Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Sběratelský veletrh v Brně 2014

Vykupminci.cz
Numisargo

Sběratelský veletrh v Brně 2014

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Kdo jste byli včera a dnes na sběratelském veletrhu v Brně?
Já jsem tam potkal pouze Pavla, který mi předvedl svoje rozpracované exponáty Maďarska a mohu říct, že jako sběratele ZZ mne velmi zaujaly.
Co mne tam v nabídce zaujalo, tak přepravní společnost Gauthier Freres (série asi 10 známek), ale prodejce mi bohužel nebyl schopný říct, zda jde o novotisky nebo padělky. Měl tam tuším cenu 20Euro za 1ks, což se mi v případě padělků zdálo dost.
Jinak pravých známek se dochovalo údajně méně než 10 a viděl jsem je asi dvakrát u Feldmana.
Ještě tam měl Counani asi po 40 Eurech, ale pokud nemám jistotu, že to nejsou padělky, tak ta cena je dost vysoká.
Registrovaný uživatel
Ach jo, zas jsem na to zapomněl :D Ale vloni jsem tam na půl hodinky nakouknul ;)
Moderátor
Jak již řečeno, byl jsem tam po oba dny (+ taky ve čtvrtek) a bylo to docela slušné. Premiérově tam byl prodejce z Francie (krom výše zmiňovaného Lionela s Counani) a dokonce byla zastoupena rakouská pošta jako taková. Ti pro tuto příležitost nechali vytisknout ty jejich vlastní (v jejich terminologii personalisované) známky s námětem z pohlednice Německého domu v Brně (myslím že to je někdy kolem 1910), i šalina tam je (info pro námětáře ;)) a nápisem "Philatelietag Brünn". To přídávali zdarma k nákupu. Německý dům by sice mohl vypadat jako provokace, na druhou stranu se tím zbavili případných potíží s autorskými právy, neb i ten barák už je 70 let po smrti. :)
A premiérově dokonce přijel zájezd z Lipska (se nemůžeme dohodnout jak se obyvatelé Lipska vlastně jmenují), ale v pátek přijeli pozdě, protože potíže na dálnici. Měli drobet smůlu.
Moderátor
Byla jsem v pátek a taky u Pavla na exponátech i s ukázkama. Obědy čím dál dražší a za materiál do sbírky, jsem dala 50 kaček ;)
Registrovaný uživatel
.....Lipska (se nemůžeme dohodnout jak se obyvatelé Lipska vlastně jmenují),
......no predci Leipziger... :lol:
Moderátor
Maxmilian napsal
.....Lipska (se nemůžeme dohodnout jak se obyvatelé Lipska vlastně jmenují),
......no predci Leipziger... :lol:

Česky! Vídeňákům taky neříkáme Bécsané!! :mrgreen:
Moderátor
No obyvatelia Lipska nie sú náhodou Lipčania?
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
Lipčané nebo Lipčáci a Lipskáci či Lipskané ... :)
Někdy to je prostě sranda: Lu-čen-čané, Ašané ... :twisted:
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 21. 4. 2014, 21:02. »
Moderátor
Lipští... ;)
Moderátor
Pavel_III napsal
Lipčané nebo Lipčáci a Lipskáci či Lipskané ... :)
Někdy to je prostě sranda: Lu-čen-čané, Ašané ... :twisted:


"Já těm Čechům ukážu, zač je v Lucku perník!"

--Vlastislav, vojvoda Lučanů
;) :D
Registrovaný uživatel
no Lipicani to na tutti nebudou....
Moderátor
Wjem napsal
Lipští... ;)

A jednotlivec Lipský Lubomír? :P
Moderátor
Pavel_III napsal
Wjem napsal
Lipští... ;)

A jednotlivec Lipský Lubomír? :P



Nedělat si legraci z nejstaršího aktivního českého herce a potažmo ze ctihodných občanů věhlasného veletržního města Lipska!!!
Nebo se Lipští seberou a zplundrují tvou rodnou moravskou vísku podobným způsobem jako druhdy českou zemi Pasovští... :P
Moderátor
Pro mne již po několikáté nevhodný termín, bohužel. Ale v červnu se chystám kouknout na Slovensko na BZD.
Moderátor
Wjem napsal
Lipští... ;)


Žádní Lipští, pouze Oldřich a Lubomír Lipský jsou bratři Lipští.
Obyvatelé Lipska se nazývají Lipšťané - viz vzor město:
město - měšťan, měšťané
Brno - Brňan, Brňané
Lipsko - Lipšťan, Lipšťané

čeština je tak krásná...
Moderátor
Kucera napsal
Wjem napsal
Lipští... ;)


Žádní Lipští, pouze Oldřich a Lubomír Lipský jsou bratři Lipští.
Obyvatelé Lipska se nazývají Lipšťané - viz vzor město:
město - měšťan, měšťané
Brno - Brňan, Brňané
Lipsko - Lipšťan, Lipšťané

čeština je tak krásná...


Čeština je tak krásná, že obsahuje a povoluje přehršel synonym či tzv. pojmů obecných, čehož se naše populace začasté drží více než nejrůznějších spisovných "patvarů"... :P

Takže nejen Brno a Brňané, ale i Brňáci a Brněnští
Taktéž nejen Ústí (n. Labem) a Ústečané, ale i Ústečáci a Ústečtí
Taktéž nejen Lipno (n. Vltavou) a Lipenšťané, ale i Lipenští
Taktéž nejen Lipsko a Lipšťané, ale i Lipští
.
.
.
Taktéž nejen Pasov (Passau) a Pasovšťané, ale i Pasovští
Moderátor
Akorát ti ze Židenic só Marvani a ti z Prahe Cajzli. :D To jsou snad jediné dvě výjimky. Aspoň který znám.

Mně se stejně nejvíc líbí ti Číňani Lu-čen-čané, i když Ašané (Ašští, Ašáci) jakožto zástupci Afriky taky nejsou marní. A ani Hrdlořezané ...

A co ti z Ústí nad Orlicí? ;)

Na blbosti nás užije! :mrgreen:
Moderátor
Pavel_III napsal
Akorát ti ze Židenic só Marvani a ti z Prahe Cajzli. :D To jsou snad jediné dvě výjimky. Aspoň který znám.

Mně se stejně nejvíc líbí ti Číňani Lu-čen-čané, i když Ašané (Ašští, Ašáci) jakožto zástupci Afriky taky nejsou marní. A ani Hrdlořezané ...

A co ti z Ústí nad Orlicí? ;)

Na blbosti nás užije! :mrgreen:



Pavle, ty mi připomínáš toho "spěšnoveda" (poštmistra) a knihovtipníka Sýkoru ( v podání Jiřího Sováka) ze seriálu F.L.Věk, který také neustále vymýšlel ta různé české novotvary (nosoplena - kapesník, bručka - basa, sestromuž - švagr....) :mrgreen: :P
Moderátor
Novotvary? Naopak, třeba Lučenčané jsou velmi tradiční! My spíš oprašujeme reálné, leč nepoužívané tvary. Jako třeba "Luď!", čili rozkazovací způsob od slovesa louditi. A podle toho i smrď a tak. Nebo jestliže "nebožák" je vlastně zápor, kdo je kladný "božák"? ;) U nebožky to je jednoduchý, tam to je Božka. :P
Jednou jsme taky dělali rozbor věty "A leda hovno." všemi způsoby.
A na další si teď nevzpomenu.
Registrovaný uživatel
Chystam sa v piatok a v sobotu do Brna,koho tam stretnem...
_______________
Moderátor
Toť otázka. ;) Ale jo, podívat se možu. Podíváme, pokecáme. Ale nic nekoupíme ... sakra, voni mi něco přivezó! :shock: Tož tam tam musím, ale gde vzít a nekrást?
Registrovaný uživatel
co mi zase uniklo? :)
Moderátor
No, v pátek a v sobotu je na Výstavišťu velká burza.
Registrovaný uživatel
aha, tak to jsem fakt zasklil. mrknu na to a uvidí se
Registrovaný uživatel
koukám, že je to spíš na známky? má smysl chodit i pro nás mincaře?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o známkách » Sběratelský veletrh v Brně 2014

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1