Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » šmejd jeden kopíruje moje aukce i fotky :-(

Vykupminci.cz
Numisargo

šmejd jeden kopíruje moje aukce i fotky :-(

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Takže pánové musím Vás zklamat nemáte ani jeden pravdu a navážíte se do mě marně, falzifikát je mince zfalšováná upravená např. letopočet viz. 5h 1924 ale 1Kč 1947 a 3H 1962 a 10h 1963 s tečkama se jedná vše o novoražby, takže máte smůlu stím klamáním v popisu aukce :-) :mrgreen:

A za další novoražba kremnického a jabloneckého 5h 1924 taky bude mít časem myslím velkou cenu viz hliníkové novoražby :-)
Registrovaný uživatel
Akras2 napsal
Takže pánové musím Vás zklamat nemáte ani jeden pravdu a navážíte se do mě marně, falzifikát je mince zfalšováná upravená např. letopočet viz. 5h 1924 ale 1Kč 1947 a 3H 1962 a 10h 1963 s tečkama se jedná vše o novoražby, takže máte smůlu stím klamáním v popisu aukce :-) :mrgreen:

Jojo, my vsichni jsme poctivi idioti..
Registrovaný uživatel
To bych neřekl, jste všichni mí kolegáčkové, ale volal jsem panu Slavatovi, protože jste mě dostali, jak ste se všichni zase do mě navezli a ten mi to vysvětlil, že falzifikát je mince vetšinou po domácku upravený nebo také upravený i rytcem pokud se jedná o minci vzácnější viz 5h 24 sklon číslic atd... ale že mých aukcích nevidí nic nekalého a prý mi to přeje, za kolik jsem to prodal prý to jen svědčí o tom jaký jsem prodejce :-) :mrgreen:

A pokud se jedná o ty hliníkové, prý jsou to mince akorát později ražené s novými razidly, akorát se pod to nepodepsala žádná mincovna no.

Viz 5h 1924 Jablonec, Kremnice

Vite vůbec kolik stojí vyrazit stříbrné mince? Zajděte si na jabloneckou mincovnu je tam i počítadlo tak například kdyby jste chtěli udělat náklad 2000ks v proofu tak zato dáte kolem 1 000 000kč :mrgreen: v běžné kvalitě o něco míň a není to stříbro co je tak drahé :-)

Takže asi tak, nic letím do města tak se tu mějte. Zatím pánové
Registrovaný uživatel
http://www.mint.cz/cz/index.html
Registrovaný uživatel
takže kdyby ste si chtěli nechat udělat 2000ks stříbrnách mincí o průmru 19mm a váze 3,49g v bězné kvalitě tak Vás to vyjde na 3 867 120 kč takže asi tak :-) :P :D :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Akras2 napsal
takže kdyby ste si chtěli nechat udělat 2000ks stříbrnách mincí o průmru 19mm a váze 3,49g v bězné kvalitě tak Vás to vyjde na 3 867 120 kč takže asi tak :-) :P :D :mrgreen:

Nevim, nejak si nejsem jist, jestli by nekdo zadaval razbu novorazeb primo nasi oficialni mincovne.. (ale to je jen muj pocit)
Registrovaný uživatel
už letím ale musím odpovědět, viz zlatá koruna jak si razí své vlastní mince, tak oni to dle mých zdrojů ani nerazí unás a prý to razí v Rakousku a mají tam o podstatně nižší cenu za celkový náklad kdo by do toho taky dával skoro 4 000 000 žejo, když ani nemá jistotu že to pak prodá :-)
Registrovaný uživatel
Robbie to tu napsal jasně a stručně: kopie mincí mají na aukru svou rubriku, takže nemají co dělat v jiné rubrice!! je zbytečné slovíčkařit o tom, jestli je to falzifikát nebo kopie, protože pro většinu lidí je to synonymum. Jak psal ZJ, vše je to o morálce a tu máme každý z nás nastavenou jinak ... bohužel :(
Registrovaný uživatel
jinak jeden hledač nedávno na jednom hledačském fóru ukázal, jak lze udělat s minimálními náklady "dokonalou" kopii německého odznaku v podstatě "na koleni", vystavil to na tom fóru jako svůj nález, načež mu ten odznak všichni pochválili, potom upozornil na svůj "podvůdek", páč chtěl dokázat, že i odborníci nemusí kopii poznat, ještě k tomu z fotek. pak tam popsal velmi jednouchý způsob výroby toho odznaku. takže vyrobit jakoukoli minci nebude rovněž problém ...
Registrovaný uživatel
Akras2 napsal
Takže pánové musím Vás zklamat nemáte ani jeden pravdu a navážíte se do mě marně, falzifikát je mince zfalšováná upravená např. letopočet....


Ale to je naprosto jedno :) Tady se celou dobu bavíme právě o takovémto slovíčkaření... :)

Ale narozdíl od oficiálních novoražeb mincoven kde je nějaký certifikát a doložený počet kusů, např. 1000. U tohohle máš co ? Nic... můžeš si takových mincí nechat vyrazit kvanta... :) Rozumíš... o tom to je...

My se celou dobu bavíme o voze a ty o koze :) Je jedno, kdo, kde, jak a na co něco vyrazil. Je to prostě neoficiální kopie, neboli novoděl té původní mince. A tyto, nemají mezi pravými co dělat.

To samé je s tolarem Marie Teresie SF. Jak je možné že tato AG 833/1000 mince stojí v 0/0 ... 300,- Korun ? A pozor ! To jde o oficiální ražbu Vídeňské mincovny. A tohle - hliníková neoficiální mince je k mání za 1000,- ? To je trochu uhozené na hlavu...

Já Ti to nevyčítám, aby jsis to špatně nevyložil, já jen vysvětluju, jak se věci mají, protože to d nechápeš, nebo nechceš pochopit :) To není navážení - jen prostě vyložení toho, jak se na to díváme my a jak to vidíš Ty.
_______________
..::R::..
robert.kurucz@email.cz
Registrovaný uživatel
Pokud budu mít zájem o vytvoření vlastní emise mincí např v Jablonci. Tak bych měl trvat na tom, aby razidla nebyla zneužita k výrobě "pozdějších ražeb".
BTW: Vzhledem k mému oboru - antikář - musím být velice opatrný na případná falza. Vlastním například minci, kterou neuvádí vejobsáhleší dílo (RIC). Po konzultaci s kolegy antikáři se jedná o minci velmi vzácnou a ani oni ji nikde nenalezli. Bohužel v ČR bych za ni stěží obdržel 300 Kč. O to více mne štve jednání lidí na Aukru a nejenom tam. Jestliže někdo spoléhá na neznalost pojmů a prodává moderní falzum - někdo hledal v katalogu, kdy došlo k oné pozdější ražbě.
Mimochodem tento pojem zavedly aukční společnosti - falza ke škodě sběratelů se prodávat nesmějí.

FALZA A KOPIE DO SBÍREK NEPATŘÍ
Registrovaný uživatel
nerva81 napsal
Pokud budu mít zájem o vytvoření vlastní emise mincí např v Jablonci. Tak bych měl trvat na tom, aby razidla nebyla zneužita k výrobě "pozdějších ražeb".
BTW: Vzhledem k mému oboru - antikář - musím být velice opatrný na případná falza. Vlastním například minci, kterou neuvádí vejobsáhleší dílo (RIC). Po konzultaci s kolegy antikáři se jedná o minci velmi vzácnou a ani oni ji nikde nenalezli. Bohužel v ČR bych za ni stěží obdržel 300 Kč. O to více mne štve jednání lidí na Aukru a nejenom tam. Jestliže někdo spoléhá na neznalost pojmů a prodává moderní falzum - někdo hledal v katalogu, kdy došlo k oné pozdější ražbě.
Mimochodem tento pojem zavedly aukční společnosti - falza ke škodě sběratelů se prodávat nesmějí.

FALZA A KOPIE DO SBÍREK NEPATŘÍ

Aniž bych chtěl utíkat od tématu falz x etiky sběratelství, které se tu koukám pěkně rozjelo... a aniž bych chtěl naznačovat cokoliv o falšování, ale co jako antikář říkáte výtvorům brněnského medailéra Souška? Jsou to hodně povedené medaile, repliky, nebo může být oficielní produkce pouze značenými exempláři jinak běžně šířených "pravých" antických mincí? Podotýkám, že antice nerozumím - jsou to krásné mince, ale postrádám pro ně takový ten "šestý smysl" jako pro středověké mince a tudíž bych Souškovy ražby od originálů nerozeznal. Když jsem před pár lety (když Soušek začínal) ukazoval jeho výtvory kolegovi, který dělá antiku možná 20 let, koukal na to jak vyvoraná myš a když jsem mu řekl, že jde o kopie od brněnského medailéra, málem ho trefilo...
Registrovaný uživatel
Věci pana Souška jsou velice podařené přiznám se také, že nějaké vlastním. Někté mi byly i nabízeny i jako originál, ale pan Soušek svá díla značí - vyražené S. Například vemi podařená věc je dekadrachma ze Syrakus (cena originálu cca 40 000€). Vlastním tato díla hlavně jako porovnávací materiál (nepředpokládám, že pan Soušek má více než několik párů razidel od každého nominálu).
Největší problém pro "výrobce" takových mincí je písmo! Pan Soušek nenabízí ovšem tyto mince jako "pozdější ražbu".
Daleko nebezpečnější jsou kopie antických mincí od bulhara Slaveye Petrova - také pár exemplářů vlastním - kdyby je někdo dal do staré sbírky, myslím si, že 75% antikářů by se chytilo. Tyto mince nejsou značeny, ale pomcí literatury jsou snadno rozeznatelné (neexistující opisy, vynechané číslovky apod.).
Moderátor
Akras: určite si to s tým upozornením, že sa jedná o novorazbu myslel dobre, len neviem prečo si to nedal do rubriky kópie mincí...a v tom prípade by nikto nič nenamietal....
ďaľšia vec: A radši budu mít novoražbu 1kč 1947 RRRR než mít v albumu prázdné políčko ne?.... tak to s Tebou nesúhlasím...zbieram mince a nemusím za kažkú cenu doplniť to prázdne políčko....a hlavne nerád by som ho doplňal kópiou.
inak novorazba, pozdejší razba....pre mňa je to stále to isté, len peknejšie nazvaná kópia mince..
Registrovaný uživatel
:twisted: No teda panové tolik závisti sem tady na pokecu ještě neviděl soulasím stím mělo to bít v jiné kategorii to jo ale agumentovat to tím že to mate nováčky to je prostě síla každý kdo má pochyby se prodejce muže zeptat od toho tam ta možnost je .A pokut ste si všimly numis -hobby to tam má hodně dlouho za 499+album a tam se nikdo nepozastavyl a nepsal že je to neetické ale Akras 2 je prostě zavedená firma každý měl možnost si to koupit u numisu ale koupily to u Akrase to svěčí o mnohém.Časem se tyto novoražby nebo falza které se vyrá bějí převážně v Polsku a Rusku stanou oryginály nevim kdo z vás má or. kounu 1947Al a muže porovnávat kdo zaručí že tato mice není zrovna originál
Registrovaný uživatel
nerva81 napsal
Pokud budu mít zájem o vytvoření vlastní emise mincí např v Jablonci. Tak bych měl trvat na tom, aby razidla nebyla zneužita k výrobě "pozdějších ražeb".

Nedavno som niekde na webe narazil na zmienku o spore medzi nejakymi panmi z CNS a Kremnickou mincovnou ohladne dodrziavania limitov pri sukromnych razbach, dokonca aj naznak podozrenia zo zneuzitia originalnych razidiel ulozenych v Kremnici k razbe vzacnych rocnikov CS minci. Viete niekto o tom nieco blizsie?
_______________
Juraj.
Registrovaný uživatel
a pánové co říkáte na tohle? je to falzo nebo orig. ?????? HMMM????? Pokud já vím tak 5kč 1952 nebyly vůbec v oběhu ale ztěhle fotek opravdu nic nepoznám to by jste měli taky dát do podezřelých aukcí!!!!!!

Co když je to novoražba za 500kč??????

http://www.aukro.cz/item219734351_5kcs_1952_nevydana.html

A co vím tak ty obláčky by měly být vetší a vše ostřejší dle mých zdrojů samozdřejmě, že originál nemám abych mohl posoudit :-( :'(
Registrovaný uživatel
Samozdřejmě jsem myslel obláčky u komínů, a pokud bych prodával takhle dravou minci tak bych si určitě nedovolil tam dát takovéto hnusné foto kde není nic vidět, (viz skan) a navíc mi přijde jako na levé straně mince byl flek jak blázen.
Registrovaný uživatel
ne na levé ale pravé straně, :shock:
Registrovaný uživatel
Ano tento spor neustále probíhá ale jedná se o pamětní mice s nominální hodnotou ,vzácnější ročníky dle zákona musejí vykazovat nesrovnalost s originálem tedy jiná gramáž ,doražený datum ,jiná značka atd.a limity určuje ČNB o žádném větším sporu nevím .
Registrovaný uživatel
U té pětikoruny nemusíš mít pravdu našly se i prokazatelné oryginály které vykazuji takovouto korozí to chce hlubší pruskum.
Registrovaný uživatel
:twisted: Stím bych teda silně nesouhlasil, že novoražby a kopie mincí do sbírek nepatří já osobně mám doražbu 1971 oživenie kremnického baníctva a neprodal bych ji ani kdyby na chleba nebylo :-) je to zlatý dvou dukát viz foto co uvádím i zde na sběratelovi, kopie medaile :-) :mrgreen: (novoražba z roku 1971)

A taky mám 5h 1924 cha chaaaaa sice ne originál ale mám :twisted:

a radši budu mít novoražbu než nic, až si jednou budu chtít nasbírat celé česko tak pudu i do novoražeb ať to mám pěkně kompletní a pak se budu jen vytahovat :mrgreen:

Nejsem blázen abych za kousek plechu dával 40 000 za 1kč 1947 AL RRRR nebo 300 000 :-) za 5h 1924 :-)

A stejně i kdych dal tak myslím, že to stejně nikdo nedá ze své sbírky jedině tak po smrti, takže my normální smrtelníci co nemáme milióny navíc tak o těchhle mincích si můžeme jen nechat zdát toď můj názor :-)
Registrovaný uživatel
ohledně té rubriky tak já čr 1918-1942 považuji za svou rubriku :-), dávám tam téměř všechno a ani mě nenapadlo to dát do koipií když ostatní to tam mají taky :-) viz numis-hobby atd.... no prostě to tam dávají všichni tak nevím proč bych to měl dávat do rubriky kam skoro nikdo nechodí (kopie mincí) hmmmm??????



kacuro napsal
Robbie to tu napsal jasně a stručně: kopie mincí mají na aukru svou rubriku, takže nemají co dělat v jiné rubrice!! je zbytečné slovíčkařit o tom, jestli je to falzifikát nebo kopie, protože pro většinu lidí je to synonymum. Jak psal ZJ, vše je to o morálce a tu máme každý z nás nastavenou jinak ... bohužel :(
Registrovaný uživatel
Já to chtěl prodat a né to tam mít jen vystavené viz numis-hobby
Registrovaný uživatel
no a právě o tom tu byla celou dobu řeč, mnozí z nás se snažili poukázat na sběratelskou (i lidskou) etiku. tento server se jmenuje sběratel.com ne obchodník.com, zde se setkávají sběratelé a debatují. ale to Vy (Akras2) asi nikdy nepochopíte, pořád poukazujete na to, že to dělají i ostatní a tím si děláte aliby pro své konání. nemá cenu se o tom s Vámi dál bavit, dělejte si co chcete ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » šmejd jeden kopíruje moje aukce i fotky :-(

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1