Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » série Z

Vykupminci.cz
Numisargo

série Z

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Máte někdo představu kolik asi tady může pobíhat českých bankovek se sérií Z. Jsou to desítky, stovky, tisíce?
Registrovaný uživatel
Vôbec netuším... Ale v poslednom čase sa ich objavilo viac. Každopádne je to určite dobrá séria.
Registrovaný uživatel
Pokud se nepletu , série Z je náhradní ražba , která se tiskne za vyřazené zmetky v ražbě . Tato série se vyskytuje pouze v nominálech 50,100 a 500 Kč
a pouze za rok 1993 tištěný v Anglii . V oběhu jich určitě byly desetitisíce , ale vzhledem k ukončení platnosti bankovek vzor 1993 je šance takřka nulová , že na nějakou narazíte.
Registrovaný uživatel
Zrovna předevčírem jsem četl na stránkách p. Divíška, který je soudním znalcem v oboru numismatika, že série Z byla náhrada za série A,B,C a myslím C není z roku 1993 a na aukru jsem podle mého jednu takovou stovku viděl. Je fakt v katalogu Novotný nic takového není, ale tam asi chybí více věcí.
Registrovaný uživatel
a co 5000 sk seria A rok 2003 ? je to bezna bankovka?
Registrovaný uživatel
Pokud by jste někdo měl sérii Z 100 Kč 1993 na prodej ozvěte se.....marně sháním :'(

Jano789:
Tato bankovka je v katalogu Novotný ceněna na 5200,- Kč ( ve stavu N )
« Poslední úpravu provedl(a) Radek v 13. 10. 2007, 15:40. »
Registrovaný uživatel
Radek napsal
Jano789:
Tato bankovka je v katalogu Novotný ceněna na 5200,- Kč ( ve stavu N )

...vcera mi vypadla uplne nova z bankomatu.tak som sa radsej opytal ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » série Z

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1