Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » sbírka razítek

Vykupminci.cz
Numisargo

sbírka razítek

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vzhledem k materiálu, který probírám zvažuji, zda-li bych se v budoucnosti nepustil do sbírky razítek na Hradčanech.
Chci se jen ubezpečit. Ideální je razítko celé v dobré kvalitě. Ale jinak bych soudil, že postačí i pokud je razítko alespon v pulce, aby byla zřetelná pošta, případně datum.

Vkládám to do Hradčan, ta zoubkovaná 15 jsou spojené typy, nebo ne?
přiznám se, že tímto tématem jsem se dosud vubec nezabýval, i když vím jak vypadají , je to přeci jen o více znalostech.

děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Zdravím Vás,
osobne som toho názoru, že na sólo známke by malo byť minimálne 80% pečiatky (razítka). Tak k jednotlivým známkam s ohľadom na razítka pristupujem ja. Je samozrejmosťou, aby na výstrižkoch, ústrižkoch a celistvostiach boli celé, čitateľné razítka. Ak chcete začať zbierať razítka na emisii Hradčany, mali by ste si obstarať Monografie československých známok a to konkrétne diely 15, 16 I. a II. 17 I. a II. a ja osobne by som nevynechal ani diely 13. a 14. aj keď v popise sa jedná o poštové razítka do roku 1918, aj táto literatúra sa zíde.

Škoda toho prvého "výstrižku" je na ňom razítko poštovne z územia Slovenska. V poradí fruhá dvojpáska 15 hal zúbkovanej hodnoty nie je spojeným typom špirál a nie je tomu tak ani u druhej nezúbkovanej dvojpásky. Osobne by som si do zbierky na Vašom mieste zaradil iba spodnú dvojpásku s razítkom Jaroměř.

S pozdravom doddie
« Poslední úpravu provedl(a) doddie v 10. 4. 2023, 14:15. »
Registrovaný uživatel
děkuji za postřeh.
Ono to asi bude poplatné vzácnosti razítka.
Trochu mne inspirovalo, jak čtu staré filatelie s povídáním o lepších razítkách.
Monografie mám.
Ještě přemýšlím, jak vylepšit stav ústřižků, koupat ve vodě se odlepí známka, v benzínu se neodstraní nečistoty.
Zkoušel jsem narychlo ve vlažném saponátě a sušit a trochu se kvalita zlepší.

Ten dotaz na typy mne napadl, protože na první známce je otevřená spirála, na druhém uzavřená,
ale jak jsem psal, tímto jsem se nikdy nezabýval.
Moderátor
Na druhom ústrižku je na oboch známkach otvorená špirála. Známky pochádzajú z tlačovej dosky,kde 4. špirála opravovaná nebola.
Moderátor
Viď vyobrazenie:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Najskor len tak usmevne lebo pisete:
Ještě přemýšlím, jak vylepšit stav ústřižků, koupat ve vodě se odlepí známka, v benzínu se neodstraní nečistoty.
Zkoušel jsem narychlo ve vlažném saponátě a sušit a trochu se kvalita zlepší.

Kupat bolo treba na Velku noc dievcata.

Ja osobne si ponechavam vsetky dokumenty postovej historie tak ako su, ziadne zlepsovanie. Nikto a nikdy nevie co sa tam vsetko skryva.
Moj nazor na zbierku je ten, ze vsetko co sa tyka peciatok post, ktore ma zaujimaju mam v “ZBIERKE“, lebo som to zozbieral. Ulozene to mam podla abecedy a vzdy nieco objavim co som nevedel a pod.
Ina vec je ak, by som chcel ist s tym na svetlo vystavnictva. Lenze ani tu by som nic necistil, neumyval. Len vybral tie ktore si myslim, ze su podla mna najkrajsie a najlepsie. Aj s tymi vystrizkami.
Ale proti chuti ziaden disputat.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Hradčany » sbírka razítek

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1