Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vdaka Dula
_______________
Registrovaný uživatel
Friedrich von Hessen, 1679, razený vo Vratislave, trochu lepší ročník

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krosenský groš Jana Kostřínského 1545.
Co myslíte?

A) originál
B) originál / tooling/
C) levý
D) nevysírat hned po ránu a blbě se neptat protože debaty o mincích zde již nejsou příliš v kurzu. :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jasné C (+D ?)
Registrovaný uživatel
Vskutku?
Jde o minci prodanou v aukční firmě v Mnichově v roce 2018...a opětovně prodanou u stejné firmy včera.

Dále tu máme minci z totožných razidel (již zřejmě poškozených) z prodeje aukční firmy z New Yorku v roce 2017.
Foto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
za E - mincemi určitě vysírat a to i po ránu ;)

Já tuhle minci dostal jako dáreček když jsem před pár lety začínal sbírat mince (s tím, že je levá)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jsem rád že se vzácně všichni tři shodneme.
U prodeje v New Yorku je uvedeno"some tooling"(evidentní nesmysl)..což jsem v předchozím příspěvku záměrně neuvedl,abych nikoho v úsudku neovlivnil. ;)
Registrovaný uživatel
Ale jinak jako mince se mi to líbí - umět dělat taková razidla, tak bych sám se sebou byl docela spokojený :D
Moderátor
sice s krizkem po funuse, ale souhlas s tim, ze C (a E)
Registrovaný uživatel
Když je tady to Slezsko, dostali jsme smutnou zprávu že zemřel minulý týden Zbyšek Kaleta z Brna, velký znalec slez. mincovnictví a autor literatury na toto téma.
Registrovaný uživatel
Kdo sbírá Slezsko, včera se na salon numismatický objevili nepopsané 24krejcary a několik dalších moc pěkných mincí ☺️
Registrovaný uživatel
petr1596 napsal
Něco z nového sortimentu polských padělatelských dílen

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

...a pak sa člověk diví, kde sa ty kvartníky berú :D :D :D
Registrovaný uživatel
Rád bych se znalejsich zeptal, jedná se o haléře města Minstrberk? Sešli se mi tady z lotu a jelikoz bych je rád uvolnil do světa, může někdo nacenit? Moc jsem toho na netu nenašel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
290/294

https://herbison.com/someoldcoins.org/saur/1/0118.htm
Moderátor
Díval jsem se do letos vydané polské publikace SILESIORUM MONETA od Boryse Paszkiewicze a tam jsou tyto haléře zařazeny pod sjednoceným hlohovským knížectvím (od r. 1480) jako ražby Jana II. Bezzemka (Šíleného, 1476-1488 ), haléře z let 1483-1488, mincovna Kożuchów.
Může to někdo vysvětlit?
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Díval jsem se do letos vydané polské publikace SILESIORUM MONETA od Boryse Paszkiewicze a tam jsou tyto haléře zařazeny pod sjednoceným hlohovským knížectvím (od r. 1480) jako ražby Jana II. Bezzemka (Šíleného, 1476-1488 ), haléře z let 1483-1488, mincovna Kożuchów.
Může to někdo vysvětlit?

Taky jsem nejprve myslel že jde o Kožichov ale nakonec jsem našel několik záznamů a všechny je určují jako minsterberk
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
290/294

https://herbison.com/someoldcoins.org/saur/1/0118.htm

Díky lopezy, ty by jsi mohl tušit i něco k ceně? Nevíš jak se to teď hýbe? Našel jsem jsem pár prodejů ale ani jeden stejný jako jsou tyto dva. A podstatně se v cenách lišili.
Registrovaný uživatel
No,nerad říkám cifru-to je vždy ošidné..zejména u mincí jejichž pohyb v aukcích je minimální.
To bys taky mohl potom říct:.."Ten Lopez je úplný blb,psal trojku,a dostal jsem šestku" :)
Ale jestli půjdou na Áčko,tak se asi zúčastním..
Moderátor
Tak jsem se díval ještě do textové části publikace Silesiorum Moneta a Paszkiewicz vychází pro zařazení uvedené v mém minulém příspěvku ze shodnosti litery M s jedním z typů starších haléřů typu litera M / věž - z Kożuchówa.
Otravnykomar napsal
Taky jsem nejprve myslel že jde o Kožichov ale nakonec jsem našel několik záznamů a všechny je určují jako minsterberk

Jak jsem uváděl tak Paszkiewiczova publikace je nová, vydaná v letošním roce, možná proto ještě na ní nejsou odkazy. Nicméně bylo by dobré kdyby se k tomu vyjádřil některý odborník na tyto slezské ražby.
Registrovaný uživatel
Tady jsou uvedeny pod Minsternbskem https://slezske-mince.webnode.cz/dolnoslezska-knizectvi/minstrberk-olesnice/?fbclid=IwAR1x7mOE4crytlJyr6rG8Zf3xDhWqFSZqmWcNJkP3jTPnOQv62XOkfyubzQ
Tady ani nejsou urceny, polozka 92, 93
https://www.numisbids.com/n.php?search=pol&p=sale&sid=3227&fbclid=IwAR2Bqsx74sizP-JUmHYwXLuTYrtWYOxiYcrGzQd2yPgc8wgOpQxup1jlDn4
Zadnou literaturu na to nemam, ale zezacatku jsem taky odvozoval od haleru s M a na reverzu s Kozichovskou vezi nebo kostelem.
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 15. 10. 2021, 8:35. »
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
No,nerad říkám cifru-to je vždy ošidné..zejména u mincí jejichž pohyb v aukcích je minimální.
To bys taky mohl potom říct:.."Ten Lopez je úplný blb,psal trojku,a dostal jsem šestku" :)
Ale jestli půjdou na Áčko,tak se asi zúčastním..

Uplne to chapu, ale mame podobny odhad.
Registrovaný uživatel
Přidělovat tyhle více méně anonymní ražby je dost ošidné, ale Paszkiewicz je univerzitní profesor, jeho práce je čerstvá, založená na studiu hromadných nálezů z poslední doby. Navíc má svá přidělení většinou dobře vyargumentovaná. Je třeba pamatovat na to, že základ práce Friedesburga je z konce 19. století a často využívaný rejstřík Kopickeho (a i ten je starý desítky let) z velké části vychází právě z Friedesburga.
Mimochodem, publikaci SILESIORUM MONETA je stále možné koupit v eshopech.
Moderátor
Pytlas: A doporučuju všem!!! Rozhodně by ji měl mít každý, kdo tuhle drobotinu sbírá. :P
Registrovaný uživatel
Existuje k těmto grošům nějaká typologie? Našel jsem všehovšudy na webu tyto 4 obrázky, z toho 3z aukci jeden ze slezskemince.webnode ..... Kde se zároveň píše o velkém množství variant. Kdežto já našel jen tyto 4kusy u kterých je tedy evidentní že každá je z jiného razidla. S opisem Nicolas nepočítám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
poprosil bych znalce o ocenění tohoto těšínského krejcaru.
předem děkuji za ochotu. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 17 18 19 20 21 22 23 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1