Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » ŠROUBOVACÍ TOLAR - DOTAZ

Vykupminci.cz
Numisargo

ŠROUBOVACÍ TOLAR - DOTAZ

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes jsem se setkal s výrazem "Šroubovací tolar". Je to mince složená ze dvou částí rub a líc a uvnitř je malba. Toto je výroba státní mincovny a nebo si toto upravovali podnikavci pro své potěšení. Bylo to děláno z oficiálních mincí ? a jakou mohou mít cenu? Vypůjčil jsem si dva obrázky.

Obrázky:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já jsem se doposud setkal jen s takto šroubovacími US dollary a ty byly zhotoveny z pravých mincí.
Rozhodně to není práce mincovny. Jestli je tento z originálu nevím ale počítá že to nebude laciná záležitost.
Registrovaný uživatel
ja mam srobovaci 2 kreuzer 1848 A

tu je nieco viac
http://www.lovecpokladu.cz/home/sroubovaci-mince-hodne-neobvykly-nalez-detektorem-kovu-5694
Registrovaný uživatel
Nedovedu si představit, že by někdo tuto minci rozdělil na dvě části. Podle mne to muselo být v mincovně, ke se vyrazil rub a pak z další části líc a nějak se dvě půlky spojily.
Registrovaný uživatel
Jo, děkuji za informaci, ale z článku není jasné, jak a kdo to vyráběl. Na tehdejší dobu rozříznout minci na rub a líc, tak to si nedovedu představit ani v dnešní době.
Registrovaný uživatel
V podstatě se na to zničí dvě mince ;)
je to odsoustruženo.
« Poslední úpravu provedl(a) turtleoverhead v 1. 5. 2013, 11:41. »
Registrovaný uživatel
to 10rubel1895 .... nepodceňuj tehdejší dovednost a technologie ... :-) .... dělalo se to z pravých mincí, obvykle na zakázku ve zlatnických dílnách .... obvykle to cenu zvyšuje, pokud se jedná o šroubovací tolar vyrobený z nějakého běžné tolarové mince .... na zahraničních aukcích se objevují celkem běžně ....
Registrovaný uživatel
muselo to byt z dvoch minci , logicky z jedneho kusu to nejde vyrobit.
a viem si predstavit ze pri niektorych druhoch sa uz v mincovni razili na to polotovary...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
:shock: :shock: Jsem v životě o něčem podobném ani neslyšel, natož abych to viděl. :shock: :shock:
Co se člověk všechno nedozví ...
Registrovaný uživatel
.... jinak jsem koukal na nový katalog Aurea ... a šroubovacích tolarů tam bude dražena celá sbírka .... (už vím, odkud kolega vypůjčil ty obrázky :-) :-) ... )
Registrovaný uživatel
V jednej dobe sa tieto mince robili kvôli tomu, že sa nemohli hrať karty o zlaté mince. Preto do medených šroubovacích dvoj grajciarov vkladali zlaté mince.
Moderátor
No nevim, proc by nehrali o normalni tolary v tom pripade?
Registrovaný uživatel
možno sa nemohlo ani o striebro, to neviem, ale tak mi to bolo vysvetlené. V skorších dobách tam maľovali alebo vkladali na papier maľované portréty a iné.
Vtedy sa to robilo do toliarov. Medené mali byť na hazard.
Moderátor
tady je video s jednim peknym sroubovacim tolarem s vymennymi slidovymi obrazky:
http://www.br.de/fernsehen/bayerisches-fernsehen/sendungen/kunst-und-krempel/kunst-und-krempel-schraubtaler-100.html
Registrovaný uživatel
Hezký večer. Ještě vědět, co si tam tak povídají.
Registrovaný uživatel
Hezká ukázka, na kterou jsem narazil v e-shopu při surfování... 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Pokec o mincích » ŠROUBOVACÍ TOLAR - DOTAZ

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1