Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Skladování a čištění mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
To Dracek, ja mam doposud jeden podobny vetsi upraveny box z kdysi vyrabeneho kufriku na diapozitivy
Registrovaný uživatel
Kučera: díky, o těch kapsičkách budu uvažovat, kde je v Praze nakupuješ?
Slovfila či jinde? - nepředpokládám objednání z Německa...

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Objednal jsem je ve Slovfile, skladem je nemeli, dodali je za cca 14 dni.
Registrovaný uživatel
Děkuji za informace.

Registrovaný uživatel
Pokud by jste to někdo objednával, nechcete toho vzít víc?
Měl bych zájem o box i o ty nové kapsičky a můžeme se podělit o poštovné.
nebo zvažuji zda to nekoupit na Numismatě 3./4. března 2012 osobně na jejich stánku(tolik to na druhou stranu asi zase nespěchá).

Registrovaný uživatel
To Kucera: konečně nějaké kapsičky, které vypadají jakž takž bezpečně (inertně). Stejně ale radši zůstanu u uložení v NOVA zásuvkách a kufřících Safe ... - to se osvědčilo už několik let ;-)
Registrovaný uživatel
Kucera: diky za tip, velmi sikovne...
Registrovaný uživatel
Dracek: Taky na to nijak nespěchám, tak se mnou můžeš počítat.
Možná, že by jste se mohl stát obchodním zástupcem těchto firem, nebo brát od nich nějaký rabat. Docela jste podchytil dost potencionálních zájemců.
Registrovaný uživatel
Ten box mají tady:
http://www.numismatika-ostrava.cz/cz/detail/212/12340-dreveny-box-na-ramecky-50-ks-50x50-mm.html
To Kucera.
Možná, že by jste se mohl stát obchodním zástupcem těchto firem, nebo brát od nich nějaký rabat. Docela jste podchytil dost potencionálních zájemců.

asi to myslíte jako vtip že?
nevím jestli 2-3 potencionální kupci kteří si koupí řádově max 1000-2000ks kapsiček by mě donutilo zřizovat obchodní zastoupení, ale nemohu mluvit za Kuceru..
Moderátor
Vypada to dobre, skoda tech rozmeru (mam mince v dvojkapsickach vnejsich rozmeru cca 57x58 mm od Antium Aurum (BTW podle tvrdosti mene mekcene a tedy kvalitnejsi nez ty drazsi od Aurey) - aby drzely v okenkach plata. Bohuzel ten system je na prenos prostorove narocnejsi (do kufriku se mi vejde jen 11 plat o 15 mincich). Takze nejaky dobre prenosny box s vetsimi prihradkami by nebyl spatny napad.
Registrovaný uživatel
Jěště jsem přemýšlel o té dřevěné krabičce na rámečky(která fakt vypadá nádherně), ale třeba do třezoru zabere mnoho místa a vejde se tam jen 50 mincí! Používám již asi 10 let alba pro 60 rámečků, velikost alba je cca 130x180mm a plné je tlusté cca 30-35mm.
Takže do objemu co zabírá krabička 140x145x75mm dostanu minimálně dvě albíčka se 120 mincemi, jsou přehledné a dobře se s nimi pracuje i přenášejí. :)
To jen taková moje úvaha, ale do těch kapsiček co psal Kučera asi půjdu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Registrovaný uživatel
To Kucera: ještě jsem si uvědomil - není problém s dvoutolary ? ;-)
Moderátor
To Dracek - samozrejme naroky na prostor jsou vetsi nez u alba, ale hlavne rozhoduje jake mince potrebujeme ukladat, treba ceske denary nebo brakteaty bych si do alba dat nedovolil. Pri mem systemu sbirani ruznych nominalu kazdeho panovnika muze byt i problem s mincemi tolaroveho udobi ulozenymi v chronologicke postoupnosti v albu - napr.tezky tolar muze zatezovat krehky krejcar nebo pulkrejcar. Proto i za cenu vetsi prostorove narocnosti jsem zvolil pro svoji potrebu radeji ulozeni s oddelenim.
To vassilij - problem s dvoutolarem sice zatim resit nemusim protoze doposud zadny ve sbirce nemam, ale urcite reseni zde je take mozne. Mam doma nejake kapsle od Lindnera a tak jsem je vyzkousel. Tyto kapsle maji po obvode vnitrni drazku do ktere presne zapadne vystupek hrebenu v boxu. Pokud se zvoli vnejsi prumer kapsle 50mm (vnitrni prumer 44mm), je i tato kapsle v boxu stabilizovana. Minci v kapsli muzeme stabilizovat pomoci vhodneho mezikruzi ktere je take ke kapslim samostatne nabizeno.
Samozrejme tento system nemuze vyhovovat uplne kazdemu a pro vsechno, pro moji potrebu je vsak z vyse uvedenych duvodu plne dostacujici.
Registrovaný uživatel
Trutnovak napsal
Evropa1 napsal
To Kucera.

asi to myslíte jako vtip že?
nevím jestli 2-3 potencionální kupci kteří si koupí řádově max 1000-2000ks kapsiček by mě donutilo zřizovat obchodní zastoupení, ale nemohu mluvit za Kuceru.

Samozřejmě, že to bylo myšleno jako vtip.
Registrovaný uživatel
To Kucera.

Já nemám s tvrdými, slídovými kapsičkami dobré zkušenosti. Nějaké jsem měl, nejednalo se sice o dvoukapsičky, ale o jednoduché a velmi brzo se mě v ohybech rozlámaly. Myslím, že se jednalo o stejnou firmu. Nehrozí něco podobného i v případě těchto dvoukapsiček? Děkuji.
Registrovaný uživatel
Stejně jako Dráček i já používám alba. Dokonce tam mám i české denáry, ale strach z tohoto uložení přetrvává. Alba jsem začal ukládat hřbetem nahoru, takže listy jakoby visí, protože u tolarů při normálním uložení nastojato se listy začaly tak nějak deformovat. Přesto si myslím, že u těchto krabiček uložení denárů v dvoukapsičce bude asi stejně problematické. Spíš by se je vyplatilo dát do mincovních rámečků. Ale stejně, na prohlížení, kdy se musí jednotlivé kapsičky, nebo rámečky při každé prohlídce vytahovat, mi tento způsob ukládání připadá trochu nepraktický, i když to vypadá pěkně :D
« Poslední úpravu provedl(a) krokodill v 26. 12. 2011, 11:14. »
Registrovaný uživatel
Nic není bezchybné, každé uložení bude mít některé výhody a naopak. Já používám plata. Je to velmi přehledné, ale má to nevíhodu v tom, že mohu vidět minci pouze z jedné strany a pokud ji chci vyndat musím ji vzít do ruky. Pokud máme mince například v albech, vidíme sice obě strany, ale mince jsou zkreslené nějakým, i když průsvitným obalem atd. Ideálem by bylo vzít si z obou systému jejich výhody, ale to bohužel nejde. Proto se musíme rozhodnout pro systém, který má pro nás méně nevýhod.
Jestli Vám nevyhovují alba, zkuste plata.
Registrovaný uživatel
Jj, prauda, v albech to dost zkresluje ta folie. Proto radši používám alba, do kterých se mince vkládají v papírových holderech, které mají slabounkou folii, kde ke zkreslování dochází už podstatně méně. Takže i při vytažení mince z alba je stále chráněná v holderu... Ale ani ta alba nejsou, jak píšeš, bezchybná. Největší je ten strach ukládat do nich nejmenší minšišky a pak deformování listů tolarovými mincemi... Plata mám, zkoušel jsem to s nimi a právě z důvodu, kdy musím při prohlídce minc brát do ruky, jsem toto uložení zavrhl. Fakt je těžké nalézt kompromis ;)
Registrovaný uživatel
Používám papírové holdery, ale třeba na tolary jsou holdery větší rozměrů a na ně zase nemám listy do albumu a nenašel jsem, kde bych je koupil (pokud někdo víte, budu vděčný za info). Tak mě napadlo ukládat holdery do plat. Ale zase ty plata nejsou, tak nezbývá než si je nechat udělat.
Moderátor
Evropa1 napsal
To Kucera.

Já nemám s tvrdými, slídovými kapsičkami dobré zkušenosti. Nějaké jsem měl, nejednalo se sice o dvoukapsičky, ale o jednoduché a velmi brzo se mě v ohybech rozlámaly. Myslím, že se jednalo o stejnou firmu. Nehrozí něco podobného i v případě těchto dvoukapsiček? Děkuji.

Oznaceni slida jsem pouzil jen jako prirovnani ale je to jiny material, houzevnatejsi. Pri pokusu o zniceni se chovaji stejne jako ty od Aurey nebo Raucha, roztrhnuti folie se nepodari, zacne se protahovat a pri pokusu o roztrhnuti kapsicky povoli v bocnim svu, ale to ty jine typy uplne stejne. Mohu Vam prinest pri pristim setkani vzorek.
Registrovaný uživatel
To Kucera.

Já vlastně používám oba systémy. Běžné věci mám doma na platech a to lepší v bance v kapsičkách. Jestli si vzpomenete a přinesete mi na ukázku tento druh, budu rád.
Moderátor
taki napsal
Používám papírové holdery, ale třeba na tolary jsou holdery větší rozměrů a na ně zase nemám listy do albumu a nenašel jsem, kde bych je koupil (pokud někdo víte, budu vděčný za info). Tak mě napadlo ukládat holdery do plat. Ale zase ty plata nejsou, tak nezbývá než si je nechat udělat.

Alba na papirove holdery obou rozmeru dela napriklad SAFE - viz odkaz:
http://www.safe-album.de/fuer-muenzen-und-banknoten/muenzen-alben/compact-a4-muenzen-alben/compact-a4-alben.php
Na papirove holdery jsou i plata, dela je napriklad Lindner

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1