Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Smykový (dvojitý) tisk na Pof. 1096

Vykupminci.cz
Numisargo

Smykový (dvojitý) tisk na Pof. 1096

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, přátelé.
Se smykovým tiskem se setkávám celkem běžně.
V poslední době především na známkách
1061 - VELIKONOCE
1102 - 900. VÝROČÍ PREMONSTRÁTSKÉHO ŘÁDU
1105 - SČÍTÁNÍ LIDU

Vždy se jedná o smykový tisk na části známky,
- u 1061 je "postižen" nejčastěji pavouček, ale také ústa červeného vejce,
jméno autorky, vzácněji je smykový tisk rozpoznatelný jako kombinace
zmíněných vad,
- u 1102 buďto u názvu státu nebo u nápisu "900 LET...", případně také
u jména "SV. NORBERT", nikdy v kombinaci,
- a u 1105 je smykový tisk rozpoznatelný hlavně u jmen autorů.

Tyto vady tisku jsou natolik známé, že je zde (pro přehlednost příspěvku)
nechci uvádět na skenech
(v případě zájmu je sem, samozřejmě, rád doplním).

Tento příspěvek píšu hlavně kvůli smykovému (dvojitému) tisku
na známce 1096 - VÁNOCE.
U exempláře, který zde zveřejňuji, si totiž nejsem jistý,
zda-li se jedná o smykový tisk a nebo o dvojitý tisk.
Popisovaná vada se totiž vyskytuje po celé ploše známky.
Nikde jsem nenašel (pravděpodobně jsem nehledal dost pečlivě)
popis této vady u 1096, proto si dovoluji požádat o vyjádření
zdejší kolegy.
Přikládám sken zmiňované známky s přiloženými "normálními" známkami
a také snímky z mikroskopu, na kterých je zřetelně vidět,
že se popisovaná VV vyskytuje na celé ploše známky.

Má otázka tedy zní:
Jedná se o VV "smykový tisk" a nebo o dvojitý tisk?


Předem děkuji za Váš čas a za Vaše případné komentáře.

P.S. Smykový tisk u 1102 byl výborně popsán panem Neumannem na YT.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Zbierate DV? U niektorých známkach od Lady boli aj rôzne odtiene farby A,B,C trebárs ...
Registrovaný uživatel
podle mne to nejsou deskove vady, ale vady tisku. to je dost podstatny rozdil. Za ruzne posuny barev opravdu deska fakt nemuze, to je jen a jen slendrian ve vyrobe, mozna zamer, kdovi. Kazdopadne se uplne neopodstatnele na techto tzv. vadach vydelava. Nekdo da do obehu katalog a trhen neoverene vady ( at deskove, nebo vady tisku ) ohodnoti, pro mne nepochopeitelnym numerem.
ac nerad, zde musim dat zapravdu panu Koprivovi, ze (parafraze) sbirani musich "hoven" na znamkach je ceska specialita. Samozrejme, ze je to hoodne nadnesene, ale na soucasnych znamkach je to v podstate jen a jen obrovska specializace, proti ktere fakt nic nemam, dokonce je to podle mne zasluzna cinnost, pokud to bude nekde dobre popsane a zdukumentovane. tim ma ma mysli odbornou praci ( clanky, komentare, reserze,.. ), nemam na mysly katalogizaci a uz vubec ne novodobou "cenotvorbu" techto vytvoru. Urcite to patri do monografickych studii, to by byl perfektni pocin potencialniho tvurce, ale na to si urcite hodne dlouho pockame.
Me osobne se ruzne anomalie, a to i na novodobych ceskych a slovenskych znamkach libi, ale nelibi se mi jejich katalogova cenotvorba. cest vyjimakam !!

ale k veci ..... pekne, ale kupte si digitalni mikroskop. za par penez, hodne muziky :-D
Registrovaný uživatel
Ono všetko sa vyvíja určitým spôsobom! Jedna vec je katalógy a potom aukcie plus zberateľské obchody. K tím cenám ťažko sa vyjadrovať, dnes zberateľstvo je niekde inde jak pred 20 rokmi a ďalej.... Stal sa s toho biznis! Ceny si robia zberatelia sa mi! Vydať monografie je veľmi zložitý a zdĺhavý proces. Dnes aj mladý ľudia majú inakšie zaujmi nie zberateľstvo a druhá vec je finančný rozpočet. Filatelia vždy bola pre strednú vrstvu pre bohatých a super bohatých ako aj numizmatika a iné odbory bohužiaľ. Prišli obdobie ČSSR verzus komunizmus zas sa zmenila éra filatelie plus zberateľské odbory a trhy. Prišiel rozpad ČSSR a tak ďalej. Vedia o tom rozprávať starý zberatelia a tak dal.... Môj taký uhol pohľadu
Registrovaný uživatel
tu vidim jeden zasadni rozpor.
filatelie nebyla nikdy, podotykam nikdy primarne pro stredni a bohatych a super bohatych. primarne ji VZDY v prevazne vetsine delala "chuda" vrstva. protoze to byla ZABAVA. a Zabava je to i nyni. Jen v jinych podminkach.
Na "vysoka patra filatelie" se nidivam, tam neni co videt. To uz je jen a jen o penezich.... ale to v samotne podstate nevadi, dokonce je to prinos. Protoze i ten nejmensi z nejmensicjh muze mit mit pri trose stesti a velke davce povedomi, kde plati prislovi "stesti preje pripravenym", a muze najit poklad. Ale ten musi nekomu prodat. Takze je to symbioza, ne ??? tech malych, bezejmennnych je hodne, ale titi jsou absolutne nejpotrebnejsi, protoze to jsou ti, pro ktere je to konicek, ktere je to babi, to jsou ti, kteri se v duchodu necuci na bednu a neutapi nudu v alkoholu, ale cuci pres lupu nebo mikroskop na znamky, penize misto alkoholu strkaji na burzach nebo aukcich do znamek. Proste se bavi, .... a to je to male, lidske stesti
Proto je filatelie vzdy vysadou tech, kteri ji chteji delat, malych, strednich, .... a tech malych, verte mi, tech je fakt nejvice. a az po case se z nich stavaji ti stredni. a - mozna - casem ti velci. Ale vsichni jsou hlavne FILATELISTE :-D
Registrovaný uživatel
Áno máte aj pravdu....
Registrovaný uživatel
Dobrý den, přátelé.
Rád bych doplnil (vlastně opravil) mou informaci z prvního příspěvku.
Jedná se o Pof. 1102 - 900. VÝROČÍ PREMONSTRÁTSKÉHO ŘÁDU, konkrétně o výskyt smykového tisku.
Ve svém příspěvku jsem mylně uvedl, že smykový tisk se vyskytuje "buďto u názvu státu nebo u nápisu "900 LET...", případně také u jména "SV. NORBERT", nikdy v kombinaci".
V minulých dnech jsem totiž objevil celistvost vyplacenou známkou, na které jsou VŠECHNY tyto popisované VV společně, tedy smykový tisk je na celé ploše známky.

Považoval jsem za nutné zde tuto skutečnost uvést, jelikož bych mohl svým prvním příspěvkem někoho nechtěně uvést v omyl - tolik na vysvětlenou.. 😉

Krásné dny Vám přeje
Miki 🖐🙂

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Na téma smykového (či "dvojitého") tisku jsme u emise "900. výročí oremonstrátského řádu" zveřejnili v červnu roku 2021 na našem kanále (na platformě YouTube) video, kde je tato výrobní vada popisována. Více na odkazu zde:

https://www.youtube.com/watch?v=ilZILpuxum8
Registrovaný uživatel
Pane Neumanne,
toto jsem zmínil hned v prvním příspěvku.
Vážím si Vaší práce a rád čerpám z Vašich příspěvků.. 🙂
_______________
Nad blbostí se nedá vyhrát, ale nikdy s ní nesmíme přestat bojovat.
Registrovaný uživatel
Díky za slova uznání, potěší...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Smykový (dvojitý) tisk na Pof. 1096

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1