Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Shání se mecenáš.

Vykupminci.cz
Numisargo

Shání se mecenáš.

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

shání se mecenáš, který by se pověnoval ak. malíři a grafikovi Přemyslu Pitříkovi. O co méně výstav doposud proběhlo o to jsou snad díla více zdařilá. Já se k jednomu dostal a přidávám jeho foto. Dílo je vytvořeno ve věku autora, kdy mu bylo pouhých 23 let a již v té době získával ocenění na výstavách. Více se o autorovi dozvíte na internetu za použití google.
Pokud by někoho toto zaujalo, je možné se spojit s paní Ing. Chládkovou z webu iumeni.cz, která pana ak. mal. Pitříka zná osobně.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Reltek

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ja osobne by som toto dielo na stenu určite nevešal. Sála z neho pochmúrna nálada, a to doma by som nechcel.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Strašidelné....................ten mecenaš by musel být na hlavu !!!!
Registrovaný uživatel
smith napsal
Ja osobne by som toto dielo na stenu určite nevešal. Sála z neho pochmúrna nálada, a to doma by som nechcel.


Děkuji.
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
Strašidelné....................ten mecenaš by musel být na hlavu !!!!


Určitě na internetu naleznete zdařilejší díla. Taky jsem si říkal, že právě tento obraz je spíše pro někoho komu se více líbí černá. U nás se však obraz líbí. Z fotografie jsem měl obdobný pocit. Ve skutečnosti tento obraz působí velmi důstojně.
Registrovaný uživatel
Wjem, mohl bych Vás poprosit o smazání tohoto příspěvku, dotazu. Děkuji
Registrovaný uživatel
Reltek napsal
Wjem, mohl bych Vás poprosit o smazání tohoto příspěvku, dotazu. Děkuji


jestli se k tomu smím vyjádřit-
proč chcete příspěvek smazat?
Jestli se jeho díla někomu nelíbí, je to jeho názor,
faktem je, že nemají všichni stejnou optiku, ale jsou tu posílané daleko horší obrazy a nikdo je nemaže.
Možná volba tohoto motivu nebyla možná nejšťastnější, protože jsou od něj k vidění daleko pozitivnější, vselejší nebo snad optimistčtěji vypadající obrazy, než ten co jste poslal.
f.
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Reltek napsal
Wjem, mohl bych Vás poprosit o smazání tohoto příspěvku, dotazu. Děkuji


jestli se k tomu smím vyjádřit-
proč chcete příspěvek smazat?
Jestli se jeho díla někomu nelíbí, je to jeho názor,
faktem je, že nemají všichni stejnou optiku, ale jsou tu posílané daleko horší obrazy a nikdo je nemaže.
Možná volba tohoto motivu nebyla možná nejšťastnější, protože jsou od něj k vidění daleko pozitivnější, vselejší nebo snad optimistčtěji vypadající obrazy, než ten co jste poslal.
f.


O mazání jsem požádal proto, že jsem se něco doslech, nikoho se neptal a rovnou to sem vpálil mezi sběratele. Nechám tedy na posouzení správce.

Obraz který jsem vložil vlastním, proto jsem jej použil. Jinak na díla pana malíře je možné se podívat v jeho webové galerii, která je dostupná na odkaze.

http://art.salixus.cz/pitrik/galerie-autora/?piece_y=2005-2001

Každý tak může posoudit sám.
Registrovaný uživatel
Jak tak koukám na ostatní díla, tento obraz je ještě tak nejlepší :roll:
Možná že pan malíř malovat umí ale tají to. ;)
Registrovaný uživatel
Vždyť přece není Apríl, tak o co tady jde? Jaký akademický malíř a k čemu mecenáš? Reltek, nejste náhodou mimozemšťan, že tady lobujete za trapného mazala, nebo si děláte z lidí jen prču? Vždyť je to s prominutím nějaký pitomec a klidně mu to řekněte.
Registrovaný uživatel
A k čemu tenhle dědula potřebuje mecenáše??? Tady něco nehraje. Malovat evidentně neumí.

https://www.iumeni.cz/seznam-umelcu-galerii-skol-aukcnich-sini/umelci/pitrik-premysl-u00003/
Registrovaný uživatel
Malovat umí,jen ta jeho prezentace je bohužel tristní :|
Registrovaný uživatel
ramires napsal
Malovat umí,jen ta jeho prezentace je bohužel tristní :|


Děkuji za Váš názor, tak nějak to myslím i je.
Registrovaný uživatel
Jenom si dovolím poznamenat. Pokud mi někdo ukáže veselou malbu kostelních věží z obce, kde v té době bylo myslím téměř nulové osvětlení. Tak mu asi pogratuluji k práci na úrovni dnešních fotošopů. Předpokládám, že byste si domů nepověsili, tedy někteří podle toho co čtu (ze strachu) ani obraz Výkřik, protože by Vám to určitě nedělalo dobře.
Registrovaný uživatel
Mne by nevadilo keby mi vrieskal v byte... :D
-s-
Registrovaný uživatel
Kdyby pan Mazal uměl malovat, nesháněl by se pro něj v jeho 57 letech mecenáš - ochránce, podporovatel. Shánění onoho "mecenáše" v souvislosti s jeho dostupně prezentovanou formou dosavadní "malby" asi úzce souvisí. Když se na jeho "díla" podívám, napadne mě otázka: šňupe, nebo jen kouří? Třeba je to takový malířský Jiří Dienstbier mladší - nepochopený velikán, hýřící nápady o které nikdo nestojí.
Registrovaný uživatel
stani napsal
Mne by nevadilo keby mi vrieskal v byte... :D
-s-


Tak jsem se po ránu pořádně zasmál, dík :D :D
Moderátor
Ale, tak některé jeho dílka jsou docela v pohodě. Ovšem, problém je v tom, že podobně tvoří desítky ne-li stovky současníků, amatérů i akademiků.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Ale, tak některé jeho dílka jsou docela v pohodě. Ovšem, problém je v tom, že podobně tvoří desítky ne-li stovky současníků, amatérů i akademiků.


Rozumím vašemu názoru. Dle mého mínění však jeho obrazy udělají "parádu" (budou působit) i za 30 let a současně pokud se podíváte po cenách jsou jeho díla značně podhodnocena.
Registrovaný uživatel
ok, tak jsem si to trochu progooglil. Pan malíř je v současnosti vážně nemocný a má finanční potíže. Musel se vystěhovat z ateliéru a maluje na překližky ze skříní, jelikož nemá na plátno. Pokud toto má být důvodem hledání mecenáše, tak to beru. Ale rozhodně se mi nelíbí způsob, jakým je to zde prezentováno. Jeho dílo je silně průměrné, a pokud se jeho "lepší" věci (u těch ostatních jsem poznal o co jde až podle názvu) nedokáží prodat ani za 3000,-

http://www.acb.cz/Pitrik-Premysl-Zarlivost-48431

pak je asi opravdu nutné si nalít čistého vína a zapomenout na to, že by tato tvorba mohla oslovit někoho i za 30 let. Umělec má oslovovat ještě za svého života. A to jakýmkoliv způsobem. V opačném případě by se měl věnovat něčemu jinému a nebo si malovat jen pro své vlastní potěšení.
Moderátor
Reltek napsal
Wjem napsal
Ale, tak některé jeho dílka jsou docela v pohodě. Ovšem, problém je v tom, že podobně tvoří desítky ne-li stovky současníků, amatérů i akademiků.


Rozumím vašemu názoru. Dle mého mínění však jeho obrazy udělají "parádu" (budou působit) i za 30 let a současně pokud se podíváte po cenách jsou jeho díla značně podhodnocena.


S tím tajným či okázalým pocitem, respektive představou, že jejich díla budou nadčasová, vstupuje do výtvarného rangu většina malířů a grafiků...
Současné ceny dotyčného malíře nejspíše reflektují situaci na trhu, neboli obrovskou konkurenci ze strany akademiků i amatérů, kteří tvoří bajvoko podobným stylem.
Registrovaný uživatel
Přemysl Pitřík patří mezi současnou špičku výtvarného umění.. Ty vaše přiblblé komentáře jsou k pláči..Když něčemu nerozumíte na nekritizujte..!!!
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Ale, tak některé jeho dílka jsou docela v pohodě. Ovšem, problém je v tom, že podobně tvoří desítky ne-li stovky současníků, amatérů i akademiků.


Souhlas, spíše tisíce, styl, který si nikdo nezapamatuje, galerii jsem si prohlédl a radosti jsem si odnesl poskrovnu. Bohužel je zde spousta malířů, kteří mají daleko osobitější styl a výraz a skoro nikdo je u nás nezná.... :?

http://www.picassomio.com/search.html?query=hinais&type=artwork
Registrovaný uživatel
Tož eště tak kádrovat obrazy na veselé, poloveselé ,smutné . Tak toby nám tady scházelo .
filomena napsal
Reltek napsal
Wjem, mohl bych Vás poprosit o smazání tohoto příspěvku, dotazu. Děkuji


jestli se k tomu smím vyjádřit-
proč chcete příspěvek smazat?
Jestli se jeho díla někomu nelíbí, je to jeho názor,
faktem je, že nemají všichni stejnou optiku, ale jsou tu posílané daleko horší obrazy a nikdo je nemaže.
Možná volba tohoto motivu nebyla možná nejšťastnější, protože jsou od něj k vidění daleko pozitivnější, vselejší nebo snad optimistčtěji vypadající obrazy, než ten co jste poslal.
f.
Registrovaný uživatel
Aj , v bídě maluje na překližky od skříní . To není malíř , to je básník !!!
floodland napsal
ok, tak jsem si to trochu progooglil. Pan malíř je v současnosti vážně nemocný a má finanční potíže. Musel se vystěhovat z ateliéru a maluje na překližky ze skříní, jelikož nemá na plátno. Pokud toto má být důvodem hledání mecenáše, tak to beru. Ale rozhodně se mi nelíbí způsob, jakým je to zde prezentováno. Jeho dílo je silně průměrné, a pokud se jeho "lepší" věci (u těch ostatních jsem poznal o co jde až podle názvu) nedokáží prodat ani za 3000,-

http://www.acb.cz/Pitrik-Premysl-Zarlivost-48431

pak je asi opravdu nutné si nalít čistého vína a zapomenout na to, že by tato tvorba mohla oslovit někoho i za 30 let. Umělec má oslovovat ještě za svého života. A to jakýmkoliv způsobem. V opačném případě by se měl věnovat něčemu jinému a nebo si malovat jen pro své vlastní potěšení.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Shání se mecenáš.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1