Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » šmejd jeden kopíruje moje aukce i fotky :-(

Vykupminci.cz
Numisargo

šmejd jeden kopíruje moje aukce i fotky :-(

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Proc sbirat prave mince, kdyz muzeme sbirat falesne, kopie, ktere dosahuji jiz skoro stejnych cen, ze? Havuuu lidi jinak zdravo? Nejsem numismatik, ale svet se asi zblaznil. Jeste, ze tech normalnich je tu na sberatel.com vice. Uvazujte eticky...

Naprosto s Tebou souhlasim. Tvrdit ze cena padelku, a v tomto pripade bych se nebal rict, ze ke skode sberatelu, poroste je fakt neco.. Mozna ze by rostla, pokud se ji k tomu daji podminky, ale kazdy soudny sberatel (schvalne nepouzivam slovo numismatik, protoze to je jina liga :), koneckoncu patason se tu uz projevil..) by mel delat vsechno proto, aby se tak nikdy nestalo...
Registrovaný uživatel
hoši buďte rádi, že nesbíráte militarie, tam už je v tom takový madlajs, že poznat kopii od originálu je téměř nemožné. vše se zdokonaluje, díky chemii se dá udělat i úžasná patina :( a jestli někdo umí dělat takové kopie, které jsou neroznatelné od origa, kdoví, kolik kopií už ve sbírkách můžeme mít :( raději na to nemyslet ...
Registrovaný uživatel
Já nemám jediný důvod, kupující o tom ví že jsou to Novoražby a že je přeplatili to je jejich problém
Registrovaný uživatel
Prostě nová éra :-)

Pod 1000kč už asi falzo nepujde :-)
Registrovaný uživatel
Zpět k původní myšlence... ukrást fotky a zkopírovat je sviňárna. Taky se mi to už jednou stalo a nic příjemného to neni.

Dále, podle jě je výraz "pozdější ražba" a "novoražba" téměř synonimum. Já osobně bych do žádné takové mince nešel. Jestliže sbírají mince i děti (jako, že já jsem je taky sbíral), tak určitě nedají za minci 2 tisíce. A to, že Akras prodal ty mince za dost neznamená, že to byla od něho nějaká sviňárna, protože tuším, že je dával do aukce od koruny... navíc v aukci bylo napsáno, že se nejedná o originál.
Administrátor
Akras2 a opelomega36 nesouhlasim. Ja bych to neudelal z jednoho duvodu. O Aukru se moc dobre vi, ze tam chodi laikove co do minci investuji. Do doby kdy neprijde na to, ze mince (kopie) ma cenu opravdu minimalni tak je vse v poradku. Az to zjisti bude to i Vas problem. Nezamlouva se mi to a na tom si trvam. Verim, ze nas je vic.
Registrovaný uživatel
Jo a ještě neco ten ironek22 prodal i 10h 1963 s měl tam foto dokonce ze stránek Pana Divíška a prodal ho za 810kč a měl tam psáno také novoražba

http://www.aukro.cz/item220606909_10_haler_1963_tecky_u_letopoctu_rrrr_.html

hoši mrkejte :

http://www.aukro.cz/item223241829_10_haler_1963_tecky_u_letopoctu_rrrr_.html
Administrátor
Je to Vase vec. Pokud si chcete timto zpusobem zvedat svuj financni prijem. Ja Vas varoval, protoze je to vylozeny podvod. Varuje Vas vice sberatelu co mincim rozumi mnohem vice nez ja. Takze si to preberte do svedomi Vam mluvit nemohu. Je to na Vas...
Administrátor
O urovni aukce svedci hlavne tento text - Prosím neposlouchejte debilní emaily které poukazují na nekvalitu tohoto zboží. ROZESÍLÁ JE KONKURENCE, KTEROU ŠTVE ŽE TYTO MINCE DÁVÁM TAK LEVNĚ !!!
Registrovaný uživatel
Podvod by to byl v tom případě, že by tam nebylo ani slovo o původu mince... to potom jo, ale takhle? No, mámena to každej jinej názor a myslím, že se určitě v tomhle neshodnem... takže bych řek, že nemá cenu to dál řešit.
Registrovaný uživatel
Já už to nebudu více komentovat napsal jsem tomu šmejdíkovi, že kopíruje moje foto a klame kupující a že asi napíši na aukro :-)

Tak zatím pánové 8)
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
Akras2 a opelomega36 nesouhlasim. Ja bych to neudelal z jednoho duvodu. O Aukru se moc dobre vi, ze tam chodi laikove co do minci investuji. Do doby kdy neprijde na to, ze mince (kopie) ma cenu opravdu minimalni tak je vse v poradku. Az to zjisti bude to i Vas problem. Nezamlouva se mi to a na tom si trvam. Verim, ze nas je vic.

Je nas vic.. Ja nevim, ale podle me se pri reseni takovych problemu pozna komu fakt jde o sberatelstvi a komu o neco jineho.. Doufam ze lidi dostanou rozum a nebudou za tyhle "napodobeniny" platit vic nez par desetikorun..

A taky mam pocit ze nasledujici prohlaseni mluvi opravdu samo za sebe :
"Pod 1000kč už asi falzo nepujde :-)"

Ja jako sberatel mam zajem aby se falza neprodava bud vubec a nebo, klidne jako doplneni sbirek, ale za cenu ktera odpovida tomu, ze je to jen kus plisku nepatrne financni (a zadne sberatelske) hodnoty.
Registrovaný uživatel
No já jsem kontaktoval přihazujícího a ten vůbec netušil, že nejde o originál.

Je to o psychologii a pokud je tam napsáno "novoražba" nebo "kopie vzácné mince" tak to nikdy nejde tak na odbyt, jako když je tam uvedeno "pozdější ražba". Je to zavádějící slůvko a mnoho lidí si to neuvědomí... Nejvíc, když je tam uvedená tak podivně vysoká cena.


A co se týče méně zkušených sběratelů - mě přicházejí na stránku dotazy ohledně například takových blbostí jako:

"Co to znamená pro sady?"

nebo

"To jako když má mince jiný ročník, tak má jinou cenu?"

... pro nás to je absurdita... ale lidi fakt někdy neví a velmi snadno naletí.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
rihav napsal
Zdenek Jindra napsal
Akras2 a opelomega36 nesouhlasim. Ja bych to neudelal z jednoho duvodu. O Aukru se moc dobre vi, ze tam chodi laikove co do minci investuji. Do doby kdy neprijde na to, ze mince (kopie) ma cenu opravdu minimalni tak je vse v poradku. Az to zjisti bude to i Vas problem. Nezamlouva se mi to a na tom si trvam. Verim, ze nas je vic.

Je nas vic.. Ja nevim, ale podle me se pri reseni takovych problemu pozna komu fakt jde o sberatelstvi a komu o neco jineho.. Doufam ze lidi dostanou rozum a nebudou za tyhle "napodobeniny" platit vic nez par desetikorun..

A taky mam pocit ze nasledujici prohlaseni mluvi opravdu samo za sebe :
"Pod 1000kč už asi falzo nepujde :-)"

Ja jako sberatel mam zajem aby se falza neprodava bud vubec a nebo, klidne jako doplneni sbirek, ale za cenu ktera odpovida tomu, ze je to jen kus plisku nepatrne financni (a zadne sberatelske) hodnoty.


Nehledě na to, že tyto mince nemají v kolonce originálních mincí co dělat. Falza a novoražby mají samostatné zařazení.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Víš proč jsem to napsal? Dávám na radu Pana Slavaty člen ČNS a sbírá mince přes 20 let a ten mi to vsugeroval, že falza jsou a budou a budou čím dál dokonalejší a cennější a prý zachvíli nepoznáme rozdíl a vzácné mince se bohužel stanou téměř běžnými protože bude tolik falzifikátů :-( a ty budou mít čím dál tím větší cenu viz mé aukce :-(

Novoražby se stále zdokonalují, viz 3h 1962 už jsou falza i bez té tečky ve hvězdě tak pak babo raď, nevím kolik z Vás by poznalo falzo a originál

A nadávejte těm co to razí

To je ale jen škoda pro nás sběratele to máte všichni pravdu, já osobně už také falza prodávat nebudu, tohle nemám zapotřebí
Registrovaný uživatel
Zdenek Jindra napsal
O urovni aukce svedci hlavne tento text - Prosím neposlouchejte debilní emaily které poukazují na nekvalitu tohoto zboží. ROZESÍLÁ JE KONKURENCE, KTEROU ŠTVE ŽE TYTO MINCE DÁVÁM TAK LEVNĚ !!!


:D to jsem byl asi já, když jsem kontaktoval kupujícího. Příhozy zrušil, poněvadž nevěděl, že nejde o originál.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Robii já mu také psal, a že ten prodejce má mé foto a myslím že lutra je zkušený sběratel před týdnem ode mě bral mince a veděl myslím že jde o falza ale kdo ví v jaké je má kvalitě :-)
Registrovaný uživatel
Akras2 napsal
A nadávejte těm co to razí

Jenze to taky musi nekdo prodavat.. a pokud se tomu nekdo postavi takhle :
Akras2 napsal
Prostě nová éra :-)

Pod 1000kč už asi falzo nepujde :-)

Tak si myslim ze vina neni jen na tech, kteri tyto mince razi..
PS. pise se falzum a ne falzo (pardon, ale me to horzne bije do oci :) )
Registrovaný uživatel
Páno už falzifikáty prodávat nebudu, ale kdybych tam napsal že se jedná o falzifikát tak aby si někteří začánající nebo děti třeba nemysleli že se jedná o ZLATO :P :D
Registrovaný uživatel
myslím, že nejlepší bude psát kopii aby to každý pochopil :-) :P
Registrovaný uživatel
Máš pravdu, ani se Vám nedivím já jen prodal své mince co jsem nechtěl končím diskuzi
Registrovaný uživatel
a určitě jsem je nechtěl prodat jako originály, takže nevím proč po mě všichni dete, a zato že se najdou lidi kteří si je můžou koupit v krámě za 500 a radši dají přednost mě na aukru tak za to já nemůžu, u mě alespoň minci vidí a ví co kupují, tím myslím stav a kvalitu mince kterou stejně jen tak lehce neseženete.
Registrovaný uživatel
Akras2 napsal
Víš proč jsem to napsal? Dávám na radu Pana Slavaty člen ČNS....


To je jen subjektivní názor jednoho člověka... :) Podle mě tyto novoděly nemají sběratelskou hodnotu ani toho kovu. To je to samé, jako kdyby mi chyběl ve sbírce Groš, tak bych si zajel do Prahy a nechal si vyrazit ten hliníkový za 50 korun, nebo kolik to stojí.... :) Vyjde to na stejno ? Asi ne...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Akras2 napsal
a určitě jsem je nechtěl prodat jako originály, takže nevím proč po mě všichni dete, a zato že se najdou lidi kteří si je můžou koupit v krámě za 500 a radši dají přednost mě na aukru tak za to já nemůžu, u mě alespoň minci vidí a ví co kupují, tím myslím stav a kvalitu mince kterou stejně jen tak lehce neseženete.

Jasne, to je v pohode, jenze jde o to jak se k tomu pak stavis. Vic lidi se shodlo na tom, ze popisky u Tvych aukci mohou byt zavadejici. Je mi jasny, ze pokud da minci od koruny a nekdo ji vydrazi za 2000 a neco, tak to neni Tva vina a nakonec to tu nikdo netvrdi..

JENZE napsat ze je tu nova era a ze si myslis, ze cena falz nepujde pod 1000kc (ta cast Tvych popisku s "myslim si ze cena bude..." se tu myslim taky nekde probirala) je ponekud "nesberatelske" a spis by mi to pasovalo na presne ten typ "obchodniku" s mincemi, ktere nemam prilis v lasce.
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 6. 8. 2007, 12:16. »
Registrovaný uživatel
Nikdo po Tobě nejde... :) Jen jsi rozpoutal diskusi, tak zde máš odezvu... :) Tady jsou prostě všichni zastánci sběratelského práva a férovosti :D Nekdo je sběratel, někdo je obchodník... každého věc...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » šmejd jeden kopíruje moje aukce i fotky :-(

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1