym nadhedem lze tomu předejít.
A v neposlednim případě, bude to samotna praxe vlákna.Čas ukáže
Zdali to bylo dobre rozhodnuti založení vlákna.
Moderátor
1. nejprve se musíte zeptat majitele těchto listů a požádat o povolení vlákno založit.
2. Mohu Vás odkázat na "Palbu" či "Frontu", ale i na "Valku" kde se tyto problémy řeší a ně těch prvních dvou dobře a zajímavě.
3. Kdo to bude moderovat, měl by to být nejlépe vojenský historik, ale oni nic moc zdarma nedělají.
4. jak to zde znám, nakonec budeme diskutovat my dva a do toho peprné poznámky dalších.Jsem skeptik, ale pokud se Vám to podaří, moji podporu máte.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Napadá mě a veřim nejenom mě.Vytvořit nové vlákno historie příspěvky,už dříve jsem to nadhodil mezi sběrately a věřím, že je mezi námi mnoho historiků,či sběratelů zajímající se historii ,jelikož má přímou souvislost se sběratelstvím,bylo by to jistě zajímavé zpestření a doplnění tohoto fóra o důležitou sekci. ;) :)


Tato problematika by nemusela být řešena založením specifického vlákna. Pokud máte potřebu řešit historické otázky, založte téma o historii. Začněte psát příspěvky, toto téma moderujte a snažte se přilákat další uživatele.

Já jsem se v minulosti snažil nastolit také některé otázky, šel jsem touto cestou, ale bohužel témata skončila po krátké době v zapomnění, protože nebyla poptávka. Vlastně i moje primární téma se drží nad vodou pouze tím, že si povídám sám se sebou.

Mám dojem, že odborná témata zde nenacházejí odezvu. Bohužel někteří lidé z řad přispěvatelů do odborných periodik z těchto stránek odešli a z některých dalších se stali pasivní pozorovatelé. Nelze se ale divit, protože skladba příspěvků tyto lidi netáhne. Když použiji trochu humoru, možná větší zájem by přilákalo téma o vaření.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Napadá mě a veřim nejenom mě.Vytvořit nové vlákno historie příspěvky,už dříve jsem to nadhodil mezi sběrately a věřím, že je mezi námi mnoho historiků,či sběratelů zajímající se historii ,jelikož má přímou souvislost se sběratelstvím,bylo by to jistě zajímavé zpestření a doplnění tohoto fóra o důležitou sekci. ;) :)




Tato problematika by nemusela být řešena založením specifického vlákna. Pokud máte potřebu řešit historické otázky, založte téma o historii. Začněte psát příspěvky, toto téma moderujte a snažte se přilákat další uživatele.

Já jsem se v minulosti snažil nastolit také některé otázky, šel jsem touto cestou, ale bohužel témata skončila po krátké době v zapomnění, protože nebyla poptávka. Vlastně i moje primární téma se drží nad vodou pouze tím, že si povídám sám se sebou.

Mám dojem, že odborná témata zde nenacházejí odezvu. Bohužel někteří lidé z řad přispěvatelů do odborných periodik z těchto stránek odešli a z některých dalších se stali pasivní pozorovatelé. Nelze se ale divit, protože skladba příspěvků tyto lidi netáhne. Když použiji trochu humoru, možná větší zájem by přilákalo téma o vaření.


Je to tak, jak jste napsal.......zjišťuji,ačkoliv nerad.
Registrovaný uživatel
Asi by bylo chybou , řešit otázky druhé války, protože byste se dostal do politických sporů a vše by skončilo urážkami, které známe z kecárny.

Jsou ale i jiná historická témata z dob minulých. Např. doba husitská a rozpory, které pramenily z dobových preferencí. Jinak byla tato doba vysvětlována v 19. století a jinak jí známek my, ze 70. let století minulého. Dnes ale je doba, která nám zaručuje poctivý pohled a můžeme se na tuto dobu dívat pohledem bez příkras. Byli jsme naučeni tuto dobu oslavovat, ale pravda je spíše na druhé straně názorového spektra. To samo bude platit o císaři Zikmundovi, který byl brán za negativní osobnost, ale pravda bude také trochu jiná. Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Asi by bylo chybou , řešit otázky druhé války, protože byste se dostal do politických sporů a vše by skončilo urážkami, které známe z kecárny.

Jsou ale i jiná historická témata z dob minulých. Např. doba husitská a rozpory, které pramenily z dobových preferencí. Jinak byla tato doba vysvětlována v 19. století a jinak jí známek my, ze 70. let století minulého. Dnes ale je doba, která nám zaručuje poctivý pohled a můžeme se na tuto dobu dívat pohledem bez příkras. Byli jsme naučeni tuto dobu oslavovat, ale pravda je spíše na druhé straně názorového spektra. To samo bude platit o císaři Zikmundovi, který byl brán za negativní osobnost, ale pravda bude také trochu jiná. Atd.


Jsou to krásné témata, zasloužili by diskuzi.
Samotné husitství,jen dodám jelikož čekám návštěvu a manželka je už se mě nervózní.
Husitství v prvé řadě, musí být chápáno jako jakási část ,řekněme vlny antikatolicismu v Evropě, která vrcholila Lutherem v Německu a skončila,nebo spíše vychladla Vestfálským mírem.
Moderátor
Asi by bylo chybou , řešit otázky druhé války, protože byste se dostal do politických sporů a vše by skončilo urážkami, které známe z kecárny. Zde má p. kolega Evropa pravdu. Jsou lidé a není jich málo, kteří chápou tuto dobu jako dobu ničení a Žižka byl jen barbar, velmi zkratkovitě. To bychom se zde slovně umlátili. :twisted:
Registrovaný uživatel
Zajímavá otázka, která vychází z náboženského smíšlení a např. politického názoru na husitskou dobu v 19. století.

Náboženské smíšlení našeho obyvatelstva a názor na bitvu U Lipan, která byla brána jako národní tragédie může vyvolat zásadní rozpor.

A otázka.

Pro utrakvisty byla bitva U Lipan tragédií, ale na které straně válčili utrakvisté?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Zajímavá otázka, která vychází z náboženského smíšlení a např. politického názoru na husitskou dobu v 19. století.

Náboženské smíšlení našeho obyvatelstva a názor na bitvu U Lipan, která byla brána jako národní tragédie může vyvolat zásadní rozpor.

A otázka.

Pro utrakvisty byla bitva U Lipan tragédií, ale na které straně válčili utrakvisté?


V rychlosti reagují, i když ne konkretně na otázku,ale častě s ni souvisí.

Politika středověku až po ranny novověk úzce souvisela s církví,dokonce v některých časových úsecích církev rovna se politika.
U samotné bitvy u Lipan, šlo bezesporu o zastavení husitského
Drancování a pleněni,panskymi vojsky, které vyústilo
K dohodě se zikmundem.
A tady bych se pozastavil a zminil jen to, že počáteční Dobrý úmysl jak již to tak bývá se zvrnul nesnesitelný zverstvem ze strany husitů, kdy už i pro samotne nevolniky ,neboli obyčejný lid bylo neunosne neustále konflikty a neřizene drancování všech vrstev.Nakonec byly kompaktata,ale jen pro umirněni, nebo chcete li , zajištění aby se situace neopakovala . I když
To katolíkům nebylo po vůli.
Katolíkům nic nezbývalo, než trochu polevit.
Nezapomeňte na Anglii co se tam odehrávalo.
To všechno mĕlo vliv na ústupky Zikmunda, jelikož i Zikmund musel poslouchat a byl ovlivněn celkovou situaci v Evropě.
Registrovaný uživatel
Předně se chci omluvit za chybu, samozřejmě mělo být napsáno-smýšlení.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Zikmund mě zásadní problém, obranu Říše proti Turků. Lipany, to je formování národa, který to v roce 1938 posral a i zradou Francouzů a Angličanů. Jsme národ se svoji Otčinou, nebo jen splašený germánský kmen :shock:
Zde opravdu nemůžeme probírat dějiny, Vždyť i historici se specializují na období. Snad by byla vhodná 2. válka?
Moderátor
Altmann napsal
Zikmund mě zásadní problém, obranu Říše proti Turků. Lipany, to je formování národa, který to v roce 1938 posral a i zradou Francouzů a Angličanů. Jsme národ se svoji Otčinou, nebo jen splašený germánský kmen :shock:
Zde opravdu nemůžeme probírat dějiny, Vždyť i historici se specializují na období. Snad by byla vhodná 2. válka?


Tohle to už jsem někde slyšel :) nejspíš s prednašek,s mého pohledu něco na tom bude.
Jinak máte pravdu s těmi Turky,je to kapitola sama o sobě turecká expanze.

Pánové rad bych se u této příležitosti dotkl tematu a znal váš názor a to nejen vaš,dle mého zájimave mnohokrat diskutovane tema a to kníže Václav a jeho bratr Boleslav I.zvany,či řečený ukrutný .Nechci být nějak konkrétní,ale řekněme pohledy na jejich panování.
Moderátor
:shock: Zde se ani renomovaní historici nedokáži sjednotit, toto téma zda prostě nezvládneme. Vždyť ještě v roce 1928 se slavilo milénium sv. Václava, Studenti se této kapitoly českých dějin docela bojí. :roll:
Moderátor
Pane Altmanne berte to jen za jaksi momentalně,pro oživení paměti s dějin,samozřejmě na úrovni samouku.
Moderátor
Altmann napsal
:shock: Zde se ani renomovaní historici nedokáži sjednotit, toto téma zda prostě nezvládneme. Vždyť ještě v roce 1928 se slavilo milénium sv. Václava, Studenti se této kapitoly českých dějin docela bojí. :roll:

Asi máte pravdu.Vy jste moderátor a pokud s tímto nesouhlasíte. Nechám toho
Moderátor
Nemusím mít pravdu, jen vím, že toto téma je hodně složité. Mám dostatek literatury, ale ani zde nemají učenci jasno. Dnes se bere rok 835, ale jsou tací, kteří tento rok vylučují :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Nemusím mít pravdu, jen vím, že toto téma je hodně složité. Mám dostatek literatury, ale ani zde nemají učenci jasno. Dnes se bere rok 835, ale jsou tací, kteří tento rok vylučují :mrgreen:


935.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Omlouvám se a děkuji 935 je správně :roll:
Moderátor
Od sv. Václava máme málo dokumentů ... a od Mojmíra fakticky žádné. Kdyby se našla Velkomoravská kronika, byl by to objev pětitisíciletí.
Moderátor
[quote=Pavel_III]
Od sv. Václava máme málo dokumentů ... a od Mojmíra fakticky žádné. Kdyby se našla Velkomoravská kronika, byl by to objev pětitisíciletí.
[/quote

Ano je to tak a muj záměr, byl jen to trochu rozvést.
Saského kronikaře, kronikaře kosmase, kuthena a dalimila.
Názory se rozchazely, ale není třeba se za každou cenu shodnout, stači jen diskutovat.[/quote=Pavel_III]
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Je to tak, jak jste napsal.......zjišťuji,ačkoliv nerad.



Historická témata můžete kombinovat s měnovými systémy. Zde máte odkaz na můj pokus a pokud máte zájem, můžete v něm pokračovat.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/menove-systemy-nasi-historie-13444x1
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 3. 7. 2018, 8:13. »
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Je to tak, jak jste napsal.......zjišťuji,ačkoliv nerad.



Historická témata můžete kombinovat s měnovými systémy. Zde máte odkaz na můj pokus a pokud máte zájem, můžete v něm pokračovat.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/menove-systemy-nasi-historie-13444x1


Vaše příspěvky jsou výstižne a přehledně sfornovány.

Můj návrh,byl spíše směřován na celkový pohled všeobecné historie se vzájemnou diskuzi, převážně samouků, která nemusí být, za každou cenu ukončena jakousi shodou na dané diskutované téma.
Samozřejme je třeba brát ohled na případnou neodbornost, některých příspěvků a popř.je uvést ve správný směr,či ukončit diskuzi.
Také při rozborů speciálně novodobých dějin,je třeba předcházet politickým konfliktům.Možna
jen drobnou korigaci, při uvedení každého samotného tématu.A to samotnym zakladatelem tématu, čí otázky.
Určitě by to spočátku nebylo jednoduché korigovat tyto témata.Stavajici moderátoři při vzájemném spolupráci by to určitě zvládli a věřím,že časem se ukážou renomovaní historici, kteří se zapojí do samotného moderování.
Také uživatel lachtan s jeho výstižným příspěvkem,projevil určite sympatie na statistikách s č.8.
Moderátor
Bylo rozbití Rakouska-Uherska pro Čechy přínosné?

Tak já to zkouším a říkám NE, byla to velká chyba

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Náměty, nápady, připomínky » Sběratel.com

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1