Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » šmejd jeden kopíruje moje aukce i fotky :-(

Vykupminci.cz
Numisargo

šmejd jeden kopíruje moje aukce i fotky :-(

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
http://www.aukro.cz/item222759978_10_haler_1963_tecky_u_letopoctu_rrrr_.html

http://www.aukro.cz/item222764766_3_haler_1962_rrr_berte_dokud_je_.html

a mé nápady, novoražby jsem začal prodávat já a teď se snima na aukru roztrhl pytel :-) co vy nato?
Registrovaný uživatel
Kdo čím zachází... Já bych si třeba "pozdější ražbu" nekoupil - to můžu rovnou sbírat jen obrázky z katalogu nebo sádrové odlitky... Když už bych se pustil do obchodování s něčím nekalým, nedivil bych se, když se někdo kolem mě bude chovat nekale :P
Registrovaný uživatel
patason napsal
Kdo čím zachází... Já bych si třeba "pozdější ražbu" nekoupil - to můžu rovnou sbírat jen obrázky z katalogu nebo sádrové odlitky... Když už bych se pustil do obchodování s něčím nekalým, nedivil bych se, když se někdo kolem mě bude chovat nekale :P

HOWG :)
Moderátor
patason napsal
Kdo čím zachází... Já bych si třeba "pozdější ražbu" nekoupil - to můžu rovnou sbírat jen obrázky z katalogu nebo sádrové odlitky... Když už bych se pustil do obchodování s něčím nekalým, nedivil bych se, když se někdo kolem mě bude chovat nekale :P


Ze se tak blbe ptam co je na 10h 1963 a 3h 1962 nekaleho?
Registrovaný uživatel
Tomako: na originálech nic... ale ty "pozdější ražby" smrdí. Jsou to prostě falza pro ošizení sběratelů...
Registrovaný uživatel
Nevidím natom také nic nekalého, já v aukcích uváděl že se jedná o novoražby a každý stím počítá co kupuje, a myslím že tyto mince také svoji cenu už mají je jich také málo a některé jsou opravdu velmi zdařilé kopie :-)

A radši budu mít novoražbu 1kč 1947 RRRR než mít v albumu prázdné políčko ne?

Takže se ani nedivím, že lidi kupujou, ale aby mi někdo obšlehl aukci a ještě i fotky tak to je už i na mě moc silný kafe. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Akras2 napsal
Takže se ani nedivím, že lidi kupujou, ale aby mi někdo obšlehl aukci a ještě i fotky tak to je už i na mě moc silný kafe. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

To zas jo, to ze obslehnul i fotky asi neni uplne ok a kdyby se to stalo me, tak z toho nejsem nadsenej. Asi bych mu zkusil napsat. A podle tech popisku to bude asi dobrej exot..

A prodavat novorazby 3hal 1962 za tretinu (teda za trosku vic nez je trentina z katalogu Novotny 07 v 0/0 i kdyz si nejsem jist tim, zda je nabizena "mince" v 0/0) je minimalne zhovadilost.. Prijde mi to jako : "Kdyz nemate 5000 na orginal, kupte si za 2000 kus plisku, co vypada stejne.." :roll:
« Poslední úpravu provedl(a) rihav v 5. 8. 2007, 21:20. »
Registrovaný uživatel
Akras2: kopie za 1800?! Tak tomu nějak nerozumím... a vlastně ani nechci rozumět. 8)
Registrovaný uživatel
skus si nabuduce podpisat fotky.ked to spravis dobre tak pochybujem ze sa mu bude chcet s tym hrat a mazat tvoje pismo...jednoduche a ucinne ;)
Registrovaný uživatel
Teda označení RRRR, za to bych fackoval...
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
patason napsal
Tomako: na originálech nic... ale ty "pozdější ražby" smrdí. Jsou to prostě falza pro ošizení sběratelů...


Coze ono jde o falsa?Takze se nejedna o mince uvedene v katalogu Novotny pod cisly 58 potazmo 62.Tak to teda cumim,jako vim ze se prodavaj kopie vzacnych bankovek,ale je tam jasne uvedeno ze jde o kopii a prodavaj se plus minus za cenu nakladu na tisk.Tak sice nejsem zacatecnik,ale na tohle bych klidne skocil a vubec by mi nedoslo ze to neni to co to ma bejt.
Jeste stesti ze delam jen pametni+obezne sady a az na vyjimky nakupuju primo z mincoven.
Registrovaný uživatel
Tomako... pokud nejste začátečník, tak Vás musí do očí trknout nápis "pozdější ražba", což v přeneseném slova smyslu znamená "kopie" ...To je zhruba to samé jako místo "zemřel" v televizi řeknou "podlehl na zranění neslučitelná se životem" :D
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Moderátor
Robbie napsal
Tomako... pokud nejste začátečník, tak Vás musí do očí trknout nápis "pozdější ražba", což v přeneseném slova smyslu znamená "kopie" ...To je zhruba to samé jako místo "zemřel" v televizi řeknou "podlehl na zranění neslučitelná se životem" :D


Asi by me trknout melo,ale netrklo jsem totiz trochu pomalejsi a hlavne kdyz jsem videl ty startovaci ceny tak bych necekal ze by nekdo byl schopen dat tolik za falsum.........Jeste sem naivne v katalogu hledal kdy se razila nejaka novorazba.......
Moderátor
Zcela souhlasim s patasonem.
Puvodni dve aukce jsou zde:
http://www.aukro.cz/item220451015_10h_1963_s_teckama_rrr_poz_razba_rl_.html
http://www.aukro.cz/item220452945_3h_1962_rrr_poz_razba_rl_.html
Podle meho nazoru jde o zamerne matouci popis, ktery je zameren na nezkusene zacinajici sberatele.
Proc by jinak kupovali za 2000 tyto padelky, ktere se daji sehnat za 300 korun?
Tyhle mince nemaji vubec zadnou cenu, je jich stale vice a pokud se budou nadale kupovat, budou na tom vydelavat jen padelatele a prekupnici, ke skode sberatelu. Je to smeti, ktere je treba ze sbirek vymest.
Osobne je vubec neprodavam, ani za ty 3 stovky, protoze by je koupil prekupnik, ktery je dale proda jako prave, a na konci tohoto retezce bude oklamany sberatel (at uz si to uvedomi nebo ne). Prodej techto minci povazuji za jednoznacne negativni a vrha spatne svetlo na prislusne prodejce a numismaticky obchod vubec.
Podobny pripad jsou tzv. Euro PROBE "mince", tam ale nejde o padelky, ale neexistujici fantasijni mince.
Registrovaný uživatel
tady si na sebe někdo upletl bič, rovněž si myslím, že ta formulace "pozdější ražba" je nešťastná, nebo lépe řečeno vychcaný obchodní tah, neboť jak bylo výše řečeno, začátečník to nemusí správně pochopit!! už jednou se tu probíralo, že p. Akras2 mate svými "popisy" kupující. a pak se zde ještě rozčiluje :(
Registrovaný uživatel
já jsem je koupil se záměrem kompletovat česko ale rozmyslel jsem si to a umístil na aukro nikdy bych nečekal, že se prodají za tak nehorázné ceny :-( myslel jsem že na tom dokonce prodělám ale jak vidím tak je jich asi opravdu málo jinak by nato nepřihazovalo tolik lidí nemyslíte? A dokonce i můj obchodní partner s 70 hvězdamy, ale to bych neřešil ale vážně mě naštve když já si dám práci s fotkama a někdo je ode mě zkopíruje a pánové tyto falza jen a jen porostou na cenně říká mi to každý kolega numismatik a brzo se stanou také cennými :-)

Jak bylo uváděno jedná se o novoražby a jestli tomu někdo nerozumí tak potom fakt nevím NO COMENT!!!!!!!!!§
Registrovaný uživatel
ježiš že já sem vůbec píšu
Registrovaný uživatel
a jestli někdo neví co znamená novoražba tak ať radši ani nezačíná sbírat mince!!!!!!!!!!!!!
Registrovaný uživatel
pro někoho může být rozdíl mezi "novoražbou" a "pozdější ražbou" a u aukce máte "pozdější ražbu". mělo by se myslet také na to, že mince sbírají i děti (náctiletí), pro které není problém se na aukru registrovat a dražit zde, takže popisky by měli být podle mě jasné a výstižné!
Registrovaný uživatel
a ten ironek22 nebo kdo tak ten to nakoupil tak jak já od pana Divíška a teď to bouchá po 2000kč a ještě tam nemá ani orig. foto :mrgreen: a zkoupil je když viděl jak to jde nahoru na mých aukcích

Tak jsem napsal tomu pánovi co to od něj koupil za kup teď a ten mi napsal, že je rád, že se najdou ještě korektní a slušní lidi :mrgreen:

Jinak každému kdo ode mě falza koupil tak mu psalo hodně lidí že to takovou cenu nemá a kdesi cosi tak jsem je ujistil ty kupující, že se jedná vlastně o falzifikát (novoražbu) a stejně si to ode mě vezmou :mrgreen:
Administrátor
Holt kazdy ma tu etiku (lidskou) trosku jinde. Bohuzel. Nemam co dodat.
Registrovaný uživatel
hoši já za nic nemůžu, já jen chtěl dostat svoje prachy zpět zaty falza a tak jsem je dal na aukci a kolik známých mě radilo ať tam vůbec nic nepíšu ale já jsem natolik korektní že jsem tam uvedl pozdější ražba, novoražba a myslel jsem si že nestanu ani svých 1500 které jsem do mincí dal zpátkyyy!!!!

A že to nějací sběratelé takhle zaplatili tak to mě jedině potěšilo, mince jsou opravdu nádherné, a ten 3h je asi nejpěknější mince co jsem kdy viděl v hliníku a to jsem jich viděl už myslím dost.

A brzo budou mít cenu i Pan Divíšek to říkal, už také nemá a ani mít nebude!!!!!!

A nikde jinde jsem je prodávat neviděl takže myslím že pujdou pěkně na ceně nahoru, takže budu muset nějaké sehnat a nechám si je :-)
Administrátor
Proc sbirat prave mince, kdyz muzeme sbirat falesne, kopie, ktere dosahuji jiz skoro stejnych cen, ze? Havuuu lidi jinak zdravo? Nejsem numismatik, ale svet se asi zblaznil. Jeste, ze tech normalnich je tu na sberatel.com vice. Uvazujte eticky...
Registrovaný uživatel
a už vím že i ten 3H 1962 je falzo poznáteto tak že na zadní straně jak je lev, tak jak je tam ta hvězda na tak v ní je zřetelná tečka, to mi poradil jeden pán z Aukra a ani pan Divíšek o tom přesně nevěděl :-) :mrgreen: :mrgreen:

Prý ho to nezajímá ale hlavně, že na svých stránkách píše pojednání o falzifikátech :-)

A je to také v našem zájmu umět tyto mince rozeznat, protože se blíží doba kdy budou falza téměr dokonalé, takže myslím, že je důležité se o toto téma zajímat. :-)
Administrátor
Stejny problem jsem resil u znamek. Nekdo prodaval novotisk a napsal to v aukci podobne jako vy. Laik se chyti a da za ni tolik kolik stoji prava znamka. Je to, ale podvod, ktery se muze obratit proti Vam. Treba se jedna z Vasi strany o nedorozumeni a ne zamer, ale jdete od toho to je ma rada.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » šmejd jeden kopíruje moje aukce i fotky :-(

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1