Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Skrblíkov » Seznam známek ČSR I s Ladurnerovou průsvitkou

Vykupminci.cz
Numisargo

Seznam známek ČSR I s Ladurnerovou průsvitkou

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pof č.l tl.O,O65,VPRP 1 H Hradčany.Razítkovaná.
Stříhaná.
Registrovaný uživatel
Pof.č.2 3H červenofialová,Stříhaná,T.l.0,065.VPRP
Registrovaný uživatel
Stříhané:
Pof 3a 5 H Světle zelená,razítkovaná,HLP Tl.O,o65 razítkovaná
Pof 3b 5H Trávově zelená,silný tisk,HLP,Tl.0,055,razítkovaná
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 22. 12. 2008, 14:14. »
Registrovaný uživatel
Stříhaná:
Pof 4a II typ spirály,I příčka,++ redukce,přerušený pravý závit,modrozelená,Tl,O,O55,SPRP
Registrovaný uživatel
Stříhaná:
Pof.5a červená,Tl.O,O55,SPRP,přerušená linka pod K veslově Slovenská,slitý tisk.
Pof.5a červená,Tl.O,O55,HLP,přerušená linka pod K.normální tisk.
Pof.5b ohnivě červená,Tl.O,o65,VPRP,přerušená linka pod K,slitý tisk
Registrovaný uživatel
Stříhaná Pof 6,zelená,Tl.O,O50,VPRP,-- redukce,l rámeček,nepřerušený pravý závit
Tl.0,055,SPRP,-- redukce,I rámeček,nepřerušený pravý závit,zkoušená Gilbert
« Poslední úpravu provedl(a) skrblik v 22. 12. 2008, 14:32. »
Registrovaný uživatel
Zatím končím.Je to na moc dlouho.Seznam zahrnuje Hradčany stříhané a zoubkované,Holubice od Bendy novinové,TGM neotypie,Hospodářství a věda,Doplatní Hospodářství a věda,Hrady,Jubilejní 1928,Zborov,OR,Doplatní Ornament od Muchy,Ornament od Vlčka,Dohromady je toho cca 92 ks.Viděl Milota,Materna,Captain,Fiala,Fridrich,Ondráček,Heinstein,Larsen,Brandt,Dvořák
Registrovaný uživatel
Před 14 dny kompletní sbírku Ladurnerů na ČSR I fotil pan Materna.K vidění jak přední,tak zadní strany známek budou na www.sbírky.wbs.cz v kolonce Filatelie Skrblík.Ladurne na 500 H Hradčany je zařazen do kolekce vzorník barev 500 H.Je to jediná známka,kterou jsem dal pro velmi velkou vzácnost do hawidky.Tato známka bude 13.6.nascenována panem Kmeczem a odeslána na adresu infofila@infofila.cz.Pak jí prosím Zdenku dej sem do této kapitoly.Děkuji za pochopení.Jinak netrpělivcům oznamuji,že já jsem to nechal vyfotit panem Maternou.Ten to předal svému synovi,který připavuje ty webovky a já to již dál ovlivnit nemohu,nejsem jeho zaměstnavatel.Je to jeho koníček a dělá to ve svém osobním volnu.
Registrovaný uživatel
Ladurner Doplatní známky od Vlčka
10Kč modrá Pof DL 65
Registrovaný uživatel
Novinové známky Sokol v letu
Jeden z ladurnerů je ukázán bv Monografii československých známek číslo 2.
U mne ve sbírce se mi po 10 letech hledání povedl objevit ladurner na 20 H modré.Zatím první známý kus na světě.Katalogové číslo NV 5.
Registrovaný uživatel
Novinové známky Holubice v letu od Bendy.U této série ladurnerova průsvitka doposud nebyla publikována.U mne ve sbírce se
objevila po výměně s Ivanem z Aše,nepřeje se být jmenován,kvůli rozvodovému řízení s jeho ženou.za kartičky našich operátorů v nominální hodnotě přes 45 tisíc kč.Vyskytl se u hodnoty 7 h oranžová katalogové číslo Pof NV 16.Tento ladurner navíc byl i před 5 lety odcizen a pak navrácen.Soudní znalec mu vůbec nevěnoval pozornost.Známka je nafocená Ivanem a čekám jen na jejím zveřejnění na webu.Budu ji opět později svcenovat v citlivosti 21600 dpi.Zapište si to do Merkura 2002 jako doplněk k výrobním vadám papíru.
Registrovaný uživatel
Jubilejní 1928
U této série ladurnerova průsvitka doposud nebyla známa.U mne ve sbírce se objevila po výměně známek s Martinem Heinsteinem ze Studánky u Aše za výstřižky FJI a výstřižky na Maďarských psaníčkách a Turulovi.Výstřižky jsem náhodou sehnal od pana Kufčáka z Aše na separaci tříděného odpadu za 1 lt Rumu.
U mne ve sbírce se vyskytuje u hodnoty 1 Kč Katalogové číslo Pof 237 zoubkování A.
Známka je opět nafocena panem Ivanem,též byla kdysi odcizená a přehlédnutá soudním znalcem.
Opět se připravuje její scen v citlivosti 21600 dpi.
Registrovaný uživatel
Ladurnerova průsvitka u série Hrady ,krajiny, města
Katalogy ani monografie Československých známek tuto výrobní vadu papíru u této série doposud neznal.V roce 2002 jsem její nález hlásil panu Klimovi do Brna.Ve sbírce ji mám doloženo ve 2 ks.Jeden kus byl získánod pana Findži z Aše za spojené typy 400 H HaV na SPRP papíru a černém přetisku na Letecké Hospodářství a věda L6 ZT 250/400 h.
Druhý kus jsem pak získal od pana Ivana za kartičky zahraničních operátorů působících na našem území v nominální hodnotě přes 5000 kč.
Ladurner se vyskytuje zatím u hodnoty 2,5 Kč Praha katalogové číslo Pof 223.Též i tento ladurner byl kdysi odcizen.Nyní jsou oba kusy opět v mém držení.Jsou vyfoceny panem Ivanem,jejich existenci může potrvdit kromě něho i pan Milota z Kynšperka nad Ohří.Opět se připravuje jejich scen v citlivosti 21600 dpi.
Registrovaný uživatel
U zoubkovaných Hradčan se mi povedlo postupně nakoupit z výběrů na výměnné schůzce v Chebu ladurnery na 15 H červenooranžové v Řz 13 3/4 katalogový záznam Pof 7aC,20 H modrozelené v Řz 11 1/2 katalogové číslo 8D,25 h fialové v zoubkování Hz 11 3/4 katalogové číslo 11 B a naposledy u 30 H červenofialové v Hz 11 3/4 katalogové číslo 13 B.Od Ivana jsem pak získal i tento ladurner navíc u 30 H červenofialové i ve 2 pásce za kartičky našich operátorů v nominální hodnotě kolem 35 tisíc kč.Všechny známky byly kdysi odcizeny,pak navráceny díky panu Karvajovi z Aše za lahve s lisovanými nápisy.
Všechny známky jsou opět v mém držení a pan Ivan je nafotil.Připravuje se též jejich scen.Musím bohužel končit.
Registrovaný uživatel
Známky TGM tištěné neotypií.
Nevím proč,ale tyto známky jsou mi od roku 1998stále zcizovány.Něco se mi vrátilo zpět,mnoho dalších kusů jsem po stovkách kusů dokoupil zpět,protože tato série má mnoho zajímavostí.Jednou z nich jsou i zatím neznámé výskyty Ladurnerovy průsvitky.
U hodnoty 40 H se mi vyskytly u Hz 13 3/4:13 1/2
průsvitka 1 normální papír kat Pof 187A x Wz1
průsvitka 3 pergamenový papír Pof 187Ay Wz3

Řz 13 3/4
průsvitka 3 kat Pof 187B x Wz3

U hodnoty 50H v zoubkování hřebenovém Hz 13 3/4:13 1/2
průsvitka 2 normální papír kat Pof 188Ax Wz 2
průsvitka 3 normální papír kat Pof 188Ax Wz 3

U hodnoty 60 H v zoubkování hřebenovém Hz 13 3/4:13 1/2
průsvitka 1 normální papír kat Pof 189 Ax Wz1
průsvitka 3 normální papír Kat Pof 189 Ax Wz3 a) fialová
b) tmavě fialová
c)světle fialová
v zoubkování řádkovém Řz 13 3/4
průsvitka 2 normální papír kat Pof 189Bx Wz2
průsvitka 3 normální papír kat Pof 189Bx Wz3

Známky jsou v mém vlastnictí.viděl Materna,Milota,Heinstein.Ivan to nafotil a jeho syn to umisťuje na www. Tyto známky byly před 5 lety odcizeny a pak dobrovolně navráceny zesnulým Holečkem orgánům Policie ČR.Přivolaný soudní znalic jim opět nevěnoval žádnou pozornost,protože tuto odchylku u nich nepředpokládal.Tak vypadá práce soudních znalců z oboru filatelie při řešení krádeží známek a jejich navrácení pro určení škody.Práci si zjednoduší.Vezmou počet známek,vynásobí nejmenší katalogovou cenou a napíší odhadní cenu.
« Poslední úpravu provedl(a) Skrblik2 v 3. 11. 2009, 10:09. »
Registrovaný uživatel
Ladurnerova průsvitka u série Malý státní znak.
ani u této série ladurnerova průsvitka v odborné literatuře nebyla doposud popsána.Přesto se vyskytuje.Exempláře zde popsané byly získány z výběrů od předsedy klubu Filatelistů ve Vejprtech za cca 8000 ks německých korespondenčních lístků
získaných od Martina Heinsteina a z třídičky odpadu v Aši.Ladurnerova průsvitka se v nich vyskytla u známek 10 H Kat Pof 249,v počtu 2 ks,u hodnoty 20H v počtu 2 kusů kat Pof 250,u hodnoty 30H ve dvojpásce kat Pof 252 a u hodnoty 40 h II typ v počtu 1 ks kat Pof 253.I tyto ladurnery byly před 5 lety,přehlédnutz soudním znalcem a já je až zcela náhodou před 2 letz objevil,když jsem vyhledával známky pro publikaci známky ocelotisku 6 tarifního období.Pak mi vzkradli za 33 milionů Kč,ale naštěstí albu s ladurnery nevěnovali pachatelé pozornost.Známky jsou tudíž v mém vlastnictví,jsou nafoceny Ivanem,viděl je i Milota. Už dávno měly být na internetu,ale Ivanovo synovi se rozpadl operační systém na PC,takže měl úplně jiné starosti než se nám věnovat.teď se připravuje jejicj scenování.včera jsem přinesl nějaký kabel,co jsem myslel,že bude mezi monitor a PC,ale bohuželto on nebyl.Tak holt dneska donesu jiný monitor ke tchýni od Fíka.Kluci opravdu se nenudím.Krásně jsem u toho včera zmokl.Včera tu v Hranicích a v Aši opravdu velmi krásně pršelo.Navíc se včera z Německa vrátil mladej Fík,tak jsem s ním řešil náhradu za můj jím zničený scaner.Tak jsem to s ním uhrál na 16 GB Flešku.To by umožnilo to u mne nascenovat a pak to kdekoliv pustit do internetu.
Registrovaný uživatel
Ladurnerova průsvitka u série Svatý Václav
U této série též doposud nebyla ladurnerova průsvitka doposud popsána.U mne ve sbírce se vyskytuje u známek 60 H Pof 244 šedomodrá a 3 Kč Pof 246 a hnědá a 246 b červenohnědá.Exempláře byly získány od Fíka v balíčcích po 100 ks těchto známek výměnou za pivní a limonádové lahve s lisovanými nápisy a fotografie s náměty měst,zejména Aš a Hranice.Známky jsou v mém držení,bzly též Ivanem nafoceny,jen čekám,kdy se objeví na našich webových stránkách.Připravuje se jejich nascenování.
Registrovaný uživatel
Známky s ladurnerovou průsvitkou u známek s obrazem TGM.
I tyto série mají své velmi vzácné zástupce s ladurnerovou průsvitkou.Byly i kdysi opět odcizeny,pak navráceny zesnulým Holečkem.Jejich získání bylo velmi obtížné,protože to byly po Hradčanech a Novinových známkách s obrazem Sokola v letu první kusy,kdy jsme s ivanem u něho ve sbírce tyto odchylky našli.Stálo mi to tenkrát 300 ks telefonních kartiček s námětem bitvy u Dangverku.(Prodávaly s v roce 1998 za 120 až 130 Kč za kus)Já měl v té době ale TK kolem 7000 ks,takže to nebyl pro mne problém.Ivan mi tenkrát pustil dvoupásku 50 H TGM II typ s ladurnerem Pof 206 a 1 Kč TGM s ladurnerem Pof 208.Tyto známky odcizeny nikdy nebyly,ale přesto jsem s nimi zažil jednu velmi zajímavou příhodu.Narazil jsem též na sběratele známek z Aše,jmenuje se Tomana Tonda.Chodí o berlích.A ten měl nějaké přebytky starého USA.Já ho potřeboval do kšeftu s Fíkem a ten zase do kšeftu s Jirkou Laučíkem z Aše.Tak jsme se dohodli,že mu donesu své obálky prvního dne od roku 1949 do roku 1978.A navíc že mu ukážu svou sbírku TGM.Tak jsem vzal krabičku s TGM a odnesl jí k němu.tonda si to prohlédl,říká,to je velmi slušný,jak si hraješ s barvama,průsvitkama,výrobníma vadama a druhy papíru na TGM.Navíc jsem mu ukazoval i první známý kus Pof 203 s průsvitkou P8 v raženém stavu.Odcházím a milou krabičku jsem ve své roztržitosti zapomenul u něho na schodech před dveřma.Naštěstí bydlí až v horních patrech paneláku,tak to nikdo nevzal.Ráno to Tonda našel a pak jsme se 14 dnů domlouvali,kdy mi to předá.Já mu pak z vděčnosti nasbíral plný 5 kg koš křemenáčů a kovářů a měl jsem je opět doma.Holt za blbost se platí.
Známky jsou nafoceny,připravuje se opět jejich scen v citlivosti 21600 dpi.
Registrovaný uživatel
další zástupcem známek s obrazem TGM s Ladurnerovou průsvitkou je 1 Kč červená bez průsvitky bez pruhů v lepu VII tzp kresby kat číslo Pof203 VII x.vyskytuje se u mne ve sbírce v raženém stavu.Získána byla zcela náhodou z balíčku známek 7 tzpu od Martina Heinsteina ze Studánky.Známka je opět nafocená,připravuje se její scen.I pro ní platí předcházející příhoda.
Registrovaný uživatel
známky s Ladurnerovou průsvitkou u série 85 narozeniny TGM
Ani u této známky nebyla ladurnerova průsvitka v odborné literatuře doposud popsána.U mne ve sbírce se vyskytla u známky 1 Kč červeně fialová kat číslo Pof 286a.Její původ pochází odněkud od Olomouce ze sbírek Ivanova dědečka.Dělal prý ředitele Gymnázia v Olomouci.I když Ivana znám přes 13 let,zatím jsem neviděl komplet jeho sbírku známek,co zdědil po svém dědečkovi.Jsou tam opravdu velmi krásné věci a to je jeden z nich.Získáno za cca 850 ks TK orangutanů a 1200 ks zeber.
Známka je Ivanem nafocena,připravuje se i její scen.Již v roce 2002 jsem hlásil její existenci Klimovi do Brna.
Registrovaný uživatel
Poslední výskyt ladurnerovy průsvitky?
Tento popsaný exemplář má katalogové číslo pof 318 a jedná se o známku 50H zelená Zborov.Byla vydána 15.6.1937.
U žádné známky později vydané se mi již nepovedlo ladurnerovu průsvitku doposud nalézt,i když i v tomto období bylo tištěno poměrně dost známek s vysokými náklady.Tím se nám výskyt ladurnerovy průsvitky z prosince 1918 postupně přesunul až na rok 1937.Známka je opět vyfocená Ivanem,připravuje se její scen.Tato známka byla též kdysi odcizena Sivákem,Rostášem ,Holečkem a Dunkou a pak 14 dní před svou smrtí navrácena Policii ČR zesnulým Holečkem.Její původ je opět datován do Olomouce do sbírky Ivanova dědečka.Stála mi tenkrát veškeré dubly 150 jednotkových telefonních karet.
Registrovaný uživatel
Zdravim,mam spostu Československych znamek+ z 2.svetove valky..a pak ruzne Maďarske. VIETNAMSKE ,Ruske..pak z olympijskych her annevim kam zaradit ...jsou vetsich rozmeru a objevuji se na nich nahe zeny..potrebovala bych poradit v hodnotach techto znamek..rada prodam komu by se hodilo) dekuji odpovedi.
Moderátor
Veronika opawa napsal
Zdravim,mam spostu Československych znamek+ z 2.svetove valky..a pak ruzne Maďarske. VIETNAMSKE ,Ruske..pak z olympijskych her annevim kam zaradit ...jsou vetsich rozmeru a objevuji se na nich nahe zeny..potrebovala bych poradit v hodnotach techto znamek..rada prodam komu by se hodilo) dekuji odpovedi.


1. Čo to má spoločné s Ladurnerovou priesvitkou?
2. Predpokladám, že sa jedná o balíčkový materiál z 70-80 rokov, čo predával Pofis (dedukujem z tých "nahých žien", čo predpokladám, že sú obrazy, maľby atď). Cena minimálna. Darovať deťom
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Spolecneho asi nic..a nevim kdo co predal..jen vim ze jsou napr ty ceskoslovenske jsou potistene napr z v roce 1933
Registrovaný uživatel
Nevim jak popsat to co vlastnim..nevyznam se tudiz nevim jak je zapisovat aby se nekdo orientoval..ty ceskoslovenske jsou povetsinou s podobiznou..napr. ..TGM,Husak,Zapotocky..potom z 2 svetove..podobizny adolfa hitlera, z Orlici starou i novou..je tam Reich, potom DDR

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Skrblíkov » Seznam známek ČSR I s Ladurnerovou průsvitkou

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1