Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Vykupminci.cz
Numisargo

Skladování a čištění mincí

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, mam tu agcka kopany detektorem. Jsem tu novy a chci se akorat zeptat na jednu vec. Poltoraky mi koroduji sami od sebe. Nevim cim to je, dva zkorodovaly v destilce a jeden na vzduchu. Nevim si rady tak se ptam tady, prosim o odpoved. Mince byly cisteny pouze mydlovou vodou a destilkou

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aha omyl. Mince s dirkou nezkorodovala, nakonec jen 2 v destilce. I tak se ptam co se stal a co s tim
Registrovaný uživatel
Videl som už všeličo, ale toto... :evil:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
i ja takove veci uz videl, bohuzel. mince je skoda, ale tem blbeckum, co maji patent na vsechny znalosti a schopnosti sveta a vesmiru, a co si mysli, ze dat nekomu "provizi" za cisteni a poradi si sami, tak tem to patri

mozna na ni jeste zustalo trochu spenatu?
Moderátor
Vypadá to jako by to někdo vzal smirkovým papírem...
Registrovaný uživatel
Tak ešte chudák Ferdinand... :( Večná škoda poltolárka...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
smutné :(
Registrovaný uživatel
Dobrý den, má někdo zkušenost s uložením uherských denárů Habsburků (FI - FIII) v albu Numis/Optima? Hledám vhodný způsob, plato se mi rozhodně neosvědčilo. Díky.
Registrovaný uživatel
Panove, mince lezeli v zemi. Nevim co se s nimi stalo, ale proste zcervenali. To co jsem tu psal jste trochu nepochopili. Mince jsem cistil pouze desilovanou vodou a mydlem. Mince jsou kopane ze zeme, takze na nich mohli teoreticky byt kyseliny z pudy, mohlo by to byt nak spojeno s cervenanim. Nicmene se ptam opet, co se s poltorakem stalo. Ten zeleny byl omyl. Ted jsem vypozoroval, ze se mi to deje u vetsiny polskych minci, ale u tech to neni tak hrozne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Příměsi mědi...
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kecaren-len-o-numizmatickej-problematike-33889x1
Registrovaný uživatel
Pratele, chystam se do vyroby vlastnich ze dreva, chci platicka nizka, proto se mi jevy jako nejjednoduseji dostupny a opracovatelny material preklizka ale to je lepene, mate s tim nekdo zkusenosti? Nerad bych mincim privodil nejake neprijemnosti.
Registrovaný uživatel
lepím Herkulesem už řadu let a nic to s mincemi nedělá
Registrovaný uživatel
Předem tohoto příspěvku bych chtěl zdůraznit, že budu psát pouze o mincích novodobých, oběhových, bez významné historické hodnoty!

Líbí se mi současné desetikoruny, dvacetikoruny a padesátikoruny, když jsou nové a lesklé (bez patiny či patlaniny z prstů).
Bohužel ne všechny ročníky oběhových mincí se mi daří získat v ražebním lesku.
Proto přichází na řadu pokus o vyčištění a zakonzervování.
Vyčištění je snadné: vezmu měkkou gumu a minci vygumuji do vysokého lesku.
Ale co dál, aby mince opět nezašla?

Pan Bukvic ve své knize doporučuje použití silikonového oleje. Je mi jasné, že nehovoří o oleji ve spreji, který obsahuje nežádoucí příměsy, ale o klasickém silikonovém konzervačním oleji.

Na trhu jsem nalezl následující olejíček. Můžete se prosím vyjádřit, zda je to olej ke konzervaci lesku současných desetikorun vhodný nebo zcela nevhodný?

https://www.prodejoleju.cz/konkor-101-silikonovy-teflonovy/carlson-silikonovy-olej-50ml/

Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přečti si bezpečnostní list: https://www.carlson-oil.cz/sites/default/files/2019-03/36.304%20BL%20CARLSON%20Silikonov%C3%BD%20olej%2050%20ml.pdf
Registrovaný uživatel
Bezpečnostní list jsem četl. Jen nechápu, co jste tím (v souvislosti s mým dotazem) chtěl říci ... ?
Registrovaný uživatel
Já myslím, že je to jedno, jaký silikonový olej se použije, protože pak se stejně mince vysuší bavlněným hadříkem.
A ke konzervaci povrchu dojde.
Jinak sběratelé všeobecně nemají moc rádi čištění mincí. Upřednostňují přirozené stárnutí mince bez lidského zásahu.
Samozřejmě pokud na ní není nalepená tuna hlíny po vydolování ze země. 8)
Registrovaný uživatel
Našel jsem tohle uložení, co Vy na to?

CZK 20.88 31%OFF | 20Pcs 46mm Plastic Clear Round Coin Holder Capsule Protector Box for Coin Collection Case Storage Box jewelry organizer
https://a.aliexpress.com/_mKTRks3
Registrovaný uživatel
Pratele, koupil jsem od hledace uplne zeleny 3 krejcar, vzhledem k ryzosti, jsem nechtel riskovat kyselinu a hodil to do chelatonu od leuchturmu, ale ten vzdy udela na minci takovy matny povrch, ja bych radsi vratil ten kovovy lesk, nemate typ, cim, jestli to tedy vubec jde?
Registrovaný uživatel
Jaký 3 krejcar? Snad Oliver by poradil...
Registrovaný uživatel
Neviem, na koho sa obratit, tak by som sa chcel opytat vas. Je to pravda, ze sa zlate a strieborne mince nemozu skladovat spolu? https://www.eshop-zlato.sk/starostlivost-o-drahe-kovy

Aké riesenie odporucate pri skladovani zlatych a striebornych investicnych minci?
Registrovaný uživatel
Konečně jsem se rozhoupal přesídlit plíšky do nějakého pěknýho bydlení, používáte je někdo? Doufám že od leuchtturmu je stálost materiálů 100%. Je to za ty peníze docela fórovy ale dejme tomu. Bohuzel zase spolehlivý nákup, namísto tři stejných rámečku 90 okýnek pro mince do 39mm mi poslali tradiční rozměry s malými středními a velkými okénky :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Trošku odbočím od mincí. Potřebuji kozervovat 70 let staré mosazné odlitky. Vyčistil jsem je Chelatonem,při zachování patiny.Budou stále venku. Zkusil jsem lak na vlasy a vypadá to obstojně.
Díky za odezvu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 23 24 25 26 27

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Skladování a čištění mincí

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1