Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Slovenská Pošta reklamácia

Vykupminci.cz
Numisargo

Slovenská Pošta reklamácia

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Takže podarila sa mi takáto vec

V novembri roku 2011 som poslal doporučený list na Falklanské ostrovy s vymyslenou adresou. List sa mi však nevrátil, tak som zisťoval či ho niekto prevzal a koncom Januári 2012 som podal reklamáciu. Podľa reklamačného poriadku majú reklamáciu medzinárodnej listovej zásielky vybaviť do 60 dní. Po uplynutí tejto doby nevedeli čo sa zo zásielkou stalo a vyplnil som žiadosť o náhradu škody. 17.4. 2012 mi prišiel výsledok reklamačného konania a uznali reklamáciu ako opodstatnenú a vydali rozhodnutie o nároku na náhradu(cca 36,32€), ktorá mi mala byť vyplatená do 30 kalendárnych dní. Čo sa aj stalo. Po týždni od vyplatenia a 6 mesiacov od podania sa mi list vrátil stým, že adresát je neznámi. Pošta teraz začala odomňa žiadať vrátenie náhrady škody :evil: Bol som sa informovať čo sa jedná a pani na pošte to odôvodnila že tie peniaze nie sú konečné a že sa to občas stane....
No ale mne sa to dáko nechce vracať 8) keďže v reklamačnom poriadku nieje nič také o vracaní náhrady škody spomenuté...
Čakám na vaše podnetné reakcie:)
_______________
. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .
Registrovaný uživatel
Rýpal... :) ...ešte stále pošta ručí do 10-násobku ceny poštovného pri doporučených zásielkach?
Registrovaný uživatel
Ani nie pre doporučené zásielky do zahraničia je to paušálna náhrada cca 34€ plus poštovné...
Pre tuzemsko okolo 20€
_______________
. . . To, že sa niečomu všeobecne verí, vôbec neznamená, že je to aj pravda. Mýty sú oddávna najväčším ohrozením poznania. Každý, kto má odvahu ich spochybniť, je na dobrej ceste . . .
Registrovaný uživatel
kruci.. nejste nahodou s odnekud ci neni Europa?
tak vedou sebe jenom chudaci!
To bez omylne musis vracit te penize poste,
to je z tve strany podvod. a velkej.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » Slovenská Pošta reklamácia

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1