Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Smysl sbírky

Vykupminci.cz
Numisargo

Smysl sbírky

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mám takový trochu divný dotaz.Dává vám vaše sbírka jako celek,způsob,jakým ji budujete nějaký smysl?Nebo máte třeba tohleto a támhleto,věci které se vám líbí
(jak je to u mě),ale jako celek to moc smysl nedává? :)
Registrovaný uživatel
To máš fuk, stejně jednou umřeš, sbírka se rozprodá.. Hlavní je, aby z toho měl člověk radost.
Registrovaný uživatel
Moje ano, sbírám Přemyslovce a snažím se o minci od kžadého panovníka :roll:
Moderátor
Sbírka to je život. Získám dekoraci, řád a vše kolem se musím naučit, Je to živý organismus
_______________
Registrovaný uživatel
Niekto si kupuje veci, aby sa kochal, niekoho baví študovať okolnosti, niekto má len potrebu zhromažďovať a niekto sa teší z toho, ako dobre to raz predá. Záleží to od viery, každý verí niečomu inému.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Sbírka to je život. Získám dekoraci, řád a vše kolem se musím naučit, Je to živý organismus


Pravda...Nebejt sbírání, prd bych věděl. :) Člověk se pak učí celej život. Bezbolestně.
Registrovaný uživatel
Smysl má každá sbírka a mnohdy i ve více rovinách .Tím že cokoliv sbíráte , rozšiřujete si vědomosti a tyto mnohdy souvisí s dalšími a dalšími , prostě stáváte se vzdělanějším .Bystříte si úsudek , protože nechcete koupit třeba falzum. Máte radost když se vím podaří získat něco nového a radost je jeden z velkých žolíků života :-) .Tím že to děláte pravidelně získává i život určitou dynamiku a rytmus , což se samozřejmě také počítá. Nebaví vás většinou rozebírat věci nicotné , jako politikaření atd . , protože vás jistě daleko více baví se zaobírat svým zájmem , studovat souvislosti , nebo si třeba jen prohlížet a probírat sbírkou. A těch bonusů je samozřejmě daleko víc . A v neposlední řadě většina sbírek časem cenově vzrůstá , takže když se objeví nějaká závažná životní situace , která se dá řešit penězi víte , že jí vyřešit dokážete . Prostě provozovat sběratelství se vyplatí… :- )))

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Smysl sbírky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1