Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Náměty, nápady, připomínky » Sběratel.com

Vykupminci.cz
Numisargo

Sběratel.com

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Altmann napsal
Bylo rozbití Rakouska-Uherska pro Čechy přínosné?

Tak já to zkouším a říkám NE, byla to velká chyba



Dobrá,nebudu již více agitovat a organizovat,pro revoluci :)
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Bylo rozbití Rakouska-Uherska pro Čechy přínosné?

Tak já to zkouším a říkám NE, byla to velká chyba


A já nezústanu pozadu a napíši toto:

Pokud by Karel I. vystřídal neschopného FJI kolem roku 1880, monarchie by se ubírala jiným směrem. Pokud by to byla změna, kterou si představovala česká elita, pak by monarchie nemusela být špatná alternativa pro český národ.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Omlouvám se za jeden fatální omyl. Neměl zde být letopočet 1880, ale 1908.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
.to byl jasný uklep.

Budu kacíř, ale říkám pravdu.
V Rusku bylo hodně bohatých Čechů vlastnících movitý majetek. Po roce 1914 jim měl být tak jako všem cizincům zabaven majetek.Jediná cesta byla, vyhlásit neposlušnost své vlasti, tedy zradit a založit hmatatelný odboj tedy Česká družina. Tedy bohatí Češi a dále opravdu vlastenci, učitelé, cvičitelé a další lidé vstupují do České družiny. Že tomu tak nebylo? Ale bylo!
Domu se vrátilo zhruba 8% legionářů z Itálie, Francie a Ruska. 92% mobilizovaných vojáků z našeho území statečně bojovalo až do hořkého konce. Byl mezi nimi i můj děda a i proto nemohu legionáře obdivovat. Když ta masa statečných mohla v roce 1938 vésti lid v boj proti Němcům ve většině zradili (prostě se posrali), ale čest a sláva generálům, kteří se nechtěli vzdát, mohl bych je jmenovat, ale nechám to na kolegovi B.
Tak pokud bude někdo s moji teorii souhlasit, řeknu ano, studoval jste to podrobněji.
Moderátor
:?
Altmann napsal
.to byl jasný uklep.

Budu kacíř, ale říkám pravdu.
V Rusku bylo hodně bohatých Čechů vlastnících movitý majetek. Po roce 1914 jim měl být tak jako všem cizincům zabaven majetek.Jediná cesta byla, vyhlásit neposlušnost své vlasti, tedy zradit a založit hmatatelný odboj tedy Česká družina. Tedy bohatí Češi a dále opravdu vlastenci, učitelé, cvičitelé a další lidé vstupují do České družiny. Že tomu tak nebylo? Ale bylo!
Domu se vrátilo zhruba 8% legionářů z Itálie, Francie a Ruska. 92% mobilizovaných vojáků z našeho území statečně bojovalo až do hořkého konce. Byl mezi nimi i můj děda a i proto nemohu legionáře obdivovat. Když ta masa statečných mohla v roce 1938 vésti lid v boj proti Němcům ve většině zradili (prostě se posrali), ale čest a sláva generálům, kteří se nechtěli vzdát, mohl bych je jmenovat, ale nechám to na kolegovi B.
Tak pokud bude někdo s moji teorii souhlasit, řeknu ano, studoval jste to podrobněji.


Začínám vás vcelku chápat, je vidět, že máte toho tak říkajíc toho ''správneho ducha,, a viditelně taky mate chuť se prohrabat a osvěžit si paměť v historii, ale s vaši pozice moderátora. ......nezávidihodne

Jen vás poopravim, či spíše dodám, že při formování československé republiky sehrál ,dle meho,nejvýznamnější roli
General Rastislav Štefánik a jeho velký vliv ve Francii, což bylo po rozpadu rak.uher. zasadni faktor.Francouzi měli vedouci postaveni v povalečne evropě.Masarykova pozice,nebyla až tak významna v Evropě . Také se zapomíná na Masarykovou žena charllot,ktera se vyznamně podílela na vliv Masaryka v USA. Je třeba si uvědomit kdyby Francie s Anglii nesouhlasili s podmínkami formování hranic a např. Přiklonila by se více na požadavky Maďarů, či Poláků........nechci domyslet. A také již dříve zmiňovaný a Poláky Maďary nenáviděny, pan general šnejdarek, vzor všech našich vojáků.
Dle mého nejvýznamnější vlivy.
Rašínova konekse, respekt a neustupna vyjednávání ve Francii. Formování legionářů a vojska ČSR.
Masarykova politika,sjednocení obyvatelstva.
To všechno vyvrcholilo,jen již formalitou Washingtonskou
Deklaraci.
A jen dodám Francie Anglie rozhodovala o formování ČSR a Anglie Francie také později paradoxně nás prodala....Mnichov

Pánové, ale sami porušujeme
Altmanuv zákaz historických diskuzi.
Moderátor
Poopravim ,na místo Rašínové konekse, má být Štefanikove konekse .
Moderátor
Altmanuv zákaz historických diskuzi.
------------------------------------------
Co je toto za hloupost. Altman je pouhý moderátor- falerista, nemá žádné pravomoci a ani nechce nic zakazovat!
Jen jsem nadnesl nějaké téma a uvidíme- uvidíte ten zájem, nebo se domníváte, že se pánové vrátí do škol?
Registrovaný uživatel
Pokud by Karel I. vystřídal neschopného FJI kolem roku 1908, monarchie by se ubírala jiným směrem.....
Kolem roku 1908 nemohl střídat Karel, ale následník trůnu Ferdinand. Agresívní, vyšinutý jedinec. Když v americkém národním parku nemohl střílet, tak aspoň klackem umlátil veverky. Vývoj by šel jiným směrem, ale světová války by vypukla i tak.
Registrovaný uživatel
To máte samozřejmě pravdu. Karel I. byl použit jako příklad člověka, který uvažoval naprosto odlišně. Jeho myšlení by pak bylo zárukou ke změnám.

V prvním příspěvku měl být k roku 1880 použit Rudolf. Bohužel jsem příspěvek po napsání pár slov musel přerušit a za chvíli jsem ho ve chvatu dopsal, bohužel s historickými chybami. V opravě jsem uvažoval o spojení Rudolfa a dataci 1880, či Karla I. a dataci 1908. Byla použita druhá možnost, protože se jedná o historickou osobnost se známými názory. Smyslem ale bylo poukázat na skutečnost, že doba císaře FJI již byla dávno překonaná a každý jeho nástupce by se snažil řešit problémy, kterým se FJI vyhýbal.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Doba císaře FJI již byla dávno překonaná a každý jeho nástupce by se snažil řešit problémy, kterým se FJI vyhýbal.
Nastoupil na trůn v 18 letech. Za revoluce. A ti co ho dosadili na trůn mu řekli: Hlavně nic neměň, podívej se kam to vede. Tak nic neměnil a dožil se vysokého věku.
Kdyby zemřel dříve, je jasné že nástupci by jednali jinak. Otázka je, jestli by to něčemu pomohlo. Myslím si že ne. Proč?
Klíčová věta: Zasnubuj se šťastné Rakousko! Pokud do genetického materiálu zapojíte osobu, která má přízvisko šílená (Elizabeta? nepamatuji přesně), tak krátkodobě vytvoříte říši, nad kterou sluce nazapadá. Ale z dlouhodobého hlediska je to katastrofa.
Registrovaný uživatel
A vládl FJI, nebo Bach?

Je to naprosto stejný příklad, jako u otázky:

Vládl František II./I., nebo Metternich?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Altmann napsal
Altmanuv zákaz historických diskuzi.
------------------------------------------
Co je toto za hloupost. Altman je pouhý moderátor- falerista, nemá žádné pravomoci a ani nechce nic zakazovat!
Jen jsem nadnesl nějaké téma a uvidíme- uvidíte ten zájem, nebo se domníváte, že se pánové vrátí do škol?


Omlouvám se,asi jsem vás spatně pochopil v příspěvku či. 100
A je vidět, že po vašem příspěvků. Č. 107 se rozjela diskuze.
Možná jsem nebyl jsem nebyl sam kdo to špatně pochopil.
Moderátor
Ještě jednou se omlouvám, někdy v rychlosti reaguji s mobilu s práce a stačí slovíčko, které jsi špatně přečtu,nebo přehlédnu a je problém.Take jak píši, kolikrát naskakuji nežádoucí slova v predikci a já je přehlédnu.
Můj pohled na rozpad.
Samotné Rakousko Uhersko bylo na přelomu století celkem světově politický nevýrazné, určité nadsázky staromódní v čele se stařičkem F.J., který na sklonku svého života,nic zásadně ve svém panování neměníl a nechtěl měnit.Typicky konzervativní syndrom postarších monarchů.
A tento postoj, jaksi ''nevoněl,, ambicióznímu německému císaři wilhemu II.s jeho koloniální touhou se rovnat s Anglii a Francií.Take typicky až notorický známy nacionalismus Němců a jejich nadřazenost ,sahajících od dob starého Říma a historických vůdců ''ala,, Barbarossa,neboli
Rudovous. :) také jeho militarismus.
Wilhelmuv záměr, jaksi rychlou cestou přispět k rozšíření kolonií byl, se spojit s nejbližším spojencem rakousko uherskem a přesvědčit je o jeho záměrech.
Což samozřejmě se konverzativnimu F.J. nelíbilo , i když pro militantní část R.U.to byl zajímavý
Pohled k získání kolonií.Jenže bylo tady velké carské s částí negramotní Rusko,což si Wilhelm nadřazeně uvědomoval a neviděl v tom zasadni problém.
Take vzrůstající národní uvědomění menšin a její loajálnost v tomto vidělo R.U. zásadní problém.Což výrazně podcenil a také se to později projevilo.
Pak přišlo Sarajevo a konec Ferdinanda.Pro Wilhema jedinečná příležitost uskutečnit záměr a získat důležitého spojence.
Samotný atentát je do dnes scela neobjasněná záležitost.Teorie o zkonstruování atentátu Němci
Je mi osobně blížši.
Timto vším chci jen objasnit můj pohled na rozbat monarchií. Viníkem je Německý císař Wilhelm II.od jeho vlivu a záměru i praktický v podobném úsilí Němců a vůdce se později situace opakovala a to vše otočilo kola dějin.
Samozřejmě po stránce lidskosti,se po špatném začátku minulého století v Evropě, průběhu konce století a začátkem tohoto vrací do normálu.
Jinak bez tehdejšího Německého smýšlení a posedlosti Wilhelma by Evropa nemusela být špatná.A představa pokračování monarchií zemích...... zajímavá,ale určitě ne nemyslitelná.
Otázka je....Co by na to královna Victorie?na své potomstvo?
Registrovaný uživatel
Rakousko bylo spojenec Německa už dříve. Kvůli minimálnímu územnímu zisku. A pak byla bitva u Hradce Králové....
Poučení žádné.
Moderátor
Ano opale. Jak chytne Němce rapl. ..tak to stoji za to.Hybe to dějiny. Jen si domyslete, dnešní Němce co zase vyváději. ... :)
Registrovaný uživatel
Take typicky až notorický známy nacionalismus Němců....?
Germáni od starověku zachovávali kmenové uspořádání. Bojovali mezi sebou, 300 suveréních panovníků žilo rozmařilým životem (pěkně popsáno třeba v knize Žid Süss).
Sjednocení až v roce 1871. A vládcové Německa (Bismarck, Vilém) zjistili, že jim "ujel vlak ". Že ti, co se sjednotili dřív, zabrali celý svět.
Registrovaný uživatel
A další průšvih. Blbá zeměpisná poloha. Válka na 2 frontách se nedá vyhrát.
Administrátor
Pokud se u historické diskuze nebudete dohadovat a napadat, ale diskutovat věcně a k tématu - nemám problém téma založit. Sem to ale přece nepatří.
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
Moderátor
Hezký den,
pane Jindro, zkuste založit jeden jediný chlíveček do faleristiky já to budu hlídat a když tak smáznu sám. Můžete to udělat? Děkuji.
PS. Nebo nějak jinak :roll:
Registrovaný uživatel
Navrhuji a prosím moderátory, ať okamžitě mažou nepatřičné poznámky v odborných diskuzích.
Pro někoho samozřejmost a pro někoho zajímavost (začátečnická). Můžeme nově příchozí něco naučit a něco málo dle našeho uvážení předat. Stačí když se zpětně podívám na své dotazy. Chápu, že někdy je těžké oddělit zrno od plev, ale zkoušejme to znovu a znovu. Žádný slušný dotaz není hloupý. Vzpomeňme na svá začátečnická léta a na své mentory.
Registrovaný uživatel
Jeden řidič překročil povolenou rychlost?
Tak dáme pokutu všem kteří tudy dnes projeli ;)
Podle této logiky se tu zamykají témata :evil:
Registrovaný uživatel
A to jsem mu tam chtěl zrovna hodit historickou aktuální morální příspěvek...
Administrátor
Až se shodnete na pravidlech a moderátorech, které budou v dané kecárně fungovat bez hádek - pak bude znovu otevřena KECÁRNA. Jinak Vám to asi zavřel PAUL. Alespoň vidíte jak to dopadá, protože si pořád děláte co chcete.
_______________
https://www.infofila.cz/ ... on-line magazín plný filatelie a sběratelství
https://eshop.infofila.cz/ ... eshop pro všechny sběratele
https://pomfila.cz/ ... eshop na filatelii, filokartii, numismatiku, notafilii, odznaky
https://www.worldphilately.com/ ... katalog - ceník poštovních známek
https://www.filokartie.cz/ ... on-line magazín plný filokartie
http://www.numin.cz/ ... on-line magazín - numismatika - notafilie
« Poslední úpravu provedl(a) Admin - Zdeněk Jindra v 7. 3. 2022, 14:02. »
Registrovaný uživatel
za mě v pořadí: Paul, OT (asi nechce), turtleoverhead, barbar (jestli už nebojuje) a Pavel_III (moc nebývá)
Registrovaný uživatel
Jistě, že jsem to zavřel já. Prosit se dokola není nic moc. A promazávat taky není řešení.
Nevim jak to řešit. Nechci u toho sedět nonstop.
Zase to otevřu, ale tlachárnu si nepřál p. Jindra, chápu, diskuze tam chvílema byla jak na novinkách.. ale tlachárna vznikla v mym vlákně, který je určený k něčemu jinýmu.
Nevím co s tím. Chtěl jsem ve svym vlákně udržet určitej směr a "profesionalitu". To se vše pak rozbíjí offtopicem.

Zároveň chápu touhu diskutovat i OT a opravdu nerad něco mažu a zamykám. Je mi to proti srsti.
« Poslední úpravu provedl(a) Renegatus Paul v 7. 3. 2022, 13:39. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 >

Sběratel.com » Náměty, nápady, připomínky » Sběratel.com

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1