Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » slovensky stat

Vykupminci.cz
Numisargo

slovensky stat

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Miloši, tady nejde o to prokázat že jsem odznak koupil na germanwarbooty. Ale jestli to chceš, tak jo. Koupil jsem ho od Johna Telesmanicha, kterého osobně znám. Takže cena 500usd se nekonala, domluvile sme se. Když jsem u nej byl, má věci rozdělené na kopie a originály. Některé kopie, to jsem koukal jak blázen, neřekl bych. Specializuje se na Chorvatsko. Supr kluk. Postupně jsem u nej koupil 5-6 věcí a vždy spokojenost. Tady u KRIMu jsme se domlouvali rok. Občas mne to chytlo a studoval jsem, pak nic, pak jsem zas koupil literaturu a pak opět nic.
Pokecat můžeme tady, aby se naučili i jiní kluci. Kamarád co jsem mu to poslal není sběratel i když se o to zajímá. Na burzu do Trenčínu jezdí běžne. Posílám ti na nej kontakt, už o tobě ví. Skutečne budu rád jestli si osaháš. A pak tady řekneme co a jak.
Registrovaný uživatel
No možno nabudúce by bolo dobre sa informovat skor ako si to kupite ked su nejasnosti...Je to tu aj na to aby sme poradili,pokial je to v našich možnostiach...Rad sa tam s tvojím kamošom stretnem,ale zatial mi žiadny kontakt na neho neprišiel...
Registrovaný uživatel
napište váš mail na emil.balogh@seznam.cz
Poradit jsem se poradil a odezva byla pozitivní. No, člověk delá chyby. Uvidíme.
Registrovaný uživatel
tak je tady čas vyhodnotit mé pátraní po výsledku novodílo/originál u odznaku KRIM. S Milošem jsem se osobně nesetkal, ale setkal se s ním můj kontakt na Slovensku. Odznak byl již na ceste zpátky k předchozímu majiteli do USA. Pan v Trenčínu tenhle typ neprodává, prodával jej jeho táta, který si dal hodně záležet. Detail který mně přesvědčil bylo uchycení. Takže děkuju Milošovi za radu. Kluk co to prodával byl přesvědčen že se jedná o originál. Je to hodně zdařilé novodílo. Pan co ty odznaky prodává teď na burze v Trenčínu dělá nekvalitní odlitky, ale zas se nesnaží je vydávat za originály, seká je po pět eur.
Děkuju všem kolem, tady na fóru a hlavně na Slovensko. Vyznat se v řádech z období slovakštátu není jednoduché a už vůbec to není pro každého. I po nastudování literatury a konzutaci s odborníkama jsme došli původne k mylnému závěru. No co, člověk se učí celý život. Jsem ale rád že jsem (elektronicky) potkal další lidi co mají stejného koníčka a se kterými se dá rozumně mluvit.

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Registrovaný uživatel
Dobry den, zhanam pracku VJHG(vybrane jednotky hlinkovej gardy). Ak by niekto mal ponuknite. dumaautott@gmail.com
Registrovaný uživatel
spomenul som si na toto vlakno ked som s odstupom casu opat zahliadol predavat tuto vecicku,ktora medzicasom aj slusne zdrazela :-)

https://www.originalgermanmilitaria.com/product/slovakian-ww2-krim-shield/
Moderátor
orkuaa
Děkuji za odkaz na ten katalog. Jsou to obchodníci. Německý odznak za 1500 je také novoděl z období Výmarské republiky.Problém je později při prodeji, neb ne všichni jsou hloupí a rozeznají šmejd od origo.
Registrovaný uživatel
je vidno nedôveru v tieto vyznamenania, v Aurea sa predávali dve a cena bola nižšia ako za ďaleko bežnejšiu rýchlu divízu.
Registrovaný uživatel
mal som ten odznak co tu postol ja1977 v rukách. Bola to kópia a s amíkom sa to vyriešilo. Vzal späť reklamovaný tovar. To že ho zas vystavil na svojej stránke ako originál a dvihol cenu je vec druhá.
Jak píše Dula77, dva kúsky sa objavili v aukcii. Boli však nekvalitne nafotené, a nejaké ďalšie veci v tej predávanej zbierke boli dosť otázne, tak som sa tým vôbec nezapodieval. Veľa originálov KRIMu nebude, tak každý odznak budí diskusie
Moderátor
Tyto odznaky Krymu lze považovat jen a jen za kopie. Těch pár vyrobených a udělených je ve sbírkách a to každý tají neb je dostali přímo od nositelů.


Zajímavý je i odznak, který si vyráběli příslušníci čs. tankové brigády našeho sboru v Rusku, jsou všechny jen odlité a v určité době se objevilo hodně těchto odlitku. Je jednoduché udělat odlitek z odlitku. Naše faleristika má takových věcí více. Znáte to??? .- viz obrázek poručíka. Je jisté, že odznak se podobá německému tankovému odznaku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
waw, takeho tankana som este nevidel !
Moderátor
http://forum.sfs.sk/viewtopic.php?f=92&t=27


...zde je vývoj odznaku

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Faleristika » slovensky stat

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1