Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Aha...no toho jsem si ani nevšiml...večer mrknu do literatury :)
Moderátor
Tak, tak. Tenhle "obrácený" opis se vyskytuje na Karlových dukátech, ale na 3 krejcaru jsem ho nikdy neviděl. A ve starší literatuře popsaný není.

A tohle je přesně ten důvod, proč jsem se sbíráním mincí sekl. Nejsem Rotschild :D
Registrovaný uživatel
Tak až se budeš zbavovat slezských haléřů, dej vědět ;-)
Moderátor
A takhle to někdy dopadá. Uviděl jsem na jistém aukčním serveru minci a víceméně v žertu jsem přihodil. S tím, že mě někdo určitě přehodí. A ejhle, já to vyhrál :D No co už :D Vcelku slušný portrétní kiprák :)

VRATISLAVSKÉ BISKUPSTVÍ
Karel Rakouský (1608 - 1624)
3 krejcar 1621 (ražba z druhé poloviny roku)
Mincovna: Nisa
Vardajn: Georg Hubner

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No vidíš a to si nedávno písal, že už nezbieraš. Holt, sv.Eligius je zrejme proti... :D
Moderátor
sigur napsal
No vidíš a to si nedávno písal, že už nezbieraš. Holt, sv.Eligius je zrejme proti... :D


Těšiňák to nikdy nevzdá :)
Moderátor
Spíše to beru jako rezervu. "Kdyby něco" :D Dávám přednost minerálům před mincemi.
Moderátor
Vážení kolegové. Obracím se k vám pro radu.

Snažím se pro stránky zpracovat období decentralizace mincovnictví za vlády lehnicko - břežských knížat Jana Kristiána a Jiřího Rudolfa v letech 1621 - 1623.

Jan Kristián razil v těchto mincovnách: Břeh, Klučbork, Olava, Rychleby

Jiří Rudolf razil v těchto mincovnách: Lehnice, Hajnov, Hernštat, Olava a Volov

Jména většiny mincmistrů či nájemců mám, ale zajímalo by mě, zda doma někdo nemá doma články (klidně i německé a polské), které by se podrobněji zabývaly danými mincovnami. Má-li někdo doma Friedensburga a byl mi ochoten dané období nafotit a poslat, byl bych neskonale vděčný :)
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 17. 2. 2019, 10:13. »
Moderátor
Mám doma xerokopii. Není to nic moc, hlavně tabulky, ale textová část jde. Bohužel, když bych to skenoval, bylo by to nečitelné (taky formát je atypický). Pokud neseženeš od někoho jiného, písni mi na mail. Domluvíme se na zapůjčení.
Moderátor
Pavle, díky za vstřícnost. Máš na mysli Schlesiens neuere Münzgeschichte z roku 1901, ano?

Codex diplomaticus silesiae, který se týká středověku mám. Ale vždycky, když jsem potřeboval něco z dílu věnovaného novověku, musel jsem do Brna, protože v opavské knihovně mají taktéž jen ten první díl.

Obvykle jsem to řešil digitálním foťákem :) Jde mi hlavně o daná privilegia. Lehnice - Břeh je vlastně poslední knížectví, které mi chybí zpracovat (pak se třeba časem vrhnu do vládních mincoven ve Slezsku)
Moderátor
o kterého Friedensburga by mělo jít?
pokud tento:
Schlesiens Münzen und Medaillen der neueren Zeit im Auftrage des Vereins für das Museum schlesischer Altertümer herausgegeben von F. Friedensburg und H. Seger - mit 50 Tafeln
pak třeba zde:
https://bildsuche.digitale-sammlungen.de/index.html?c=viewer&bandnummer=bsb00068727&pimage=00007&v=5p&nav=&l=de
Moderátor
FRIEDENSBURG. Ferdinand - SEGER, Hans: Schlesiens Münzen und Medaillen der neueren Zeit, Breslau 1901

Takže asi toto...dík :D
Registrovaný uživatel
Je někde tato varianta Bethlenova 24krejcaru se Z místo 2 v letopočtu a prohozenými písmeny značky mincmistra (ZB místo BZ) popsaná? Mi se ji nepodařilo najít.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedna z najlepších mincí, čo som za posledné mesiace videl. :)
Registrovaný uživatel
Fakt hezká mince.
Je popsaná v : Adolf Resch - Siebenbürgische Münzen und Medaillen von 1538 bis zur gegenwart.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Díky moc!
Registrovaný uživatel
Adam Václav Těšínský
3kr.1609

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkný (hokejový) podvečer :) ... dokázal by mi prosím odpovědět na otázku, jestli byly ražby slezských knížat a biskupů, a popř. i neslezských producentů mincí (Albrecht z Valdštejna, Pavel Sixtus, Šlikové či olomoučtí biskupové) platné vedle mincí Habsburků v oběhu či měli pouze reprezentativní charakter?

Předem děkuji za odpověď :)
Moderátor
platne samozrejme byly, ostatne to bylo stribro. v nekterych pripadech se mohlo stat, ze to maximalne nemusel byt kurz dany nominalem. ostatne razba probihala obvykle na zaklade nejakeho mincovniho privilegia udeleneho panovnikem.
Registrovaný uživatel
oliver napsal
platne samozrejme byly, ostatne to bylo stribro. v nekterych pripadech se mohlo stat, ze to maximalne nemusel byt kurz dany nominalem. ostatne razba probihala obvykle na zaklade nejakeho mincovniho privilegia udeleneho panovnikem.


Děkuji za odpověď


Ještě bych se dodatečně zeptal,... Představovali grošové ražby slezských knížat či Ferdinanda I. a Matyáše Korvína ve Vratislavi, resp. v Krnově, ekvivalenty k pražským grošům?
Moderátor
ocekavam, ze spis ne. urcite by se to dalo nekde nacist i presne, ale z hlavy to nevim, bude muset poslouzit nekdo jiny.
Registrovaný uživatel
tak tříkrejcárek Luisy z Anhaltu dnes v Šumperku za 34 t., slušné
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
V tom stavu neber to.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
je krásný, to jo, gratuluju
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Dám sem pro potěchu oka tři ročníky XV.krejcaru Kristiána Volovslého,1662,1663 a 1664 :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1