Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světová papírová platidla » Spojenecké poukázky za II. světové války

Vykupminci.cz
Numisargo

Spojenecké poukázky za II. světové války

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
mike > ahoj, promiň, maily jsem četl, jen si dávám s odpovědí na čas, protože nestíhám (omlouvám se) ;)
Registrovaný uživatel
to mike-p74: O žádném specializovaném katalogu nevím. Ale shodou okolností se mi před časem dostal do ruky zajímavý konvolut japonských okupačních poukázek, tak se podělím o své první poznatky. Zatím jsem "objevil" dva druhy vodoznaku + papír bez vodoznaku, barevné varianty, u série širokou a úzkou variantu, tvar série řádka nebo zlomek, razítka úřadů. Viz na ukázce okupačních poukázek Barmy.

Pozor však na vysoké nominály, které byly masově tištěny po válce jako suvenýry pro turisty. Většinou se poznají podle měně vykresleného obrazu, bledších barev a papíru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to ZetPe: dekuji za info , je to skoda ze katalog asi neni :-(
jinak postrehy mam uplne stejne , a jednu z tech asi suveniru mam a jedna se o 1000 dolaru viz foto , myslim si ze to je , ale jeste na to mrknu
co ty myslis ?
Muzes mi jeste poradit , jak si je radit ?,a ktere ke kteremu statu patri ?,nebo se to bere podle měn ? Predem diky za info
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 25. 3. 2014, 11:14. »
Registrovaný uživatel
Vypadá to na ten suvenýr. Úzké okraje, nejasný tisk. Zkuste papír, pravá má papír tenčí hladký a pevný, suvenýr má papír tlustší a trochu chlupatí, tak to bude asi ta turistická záležitost.

Správně předpokládáte, že každé konkrétní obsazené území mělo svoji měnu:
Malajsie - cent/dolar
Barma - cent/rupie
Filipíny - centavo/peso
Nizozemská Indie - cent/gulden

Pro porvnání příkládám snad pravou, tak porovnejte. Červená série je bohužel bez vodoznaku, na rozdíl od černé série. Ta je však díky vodoznaku cenově někde úplně jinde.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě malá pomůcka při určování u centových hodnot japonských okupačních poukázek je první sériové písmeno:

Malajsie - M
Barma - B
Nizozemská Indie - S
Filipíny - P
Registrovaný uživatel
to ZetPe : Dekuji za info , ale jeste bych te doplnil s tou měnou , jeste je

oceanie - Shilling

to jsem nasel na ebayi , viz obrazek , ta oceana neni vubec videt

a co ta druha fotka , to na ebayi vystavuji jako bud japanase government anebo military , co je z toho pravda ???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Občas zabrousím na tyhle stránky:

http://colnect.com/en/banknotes/list/page/1/series/52557-1942-1945_Japanese_Government_Issue/country/4102-Malaya

koukal jsem, že tam jsou právě i tahle platidla s popisem variant, tak by to třeba trochu pomohlo. Ve WPM nějaká (alespoň částečná) typizace variant není?
Registrovaný uživatel
Diky acme200 mrknu na to , ty asi nevis jestli to ma nejakej katalog ty japanese government ? , melo by neco byt , ne ? podle ceho by byli nejak vedeny at uz ceny at....
Moderátor
http://www.amazon.com/The-Catalog-Japanese-Coins-Banknotes/dp/4930810175
Registrovaný uživatel
Dekuji Numpszi , mrknu na to , jeste ze te tu mame ;)
Moderátor
katalog z roku 2010
Malaya, ceny su v malaysian ringgit, 4 ringgit = 1 EUR

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Burma

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Oceania

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím. Můžete mi tento katalog nějak upřesnit? Hlavní je pro mně přesný název. Prosím ,napiště mi na mejl- janulek1@seznam.cz.
Velmi děkuji
Moderátor
Standard Catalogue of Malaysia Singapore Brunei, Coins & Paper Money
Registrovaný uživatel
děkuji velmi. Mějte se fajn . Zdeno

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Světová papírová platidla » Spojenecké poukázky za II. světové války

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1