Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Spesne- holoubci

Vykupminci.cz
Numisargo

Spesne- holoubci

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dovolil si poslat celistvost spesne znamky 2 h zaslane jako vyplatni. 10krat 2h= 2kc porto Okey . Znamky jsou z TD 1 zobkovani 11/1/2 s vynechanou preformaci uprostred cos jsem osobne jeste nevidel. Posledni znamka ZP 99 deskova vada bila Cara v tisku znamky. ( jedine co mne trochu trapi ze mam podezreni ze to je Mache, kdysi davno mne nekdo vypravel o razitku DOUDLEVICE !!! Muzu poprosit o nazor ohledne toho razitka? Dekuji za info

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
K razítku nic neřeknu, ale 10 x 2 haléře je 20 haléřů, ne dvě koruny ;-)
Registrovaný uživatel
Jo zdravi to mate pravdu vubec jsem si to neuvedomil ze to pisu spatne. Dekuji za opravu.
Registrovaný uživatel
Tady jeste par celistvosti s razitkem Doudlevce (Pilsen) Neziji v cesku tzn neznam tolik ceske postovni razitka ale urcite Existuje zaznam caste pouziti razitek postovne motivovanych celistvosti. Pokud Ano Rad bych se dozvedel kde jsou tyto informace . Dekuji ( tedy pokud uvazuji spravne 😀?)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
O používání nouzových provizorií místo chybějících doplatních známek na poštovním úřadě Doudlevce se zmiňuje
J. Šula v Českém filatelistovi č. 12/1919 str. 150 (Lze dohledat na filaso.cz v Digitální knihovně). Zároveň tam varuje před fantaziemi od podnikavých lidí s razítkem Plzeň 1,2 a 4.
Revirník František Klásek z Doudlevce u Plzně byl členem Klubu českých filatelistů od roku 1916. Může to být on, nebo je to shoda jmen.
Registrovaný uživatel
Dobry den, chcel by som sa opytat na hodnotu 10 haliera - hneda. Znamky spešné 1919..
v albume je napisana hodnota 500kcs, tak ci sa naozaj jedna o nejaku lepsiu znamku? dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Jde o naprosto běžnou známku. Katalog Merkur-revue ji cení na 10 Kč. Aby ale takové ceny dosáhla, musela by být v lepším stavu.
Registrovaný uživatel
Zdravim dekuji Stefanos za info, tak prece je na Tom trochu pravdy je ,a me podezreni se potvrdilo. Dekuji podivam se na to. Jinak ohledne ty dopisnice s adresatem Pana Frantiska Klaska , To by musela bejt velka Shoda ( Nahoda) Jmen v Doudlevcich to asi ne co 👍😀 mnejte se
Registrovaný uživatel
Dobry den Stefanos 532 prosim vas nemuzu to dohledat na digitalni knihovna Filaso jak uvadite Cesky filatelita 1919 je zde 10 str / muzete byt prosim konkretnejsi 👍 a jeste jednou mne to vysvetlit? Diky Moc
Registrovaný uživatel
Donnovan: Na stránku se vejde 10 čísel časopisu. Na konci stránky je třeba kliknout na "Další záznamy" a zobrazí se ti zbývající dvě čísla ročníku. Přímý odkaz na tato čísla:
https://www.filaso.cz/knihovna-digitalizace-vypis.php?idr=5&rok=1919&por=10
Registrovaný uživatel
Aha 😂 tak us to mam dekuji 👍🤪
Registrovaný uživatel
Donnovan napsal
Tady jeste par celistvosti s razitkem Doudlevce (Pilsen) Neziji v cesku tzn neznam tolik ceske postovni razitka ale urcite Existuje zaznam caste pouziti razitek postovne motivovanych celistvosti. Pokud Ano Rad bych se dozvedel kde jsou tyto informace . Dekuji ( tedy pokud uvazuji spravne 😀?)


Pošta "Doudlevce" je poněkud "toxičtější", zvláště z přelomu let 1918/19, kdy mám pocit, že její hlavní činnost spočívala zejména v dělání provizórií a dalších filatelistických zvláštností...

Některé jsem již komentoval na videu, které se věnovalo aukční nabídce nabízené společností Burda Auction dne 1. března letošního roku (2020). Poštu "Doudlevce" a některé její "zvláštnosti" prezentuji ve druhé polovině videa:

https://www.youtube.com/watch?v=MKNUF16rCZI
Registrovaný uživatel
Neumann: Velmi zajímavé video, děkuji ;-)
Registrovaný uživatel
Zdravim vas pane Neumann, zajimave Video dekujeme

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Spesne- holoubci

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1