Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Skrblíkov » Soukromá zoubkování Hradčan

Vykupminci.cz
Numisargo

Soukromá zoubkování Hradčan

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Bohužel.Psal jsem tento příspěvekz pracáku.Když jsem Dopsal Aussig 4 Řz 9 1\2 u 40 H,tak k PC přišla malá holčička,něco tu zmáčkla a celý obsah doposud napsaný zmizel.
Úvodem jsem měl napsáno asi toto.Jsou to ucelené poznatky z 10 soukromých sbírek,dále Příručka o Aloise Duška a kolektivu,Novotného speciallizované příručky,Padělků poštovních známek od Poulíčka a kolektivu,článků ve Filatelii a část nových poštovních úřadů pochází z mé soukromé sbírky,kterámi byla před 5 lety odcizena a pak po usilovném hledání a díky spolupráci a pochopení pana Karvaje z Aše navrá cena.Původ tohoto materiálu byl získán z nabídky soukromého zoubkování Filatelie Trojan v Pardubicích,který měl to pochopení a veškerý známkový materiál týkající se této problematiky mi v roce 2002 odprodal.U poštovních úřadů u kterých nemámnic poznamenáno jsem čerpal z knihy Specializozovaná příručka pro sběratele československých známek od autorského kolektivu Aloise Duška z roku 1988.
Pokud se vyskytují dubly poštovních domicilů,je to tím,že je zde použito několik různých způsobů oddělování.Teď to radši ukončím,ať mi to nezmizne.
Registrovaný uživatel
Stejně to zmizlo,když jsem upravoval příspěvek a dostal jsempozvánku k Administrátorovi,která nefunguje.
Měl jsem tam navíc asi toto.Pokud za označení hodnoty H píšu písmena a,c,e myslí se tím kresba typu 1,3,5.
To proto že různé katalogy to označují různě.Pokud jsou použitá mimo hradčan zoubkování i na známkách spěšných a doplatních,jsou též uvedena.Doplatními známkami se myslí secesní ornament od Alfonse Muchy
ze série 5H olivová až 2000H modrá.Děkuji za pochopení.Úřady které jsou jen vypsány pocházejí z Knihy Specializovaná příručka sběratele poštovních známek a celin Alois Dušek a kolektiv,vydaná 1988.
Zde bych prosil o případné doplňky,ať tuto problematiku úspěšně smeteme ze stolu.
Registrovaný uživatel
Sedím v knihovně,tak to snad bude bez bot.Soukromá zoubkování zatím nikde nepopsaná jsou již nafocená panem Maternou z Aše.Bohužel ho již 3 týdny neúspěšně honím.Údajně byl v Olomouci u rodičů.Už se vrátil,ale včera jsem ho nechytl.Asi byl někde štourat poklady.Takže jakmile mi dá adresu,kam ty obrázky uložil,tak Vám to napíšu.Zatím se pokusím o citaci zatím zjištěných údajů.
Registrovaný uživatel
Aich bei Karlsbad
Andersdorf bei Bärn in Mähren
Alt Vogelseifen
Ansdorf bei Haida průpich 3H,5Ha,10Ha,20Ha
Asch 1 průpich 20Ha,200H
Asch 3 průpich 10Ha,100H
Auscha průpich100H
Auscha Řz 13 3/4 100H
Auschowitz průpich 20Ha,25Ha,80H,100H,120H+Doplatní100H
Aussig1 průpich 5Ha,30Ha,50Hc,100H+Spešná 2H
Aussig1 Řz11 1/2 80H
Aussig1 Řz14 300H
Aussig2 průpich 5Ha,15H,25Ha,30Ha,80H,100H
Aussig2 Řz11 1/2 3H
Aussig3 průpich 20Ha,40H,100H
Aussig3 Řz 11 1/2 100H,300H,400H
Aussig4 Řz 91/2 40H
Aussig průpich 50He
Aussig-Komotou průpich 50He,80H,100H + Doplatní 100H
Bakov nad Jizerou průpich 50He,80H
Bavorov průpich Doplatní 100/400H
Banská Stiavnica průpich 5He
Bazin Řz 11 1/2 50Hc
Bělá pod Bezdesem průpich 25Ha,30Ha,100H,200H
Bilowitz beiUng.Hradisch
Biochofteinitz
Bluttendorf
Blumenbach průpich 15H,100H
Registrovaný uživatel
Zítra budu snad pokračovat.Maternu jsem včera doma opět nechytnul,takže obrázky k tomuto tématu zatím nejsou.Tak mi držte palce.Dělám co mohu.Telefon má vyplý.Prý si pořídil už vlastní webovky,ale bohužel jeho www.neznám.
Registrovaný uživatel
Obrázky jak pana Materny,tak i moje jsou na www.sbirky.wbs.cz .Je to závislé na tom,jak bude mít čas syn pana Materny,aby to dal na internet.Je to prozatím digitálně vyfocený.Později to půjde přes scaner v citlivosti 9600 dpi.V této kvalitě to scenuji proto,aby byly kompletně vidět veškeré důležité věci pro určení pravosti těchto věcí.T.j.razítka,barva,tisková deska,tlouťka a struktura papíru.A perfin.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Skrblíkov » Soukromá zoubkování Hradčan

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1