Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Spytihněv II., Vratislav II., Břetislav II., Bořivoj II., Svatopluk

Vykupminci.cz
Numisargo

Spytihněv II., Vratislav II., Břetislav II., Bořivoj II., Svatopluk

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, mám nezkušený dotaz: Můžete mi prosím pro zajímavost podrobněji popsat výjev na této běžné královské minci?
Jasně, král v koruně ruka s praporcem...
ale pod králem je co? Je to třeba stylizovaný štít? A na druhé straně - ruka s praporcem jde od jakéhosi domečku (častý výjev na denárech) - to je co? kostel u jehož vrat zabil Boleslav Václav? Nebo něco úplně jiného?
Díky za upřesnění ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ruka s praporcem vycházející z kaplice by měl značit symbol panovníkovy moci a vlády posvěcené Bohem. Fiala uvádí, že pod králem je jeho rameno s třemi knoflíčky. Osobně mi to ale také připadá jako štít, který jeho rameno chrání.
Registrovaný uživatel
Jeste kratce k Ed.Fialovi.. Myslim, ze jeho kniha o denarech, alespon prvnich cca sto stran, skutecne stoji za procteni, celkem zevrubne popisuje vyjevy na starych denarech a dava je, kde je to mozne, do sirsich souvislosti. No a ta cestina, to je parada :)
Registrovaný uživatel
Aha, tak díky moc za podrobné informace, stáhl jsem tedy a mrknu výhledově na to ;-) Sbírám hlavně Řím, ale u nás se českým mincím nejde vyhnout a denáry hlavně 12 st. mají fakt krásné motivy. Škoda, že jsou obecně
tak drahé.
Registrovaný uživatel
Hi folks! I'm not sure if this is a proper thread for this coin. Can someone help me to identify it?
Registrovaný uživatel
The photo was missing in my post.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vratislav II. - Cach 347
Registrovaný uživatel
https://www.google.com/search?q=den%C3%A1r+cach+347&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiilKLXz9vrAhXMYMAKHZDACNMQ_AUoAXoECAoQAw&biw=1280&bih=924
Registrovaný uživatel
sucky7 napsal
Vratislav II. - Cach 347


Thanks a lot!
Registrovaný uživatel
Dobrý den, rád bych se zeptal : je cena za tento denár Vratislava II. 2.500 - 3.000 odpovídající? Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Není, na trhu je jich dost za cenu 1000 - 1500,- Kč.
Registrovaný uživatel
také bych to viděl do 1500 max.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
sucky7 napsal
Není, na trhu je jich dost za cenu 1000 - 1500,- Kč.

sucky7, poslal jsem Vám e-mail

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Denárové období » Spytihněv II., Vratislav II., Břetislav II., Bořivoj II., Svatopluk

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1