Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Sběratelská perforace NEPLATNÉ

Vykupminci.cz
Numisargo

Sběratelská perforace NEPLATNÉ

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Athopic napsal
Hele, jak je to s tou perforací? K čemu slouží a jestli je vidět pouhym okem, dík...


No keby to nebolo vidieť okom, tak by to nebola perforácia - predierkovanie bankovky. ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
trava napsal
viděl jsem perforaci Neplatn´u 100 Kč 1931 nahoře uprostřed. Myslím, že by to mohla být sběratelská perforace. Rovněž ystejný případ 5000 Kč 1920 s. A. Perforace NEPLATNÉ nahoře uprostřed, obě bankovky bez jakýchkoliv dalších perforačních otvorů.


Tady je odkaz na aktuální aukci 5000/1920 NEPLATNÉ. Obrázek momentálně nejsem schopen vložit.
http://aukro.cz/item1279794195_ceskoslovensko_5000_korun_1920_serie_a_nepl.html
Registrovaný uživatel
To je právě to, proč jsem pokládal svůj dotaz. Myslíte, že je perforace pravá. Nějak se mi nepozdává.
Registrovaný uživatel
trava - chápem to dobre tak, že máš podozrenie, že tá perforácia je "made in home"? Ja si kladiem otázku prečo by niekto ničil túto štátovku keby nemusel ?
Registrovaný uživatel
Je nakřivo a nějaké díry nejsou skrz. Trochu tady zapadl můj dotaz na fotografie perforačních strojků nebo nějaké bližší informace o nich. Teď by se možná přesnější informace o těch strojcích hodily.
Registrovaný uživatel
To, že nejsou díry skrz se mohlo stát, ale neměla by perforace NEPLATNÉ mít jiný tvar písmen , než stejné perforace u bankovek 1. emise. A proč by někdo děroval neperforovanou s. A ? Třeba z neznalosti, nebo i z důvodu zvyšení ceny. Kolikrát jste viděli tuto perforaci? Neperforvaná se sem tam vidí, ale tohle ne.
Registrovaný uživatel
já viděl pouze perforaci 4 x Neplatné, naposledy v sobotu v Trenčíně, ale 1 x neplatné zatím tuhle poprvé.
Registrovaný uživatel
vypada tak nejak zvlastne, ale na druhou stranu 1x NEPLATNE u serie A 5000/1920 jsem uz kdysi videl ... bez osobni prohlidky tezko rict. Ale nicit takhle neperf. kus by se urcite nevyplatilo, to by musel delat nejaky osel :)
Registrovaný uživatel
Mi připadá, že se pořád ukazuje ten samý kousek.
Registrovaný uživatel
Chcem sa spýtať všetkých pánov zberateľov, či nemajú náhodou v prebytkoch 500 K 1942 II. vydanie perf. Neplatné v stave 1 alebo UNC. Ďakujem. Kontakt je miciko@centrum.cz
Registrovaný uživatel
:mrgreen: Tak nějak by měla vypadat, pro ilustraci

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Snažím se kolegovi ze Slovenska ji shánět dost dlouho, ale furt nic. Tak je to na Vás.
Registrovaný uživatel
Tady v této aukci je 20K, série A, číslo 265112 UNC až na stopy po lepu. Já mám 265140 stejný případ. Jak jste na tom vy?
Jde mi jednak o rozsah sériových čísel této perforace na této bankovce, jednak o rozsah těch, které byly nalepeny do alb.
http://aukro.cz/protektorat-20-koruna-1944-neplatne-aunc-i1567752306.html
Registrovaný uživatel
Já mám s. 15 A číslo 265060 bez stop po lepu.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Tady v této aukci je 20K, série A, číslo 265112 UNC až na stopy po lepu. Já mám 265140 stejný případ. Jak jste na tom vy?
Jde mi jednak o rozsah sériových čísel této perforace na této bankovce, jednak o rozsah těch, které byly nalepeny do alb.
http://aukro.cz/protektorat-20-koruna-1944-neplatne-aunc-i1567752306.html

Zapomněl jsem na sérii: 21A.
Registrovaný uživatel
Tak začíná to být velmi zajímavé. Prošel jsem staré aukce Klima (v knihovničce, tj. 24 a výše) a našel celkem 3 kousky UNC bez lepu:
15A 265176
15A 265023
15A 265153

K tomu tráva UNC bez lepu 15A 265060.

A potom ty dvě s lepem: 21A 265112 a 21A 265140.
Registrovaný uživatel
mam 15A 265006, bez lepu
Registrovaný uživatel
Tak ja mám S 15 A 265179 - stopy po lepe :(
Registrovaný uživatel
Majkl má odomňa o 3 čísla nižšiu sériu a bez lepu. Takže je to zaujímavé.
Registrovaný uživatel
Původně jsem si myslel, že série 21A se lepily do alb a 15A ne. Ale tak jako tak, je zajímavá ta shoda 265xxx. A taky to malé rozpětí, které odpovídá sporadickému výskytu této perforace u této bankovky.

Jinak upřímně lituju, že mám odlepovanou, ale co už člověk nadělá... :(
Registrovaný uživatel
Kdybych se posunul k 50/1944 - máte někdo něco jiného než 25A 061xxx nebo 38A 112xxx nebo 38A 113xxx?
Moderátor
ještě k té 20 K / 24.1.1944
série byly 01A - 48A (tj. 01A - 24A jedna deska, 25A - 48A druhá)

balíčky s kontrolním číslem 265001 - 265200 byly jak pro 15A tak pro 21A tištěny ve stejnou chvíli => mohly se dát stranou (4x 100 ks), eventuálně mohly zůstat v zásobě u sebe. Balíčky mohly být možná odložené jen 3 (k 21A jsou doložená jen vyšší čísla nad 2651xx), ale to je jedno.

U s. 15A jest zachyceno, že minimálně jeden kus z druhého balíčku (265101 - 265200) byl nalepen v albu, byť ostatní ne, z prvního balíčku zatím žádnou "lepenou" nemáme (jako důkaz).
To samé je u s. 21A (z prvního balíčku podle uvedených čísel není známo ani jestli s lepem nebo bez lepu - nikdo neuvedl; u druhého jsou bankovky naopak JEN s lepem).

Vycházím-li ale z z toho, že někdo tyto 4 balíčky perforoval a pak se s nimi už nějak mechanicky (nikoliv systematicky) manipulovalo, takže tam už žádná logika (lepeno/nelepeno) nebude.
« Poslední úpravu provedl(a) acme2000 v 17. 4. 2011, 23:19. »
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Kdybych se posunul k 50/1944 - máte někdo něco jiného než 25A 061xxx nebo 38A 112xxx nebo 38A 113xxx?


Mám 38A 112...(neplatné) + 38A 097888 neperf.
Registrovaný uživatel
acme, asi to tak bude - každopádně se zatím zdá, že NEPLATNÉ byly perforovány 4 balíčky. Pokud si vzpomínám, u aukce 1000/1942, III. vydání NEPLATNÉ se psalo, že byl perforován jenom jeden balíček.
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
majkl napsal
Kdybych se posunul k 50/1944 - máte někdo něco jiného než 25A 061xxx nebo 38A 112xxx nebo 38A 113xxx?

Mám 38A 112...(neplatné) + 38A 097888 neperf.

Procházel jsem aukro, Klima (a 1 kus u sebe ve sbírce) a jiný rozsah čísel jsem nenašel. Mohli bychom sem výhledově umístit konkrétní čísla, protože v rámci toho rozsahu, který uvádím, je to poměrně široké rozpětí - co jsem viděl, je zase jen několik 100Ks balíčků (i když jich je více než u té dvacetikoruny)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Sběratelská perforace NEPLATNÉ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1