Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » spona Luftwaffe

Vykupminci.cz
Numisargo

spona Luftwaffe

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Neboj nemám nic s očima kejmo ;-) a nechci machrovat,ale ty jsi asik znalec velký a měl jsi jich už v ruce hodně.... nekupuješ tak nepruď,já to tady jen slušně nabídl,ale všude je nějaký chytrák co tu bude školit o originalitě,kdybych to nekopl tak bych to tady ani nedával.... asi tak....
Registrovaný uživatel
Je všeobecná nedôvera k vyznamenaniam z WWII. Preto som písal o lepšie fotky. Ideálne je predávať na burze, kde si človek tú sponu prezrie.
Registrovaný uživatel
Maxim, nechci tě tady nějak prudit, dělej si vlastně co chceš......myšleno v dobrým......Jen mi dovol malou poznámku......Tak trochu se zajímám o pražské groše......spíše stále vstřebávám informace, a sem tam něčím i přispěju......tedy něco málo o nich už vím.....
A stalo se mi už nejdenou, že jeden hledač ( i já jsem hledač....zase tedy ) se na mě obrátil s prozbou o identifikaci mince......že prý jde o pražáka.....ok tedy, pošli foto a já se na to mrknu.....foto mi přišlo na mail a já hned na první pohled zjstil, že jde o starou známou kopii, co si i dnes při návštěvě mincovny můžeš sám vyrazit.....či jen zakoupit...za pár kaček.....( teď si nejsem jistý, ale je jedno )......
Problém byl v tom, že jsem tomu nálezci nedokázal vysvětlit, že to není originál, že to je jen kopie......Ne prostě....on ji našel a je 100% originál.......
Chápu tvůj postoj, ale věz, že né vše co najdeš musí být 100% originál.....

A i kdyby to nebyl originál, neva.......jako nález je to super.......vzpomeň si na pocit, ten adrenalin, který si měl v sobě, když jsi to vytáhl ze země......o to přece jde, ne??? ;)
Registrovaný uživatel
Jj já vás chápu pánové,ale toto je z místa bojů kde táhla fronta a nálezů tam bylo více-takže na 1000% jsem si jistý,že je to origo a ta váha je taky stejná a je to Ag nevím proč by to někdo falšoval :D musí to posoudit znalec :oops:
Registrovaný uživatel
Maxim napsal
Jj já vás chápu pánové,ale toto je z místa bojů kde táhla fronta a nálezů tam bylo více-takže na 1000% jsem si jistý,že je to origo a ta váha je taky stejná a je to Ag nevím proč by to někdo falšoval :D musí to posoudit znalec :oops:

tak víš co, dej to sem: www.silesiahunters.cz , jsou tam především válkaři a ti by ti to měli popsat co nejpodrobněji......znám je, jsou to frajeři na tohle.....a taky pěkní sprostáci....tak se nelekni.....

A ještě jedna věc: tvůj poslední argument, ......z místa bojů.......beru. Ikdyž ani to nemusí být záruka originality, ale jako kolega kolegovi - hledači - přeji tu originalitu! ;)
Registrovaný uživatel
Maxim napsal
...nevím proč by to někdo falšoval :D...

Jednoduchá odpověď, dá se na tom vydělat :D
Registrovaný uživatel
Fotky jsou opravdu mizerny.. pokud jsi to opravdu nasel a jses si jisty originalitou, tak to kvalitne nafot.
Nekvalitni fotky = vzdy podezreni z podvodu.
Padelky techto odznaku se vyrabi uz od 60 let.
Tyhle odznaky nesbiram a nedovedu 100% posoudit originalitu, ale k jeji posouzeni rozhodne doporucuju navstivit nektery mezinarodni diskuzni fora, kde ti poradi specializovani sberatele sbirajici ciste tyto odznaky treba uz 40-50 let. Rozhodne nedoporucuju jakykoli cesky fora, kde funguje 95% 15-letych trollu (viz napr. detektorweb).
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Maxim napsal
No sice není značená,ale rozhodující je ta váha.... a kopie takové nejsou,vypadají jak z alobalu nedokonalé...


Znaceni neni rozhodujici. Mnohdy jsou neznaceny odznaky drazsi nezli znaceny :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Bigger napsal
No, já jsem jednou pro známou prodával odznak RAF a šel za 1000kč, proto jsem čekal cca podobnou sumu +/- . Chápu, je to Luftwaffe, ale ta cena je přemrštěná.....jako vážně!


Promin, ale tohle je vtip? :-)


Zablokován napsal
Já nevím, v tomto se nevyznám, ale vím, že za desítku mám dva luxusní PG Václava II., takže se mi to zdá v porovnání s Vaškem jako méně cenné, ale jak píšu -> neznám hodnoty... :shock:
Problem je v tom, ze 3 Risi sbira od 50/60 let 3/4 sveta, kdezto grose Vaclava II. prakticky jen sberatele v Cesku (max. v okoli)... a proto jsou ceny pod. nemeckejch veci nekolikanasobne vyssi. Cenu urcuje trh - cim vice vice sberatelu, resp. cim vyssi poptavka/, tim vyssi cena.
Az zacne PG Vaclava II. sbirat pul sveta, tak jejich cena taky nekolikanasobne vzroste :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
Zablokován napsal
Já nevím, v tomto se nevyznám, ale vím, že za desítku mám dva luxusní PG Václava II., takže se mi to zdá v porovnání s Vaškem jako méně cenné, ale jak píšu -> neznám hodnoty... :shock:
Problem je v tom, ze 3 Risi sbira od 50/60 let 3/4 sveta, kdezto grose Vaclava II. prakticky jen sberatele v Cesku (max. v okoli)... a proto jsou ceny pod. nemeckejch veci nekolikanasobne vyssi. Cenu urcuje trh - cim vice vice sberatelu, resp. cim vyssi poptavka/, tim vyssi cena.
Az zacne PG Vaclava II. sbirat pul sveta, tak jejich cena taky nekolikanasobne vzroste :-)



Vůbec nejlepší je sbírat to, co skoro nikdo nesbírá, ale vědět, že za pár let to bude sbírat 3/4 světa :P
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Vůbec nejlepší je sbírat to, co skoro nikdo nesbírá, ale vědět, že za pár let to bude sbírat 3/4 světa :P

To jsem již zkoušel ale svět se nechytil :(
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Vůbec nejlepší je sbírat to, co skoro nikdo nesbírá, ale vědět, že za pár let to bude sbírat 3/4 světa :P


No s Čínou již je pozdě, ale taková Indie nebo Vietnam se ještě asi dá sem tam dobře sehnat... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
turtleoverhead napsal
Wjem napsal
Vůbec nejlepší je sbírat to, co skoro nikdo nesbírá, ale vědět, že za pár let to bude sbírat 3/4 světa :P

To jsem již zkoušel ale svět se nechytil :(


Páč si moc skromnej, tichej a neprůbojnej :D
Moderátor
Dracek napsal
Wjem napsal
Vůbec nejlepší je sbírat to, co skoro nikdo nesbírá, ale vědět, že za pár let to bude sbírat 3/4 světa :P


No s Čínou již je pozdě, ale taková Indie nebo Vietnam se ještě asi dá sem tam dobře sehnat... ;)



Ano, ano, každý máme své vytipované oblasti, na které však není radno předčasně upozorňovat ;)
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Páč si moc skromnej, tichej a neprůbojnej :D

:mrgreen:
To už mi ještě nikdy nikdo neřekl a teď je to dokonce na internetu tak to musí být pravda. :P ;)
Jdu rozesílat link.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Ano, ano, každý máme své vytipované oblasti, na které však není radno předčasně upozorňovat ;)


Klidně píši jen proto, že chybí vhodné volné zdroje potřebné výše... :|
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Wjem napsal
Páč si moc skromnej, tichej a neprůbojnej :D

:mrgreen:
To už mi ještě nikdy nikdo neřekl a teď je to dokonce na internetu tak to musí být pravda. :P ;)
Jdu rozesílat link.

Joó když je někdo "tichej"...(jak píše wjem) :mrgreen:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
elle napsal
Bigger napsal
No, já jsem jednou pro známou prodával odznak RAF a šel za 1000kč, proto jsem čekal cca podobnou sumu +/- . Chápu, je to Luftwaffe, ale ta cena je přemrštěná.....jako vážně!


Promin, ale tohle je vtip? :-)


[quote=Zablokován]
Já nevím, v tomto se nevyznám, ale vím, že za desítku mám dva luxusní PG Václava II., takže se mi to zdá v porovnání s Vaškem jako méně cenné, ale jak píšu -> neznám hodnoty... :shock:
Problem je v tom, ze 3 Risi sbira od 50/60 let 3/4 sveta, kdezto grose Vaclava II. prakticky jen sberatele v Cesku (max. v okoli)... a proto jsou ceny pod. nemeckejch veci nekolikanasobne vyssi. Cenu urcuje trh - cim vice vice sberatelu, resp. cim vyssi poptavka/, tim vyssi cena.
Az zacne PG Vaclava II. sbirat pul sveta, tak jejich cena taky nekolikanasobne vzroste :-)
Citovat
To jako že by běžné mince staly desetitisíce? :mrgreen:
eny PG jsou přemrštěné už teď a dost, když srovnam nejběžnější typy Václava II a antoniniany Gordiana III (které mimochodem sbírá celý svět), tak je to dnes běžné 3-4 tisíce oproti 500-800.PG Václava totiž sice sbírají jen lidé v CR případně SR, ale je jich hodně, někteří kupující ani nejsou sběratele a berou to jako investici přičemž se mylně domnívají že jde o nějakou vzácnost.
uMuzu se plest, ale u militarii 3. Říše IMHO ceny dost zvyšuje hlavně jistý fanklub
[/quote=elle]
Moderátor
omlouvám se za dodrbany příspěvek, nevím ke soudruzi z Google udelali chybu, ale jejich prohlížeč je ponekud zabugovany a nedá se v něm pořádně editovat text. :(
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
To jako že by běžné mince staly desetitisíce? :mrgreen:
eny PG jsou přemrštěné už teď a dost, když srovnam nejběžnější typy Václava II a antoniniany Gordiana III (které mimochodem sbírá celý svět), tak je to dnes běžné 3-4 tisíce oproti 500-800.PG Václava totiž sice sbírají jen lidé v CR případně SR, ale je jich hodně, někteří kupující ani nejsou sběratele a berou to jako investici přičemž se mylně domnívají že jde o nějakou vzácnost.
uMuzu se plest, ale u militarii 3. Říše IMHO ceny dost zvyšuje hlavně jistý fanklub


Ja nepsal "desetitisice", ja psal nekolikanasobne :-)
Cim vice sberatelu, tim vyssi zajem a tim je automaticky vyssi cena. Samozrejme ze uplne obycejny veci jsou k mani za par supu vsude na svete, ale pokud jde o vzacnejsi veci, tak tam je situace jina.. Co se v aukci vydrazi za vic? Vec o niz maji zajem jen 3 lide anebo 200 (navic velmi movitych) kupujicich?
Vezmi si napr. ceny Ceskoslovenskych versus Americkych versus napr. Bangladeskych znamek ci minci.
Kazda tato zeme ma TEORETICKY nejakou raritni znamku ci minci, ktera je znama pouze v 10 exemplarich. Ktera se na mezinarodni aukci vydrazi za vic? Samozrejme ta americka - za mnohonasobne vyssi cenu nez ta ceskoslovenska.. naopak ceskoslovenska za mnohem vic nez ta bangladesska, protoze bangladessky znamky ci mince sbira ve svete malokdo, navic Banglades patri k nejchudsim zemim na svete, takze je tam velmi mnoho chudych lidi = velmi malo sberatelu.
Ale toto plati i u relativne beznych/levnych veci - napr. zcela bezna opaskova heer prezka treti rise, kterych se dochovaly statisice, nikdy nejde pod nejakych 800Kc, kdezto ceskoslovenska prvorepublikova (ve stejnem stavu) se da sehnat i za dve stovky. Pricemz tech ceskoslovenskych se dochovalo mnohonasobne mene nez tech nemeckych.
Nebo Rusko - velka zeme = mnoho lidi = mnoho sberatelu, navic mnoho extremne bohatych lidi = ceny kvalitniho materialu jsou dnes prakticky na cenove urovni tech americkych. Pokud nekdo koupil v roce 1980 vzacne ruske mince prakticky za par supu, tak je dnes milionar.

Ceny sberatelskyho materialu nejsou (v trzni spolecnosti) nikdy "premrsteny". Ceny urcuje pouze zajem - trh. K padu cen by mohlo dojit napr. v dusledku ruznych spekulaci nebo deletrvajici hospodarske krize.
Investori nakupujici sberatelsky material nejsou pouze v CR, ale odpradavna vsude ve svete.

Fanklub? Myslis neonacisty? Muzu te ubezpecit, ze tomu tak neni.. toto je dlouho tradovany nesmysl :-)
Zkus navstivit nejaky mezinarodni diskuzni forum zabyvajici se ciste sberatelstvim militarii 3 Rise a sam uvidis. Napriklad tady: http://www.wehrmacht-awards.com/forums/index.php?s=afb3df750edb816a8b7d0e3b2945f57e
Tam chodi sberatele z celyho sveta (USA, GB, Nemecko, Svedsko, Japonsko, Rusko, Polsko,..). Cleny jsou treba i 70 leti sberatele kteri maji sbirky v hodnote desitek milionu dolaru, ruzni autori knih nebo katalogu apod.. WAF ma registrovanych nekolik desitek tisic clenu. Tam se jakakoli propagace nacismu naopak vubec nestrpi, takovy clen by byl ihned vyloucen (a predtim poslan do pr..).. i kdyz jde o US web, a jak je znamo, v US zadny paragrafy "propagace nacismu neexistuji", v US muzes chodit na verejnosti v SS uniforme, rvat "heil hitler" a nikoho to nezajima..
Opravdovi neonacisti (vetsinou socky ktery zajima pouze pivo nebo se nekde porvat) maji pokojicky vyzdobeny levnyma cinskyma replikama :-) Tyhle lidi originalni uniformy v cene nekolika desitek tisic USD opravdu nezajimaj :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
elle napsal
Vezmi si napr. ceny Ceskoslovenskych versus Americkych versus napr. Bangladeskych znamek ci minci.
Kazda tato zeme ma TEORETICKY nejakou raritni znamku ci minci, ktera je znama pouze v 10 exemplarich. Ktera se na mezinarodni aukci vydrazi za vic? Samozrejme ta americka - za mnohonasobne vyssi cenu nez ta ceskoslovenska..

od 10-tej minúty ďalej ... :D
http://www.youtube.com/watch?v=GWWYC7NOu64&feature=relmfu
Registrovaný uživatel
ja ten film dival neni tak davno je dobrej)
Registrovaný uživatel
Brett napsal
elle napsal
Vezmi si napr. ceny Ceskoslovenskych versus Americkych versus napr. Bangladeskych znamek ci minci.
Kazda tato zeme ma TEORETICKY nejakou raritni znamku ci minci, ktera je znama pouze v 10 exemplarich. Ktera se na mezinarodni aukci vydrazi za vic? Samozrejme ta americka - za mnohonasobne vyssi cenu nez ta ceskoslovenska..

od 10-tej minúty ďalej ... :D
http://www.youtube.com/watch?v=GWWYC7NOu64&feature=relmfu

Elle má naprostou pravdu, je to logické. To není vychvalování všeho Amerického ale prostý fakt. USA má 31x víc obyvatel než ČR a tím pádem mnohonásobně více sběratelů, rovná se zájemců o koupi.
Samozřejmě vedle počtu obyvatel hraje velkou roli i životní úroveň.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Faleristika » spona Luftwaffe

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1