Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Signatura - dotaz

Vykupminci.cz
Numisargo

Signatura - dotaz

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
:) :) :) tak dobrá, čílu neukážu :)
Registrovaný uživatel
A jaký motiv od Číly máte ?
jsem jen zvědavá
Registrovaný uživatel
Mně se víc spíše líbí původní rámy než úplně nové.
Registrovaný uživatel
Obecně mám dva hlavní směry zájmu a to orient ( hlavně figurální ) a moře, sekundárně nějakou krajinomalbu ( a figurální neorientální ) , co se týče Číly pak se s ohledem na řečené zajímám o jeho dnes "druhořadou" tvobu ( pokud za hlavní považujeme lesnické motivy, tetřevy, pytláky, zajíce atd. ) a to z jeho "balkánského" období, vlastním figurální malbu albánského dělníka, v podobném duchu mám i jednoho Tužinského, co se týče mořských motivů, pak mám nějaké Hospergery, ( asi ) falešnýho Knupfera, Freye a nějaký starý ( po židech co ho dali babičce, své kamarádce, když byly deportováni ) velký, ale nesignovaný lodě.
Registrovaný uživatel
Procha1 napsal
Mně se víc spíše líbí původní rámy než úplně nové.

Mě u obrazů co mají hodnotu ( myšleno i finanční ) taky, třeba Čílu bych do novýho rámu nedal nikdy, ale holt na obrazy co mají cenu pár stokorun ( v lepším případě ) hledat vyhovující starý rám xkrát dražší než je samotný obraz nebudu, to mi přijde marnotratnost.
Registrovaný uživatel
Další kousek pro chytré hlavičky, monogram MR podle mě, připomíná to někomu něco? Reálná cena?
Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
;) Monogramisté jsou ,,zločinci"jak ty mi jdou na nervy ;)
Registrovaný uživatel
jaran napsal
;) Monogramisté jsou ,,zločinci"jak ty mi jdou na nervy ;)

Musíš si obrazy vybírat podle toho jak se ti líbí a ne podle jména ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
jaran napsal
;) Monogramisté jsou ,,zločinci"jak ty mi jdou na nervy ;)

Musíš si obrazy vybírat podle toho jak se ti líbí a ne podle jména ;)

Jasně,to je základ ale já chci vědět vždycky malíře.
Registrovaný uživatel
Souhlasím s oběma, na jednu stranu mě monogramy občas pěkně štvou, na druhou se samozřejmě snažím primárně kupovat to co se mi líbí, tohle je u mě tak akorát na hraně, znalost autora by to mohla převážit, že to koupím, cena je hodně příznivá.
Registrovaný uživatel
Tak jsem si dnes udělal po dni blbci radost a vydražil toto, jenom prosím potvrzení, myslím, že jde o Pospíšil Boža 34, tedy ranné dílo Bohumila Pospíšila, souhlas?
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já znám od Boži Pospíšila tento podpis

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jo to já taky, jen jsem si říkal,že tohle je už "vypsaný" rukopis a ve dvaceti to mohlo být jinak, spíš jde o to co tam na tom mém lze přečíst.
Registrovaný uživatel
Tak opět jeden kousek pro názory, děkuji moc.
Já to nedal vůbec ani ten rok 1945?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Beránek ? možná O. ?
Registrovaný uživatel
Já fakt nevím a žádného Beránka s takovouto "vykreslenou" signaturou jsem kolem těch let 1925, nebo 1945 co by to mohlo být nedohledal.
Registrovaný uživatel
Oproti tomuto, co jsem dnes také získal jako "signatura nečitelná", tam je to myslím jasné, jak signatura tak styl malby.
Jaroslav Sodomka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, taky nemohu určit autora, snad to někdo pozná. Děkuji. Koukal

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mac 40, bych četla,
ale vy asi taky...
Registrovaný uživatel
No signaturou asi ne, ale stylem malby se to dost podobá na Antonína Marka Machourka, ale ruku do ohně bych za to nedal, to ne.
Třeba zde:
https://www.galerieplatyz.cz/aukce/detail/antonin-marek-machourek-zvestovani-7271
https://www.artplus.cz/cs/autor/369-machourek-antonin-marek
Registrovaný uživatel
Děkuji, zatím filomeně a ganmikimu. Snad máte oba pravdu MAC jsou první 3 písmenaz Machourek. Uvidíme co se z tohu vyklube....... Díky Koukal
Registrovaný uživatel
Tak zpět k mému poslednímu dotazu ( zlatý strom ), moji přátelé z východu jméno čtou jako Volotok, čili rus, ukrajinec apod., znáte někoho takového?
Registrovaný uživatel
Též se přidávám s žádostí o identifikace malíře. Nevím kdy a kde byl obraz zakoupen.

Signatura: Urban
Velikost: 39cm x 56cm

Podařilo se mi dohledat obraz (https://www.prodej-obrazy.eu/p/786/barevne-seriky-urban) se shodnou signaturou, leč bez upřesnění o kterého Urbana jde.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jediný Urban z těch co znám by mi do toho seděl Franz Urban, ale spíš stylem malby, signaturu jsem viděl trošku jinou, Bohumil Stanislav, Jan, Martin ani Vladislav mi na to nesedí vůbec. Co na to zázračná filomena?
Registrovaný uživatel
ganmiki napsal
Jediný Urban z těch co znám by mi do toho seděl Franz Urban, ale spíš stylem malby, signaturu jsem viděl trošku jinou, Bohumil Stanislav, Jan, Martin ani Vladislav mi na to nesedí vůbec. Co na to zázračná filomena?

Tady je to asi jedno který Urban to je....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Signatura - dotaz

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1