Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » SOS

Vykupminci.cz
Numisargo

SOS

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o vysvětlení jak se oceňují obálky se známkou dne prvního vydání nebo jiných významných vydání. Také nechápu jak oceňovat známky (po sběrateli) dle katalogu World Philately. Označení jednou nebo dvěma hvězdičkami je jasné, ale co znamenají černé čtrverečky (tedy jednoduchá frankatura nebo vícenásobná).To platí pro nalepené známky nebo jak? Promiňte, jsem blbka, ale začalo mě zajímat, co sbírky vlastně obsahují. Obálky prvních vydání jsou v perfektním stavu i s razítky, od r.1918 do 1970.
A co aršíky a bloky? Smiluje se někdo a jednoduše a blbuvzdorně mi to napíše? Předem moc děkuji a zapojím se do vašich diskuzí. Díky.
Moderátor
to je vsetko pekne ale o co sa jedna, ide o predaj zbierky, nechapes vysvetlivkam v katalogu? co konkretne potrebujes?
_______________
Registrovaný uživatel
Milá babygulko, ty jsi hodná!!! Prosím Tě, jakou cenu mají známky (podotýkám, že jsou po sběrateli, bohužel už nežíje) uvedené v katalogu. Jsou v perfektním stavu, nerazítkované, řazené v celých seriích. Bylo by to tedy **, ale proč tam je ještě pod tím další cena pro tytéž známky ale značí tam jeden nebo dva černé čtverečky? Ty jsou dražší.katalog vysvětluje - jednoduchá frankatura atd. Promiň, ale jsem naprostý amatér. Díky.
Moderátor
V katalogu World Philately jsou základní ocenění pro známky čisté, čisté s nálepkou a razítkované.
Cena za obálky prvního dne je uvedena za zkratkou "FDC".
Jednoduchá nebo vícenásobná frankatura platí pro známky na dopisech prošlých poštou. Jednoduchá frankatura - jedna známka na celistvosti. Vícenásobná frankatura - více stejných známek na celistvosti.
Obálky prvních vydání od roku 1918 - to zní zajímavě. Pokud sem dáš pár fotek, určitě se najde někdo, kdo poradí.
Moderátor
Jaroslava napsal
... Milá babygulko, ty jsi hodná!!! ...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Snad se Marko neurazí.
Registrovaný uživatel
No díky díky, přesně toto jsem potřebovala vědět. Zatím se tím jen probírám, obálek je moc, několik alb, také cizina. No až něco nafotim, pošlu Ti to s přesnějšími údaji. Zatím moc děkuji za pomoc.
Moderátor
to nic Dejvy v pohode... chapem ved nikto mudry nespadol z neba :-)... tak presne si to vysvetlil...

Jaroslava, vsetko ti vysvetlil Dejvy tie vysvetlivky ako viacnasobna frankatura sa tykaju obalok resp. dopisov preslych postou, World Philately je ten katalog asi co vydal Zdenek Jindra, tyka sa CSR, Slovenskeho statu, Protektoratu, Rakuska, Slovenska a Ceskej republiky. ono najlepsie by bolo to vyfotit a hodit sem par fotiek, postaci ak kliknes na - odpvovědět a nahrat obrazok... len niekedy je s tym trosku problem...
_______________
Registrovaný uživatel
Moji milí, kteří mi pomáháte. Mám tu obálky letecké - r.1947 - první let Praha - New York známka 24Kč razítka vpředu a americká vzadu,potom r.1948 první let Praha-Bombay, známky 10Kč a 1,5Kč a první let Praha - Beyrouth r.1948 známky 2Kč a 5,50 vše razítkované z obou stran.. Je to k něčemu?
Registrovaný uživatel
A ještě prosím, co znamená, když je vcelku více známek, např. 10ks, nahoře a vpravo neodtržené (bílé lemování). Z r.1918 a dále. A nebo dokonce celý arch. Doufám, že se zasmějete, jaký vám to píše tatar, ale začíná mě to zajímat. Díky moc.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaroslava v 12. 5. 2011, 19:18. »
Moderátor
ano!!! urcite ma to hodnotu... ale najlepsie by bodli fotky... z popisu tazko urcit, hlavnym kriteriom na posudenie ceny je kvalita a zachovalost materialu
_______________
Moderátor
asi okraj z archu, alebo by mohlo ist o medziharcie - medziarsi
_______________
Registrovaný uživatel
No jsi zlatá, máš se mnou zlatou trpělivost. Jsem už v letech, tak se musím poradit, jak ty fotky udělat a poslat. Umím to jen vyfotit, ale nevím co dál.
Moderátor
vyfotit cez digital, vlozit usb kabel do pc otvori sa zlozka skopirovat na plochu a uz len vkladat na toto forum... inaksie skus poprosit ci je niekto zdatnejsi v tychto veciach...
_______________
Moderátor
Ne, že by tady neporadili, ale zkuste si pročíst Nejčastější dotazy
_______________
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
Jaroslava napsal
... Milá babygulko, ty jsi hodná!!! ...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Snad se Marko neurazí.

Ze začátku mi to také tak připadalo :o
Moderátor
Tak to vypadá, že Jaroslavu ten počáteční entuziasmus celkem rychle přešel :).
Registrovaný uživatel
Prosím o radu. Jak je značeno na ebay že je známka čistá. Used je upotřebená, ale nevím jak napsat abych mě to ukázalo jen čisté známky. Já jsem myslel že čistá se značí mint ale to asi nebude. U známek je napsáno ( A fine mounted mint set of stamps) a překladač napsal Pokuta jízdní máty sadu známek. Děkuji
Registrovaný uživatel
skoro každý prodejce si to značí jinak a navíc se ani na označení v popisu jako bez nálepky nedá spolehnout
na případnou reklamaci se raději moc nespoléhej, je to prostě vše o náhodě, proto doporučuji přihazovat jako na nálepkové a být občas mile překvapen(pokud nejde o věci cca po roce 1960)
často je také známka bez nálepky, ale třeba rezatá...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Dračku děkuji, tak se budu podle toho řídit jak píšeš.
Registrovaný uživatel
** znamky mozes odfiltrovat vlozenim slov "MNH" (mint never hinged), "NH" alebo "never hinged" do zatvorky. Pred zatvorku zadaj to, co hladas. Takze napriklad prikaz pre najdenie cistych znamok Rakuska by mal vyzerat takto:

Austria (MNH, NH, "never hinged") <aj s tymi uvozovkami>

Najde ti vsetky polozky, kde sa nachadza slovo Austria + aspon jedno z 3 slov v zatvorke. Ked chces dostat viac vysledkov, zaskrtni aj volbu "Include description" pod tlacitkon SEARCH. Bude hladat nielen v nazve polozky, ale aj v podrobnejsom popise.
Registrovaný uživatel
to je sice hezké, ale na označení zda je svěží či není od prodejců se nedá spolehnout
zkušenost: v Evropě to někdy sedí, nekdy ne z ameriky to souhlasí s popise spíše vzácně(při koupích známek do roku 1960)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Mne sa zatial nestalo, ze by niekto napisal "never hinged" a poslal znamku s nalepkou, ale pripustam ze je to mozne. Toto bol skor navod na filtrovanie, ktory sa da pouzit vseobecne pri vyhladavani. Vsetky slova v zatvorke berie vyhladavac so spojkou "or" (alebo) a vsetky mimo zatvorky so spojkou "and" (a zaroven).
Registrovaný uživatel
homer děkuji budu zkoušet. Ještě bych potřeboval poradit. chtěl bych si stáhnout do počítače nějaké obrázky vlajek určitých států. Ale stále mě to nejde. Jak se to dělá? Děkuji.
Registrovaný uživatel
Tak už jsem na to přišel jak to stáhnout.
Registrovaný uživatel
Zdravím, potřeboval bych vysvětlit tento článek.
"Místo uvedených známek bylo zpočátku (a stále ještě je) na internetu k dostání několik aršíků a jednotlivých známek s nápisem SOUTHERN SUDAN a letopočtem 2010. V těchto případech se pravděpodobně jedná o bogusy,čemuž nasvědčují jak obrázkové náměty známek (např.lidé nebo houby),tak použití arabského textu na známkách,což by v případě úředně vydaných známek bylo s ohledem na důvod autonomie a pozdějšího odtržení Jižního Sudánu vysoce nepravděpodobné." Potřeboval bych vysvětlit co jsou to ty bogusy? Děkuji.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Rady začátečníkům » SOS

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1